• Święto Niepodległości
          • Święto Niepodległości

          • Obchodziliśmy 98. rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości

            Dnia 11 listopada 2016 roku dyrekcja, nauczyciele oraz przede wszystkim uczniowie Gimnazjum nr 5 uczestniczyli w miejskich obchodach 98. rocznicy  Święta Niepodległości.

            Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w intencji Ojczyzny. Następnie odbył się przemarsz pod pomnik abp. Józefa Gawliny oraz pomnik Matki Polki, gdzie dyrektor Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu pan Dariusz Malinowski wygłosił okolicznościowe przemówienie do mieszkańców Raciborza. Uroczystość zakończyła się oddaniem salwy honorowej przez żołnierzy Śląsko-Małopolskiego Oddziału Staży Granicznej.

            Podczas obchodów 98. rocznicy Święta Niepodległości nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę, niosąc sztandar, asystując panu Marianowi Szlapańskiemu  Prezesowi ŚZŻAK w Raciborzu oraz rozdając mieszkańcom Raciborza 600 własnoręcznie przygotowanych kotylionów.

            Święto Niepodległości.

        • 11 listopada w klasach
          • 11 listopada w klasach

          • Dziś Szkolny Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najciekawszą gazetkę ścienną dotyczącą Święta Niepodległości. Niekwestionowanym zwycięzcą została klasa 2a (+30 punktów), drugie miejsce zajęły klasy 2b i 3a (+20 punktów), a trzecie - klasa 1b (+10 punktów). Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy włożyli swoją pracę w przygotowanie ciekawych gazetek.

             11 listopada w klasach.

        • Międzynarodowy Tydzień Przedsiębiorczości
          • Międzynarodowy Tydzień Przedsiębiorczości

          • Rozpoczynamy  "Tydzień przedsiębiorczości"
            Harmonogram Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszej szkole:
            1 14.11.2016 Udział w konferencji "Przedsiębiorczość wśród nauczycieli" na zamku raciborskim
            2. 15.11.2016 udział uczniów i nauczycieli klas II i III w II Festiwalu Perspektyw na hali Arena Rafako
            3. 16.11.2016 udział nauczycieli w konferencji na temat
            4 18.11.2016 uczniowie klas II i I podczas lekcji doradztwa zawodowegoz zostaną zapoznani z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi  - marketing, prawo popytu i podaży, konkurencja, bezrobocie (filmy poglądoweNarodowego Banku Polskiego wydane przez Fundację Nauki i Wiedzy). Regulamin ogólnopolskiego konkursu "Gimnazjalne potyczki".
             
        • Wolontariusze sprzątają
          • Wolontariusze sprzątają

          • Mówi się, że "Pomaganie zmienia świat na lepsze". Na lepsze zmieniali dziś świat uczniowie klasy 3z z wychowawczynią, panią Anitą Dąbkowską.

            Cała grupa udała się do zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Stowarzyszenia "Spektrum", gdzie wykonywali jesienne prace porządkowe i z zapałem uprzątnęli liście. Podobno za kilka tygodni wybierają się tam ponownie.:)

            Natalka, Sara, Tobiasz, Dawid, Piotrek, Mateusz, Kamil, Szymon - wielki uśmiech dla Was!

            smileyheartyes

             Wolontariusze sprzątają.

        • Na rynku
          • Na rynku

          • Lekcja języka polskiego na raciborskim Rynku

             

            W nietypowych zajęciach języka polskiego uczestniczyła młodzież z klasy 1b Gimnazjum nr 5 w Raciborzu.

             

                           Uczniowie klasy sportowej w miniony piątek udali się na raciborski Rynek, gdzie w ramach zajęć z języka polskiego wzięli udział w „Grze miejskiej”.

                           Gimnazjaliści zostali podzieleni na grupy, a każda z nich otrzymała kartę pracy i określony czas na jej wspólne rozwiązanie. Zadania dotyczyły między innymi zagadnień związanych z omawianą aktualnie przez klasę lekturą „Romeo i Julia” Williama Szekspira. Młodzież wymyślała scenariusz do wybranego fragmentu lektury, który można by zainscenizować na Rynku. Zadanie polegało na rozpisaniu, w którym miejscu toczyłaby się akcja, kto z uczniów odgrywałby poszczególne role, jakie rekwizyty należałoby przygotować, itp. Popularnością wśród młodych reżyserów cieszyła się oczywiście romantyczna scena balkonowa. W trakcie zajęć terenowych gimnazjaliści ćwiczyli także opisywanie wybranego obiektu i sytuacji, powtarzając i stosując przy okazji imiesłowy, które poznali na jednej z ostatnich lekcji gramatyki. Sporo pozytywnych emocji wywołało w uczniach zadanie polegające na sfotografowaniu swojej grupy na tle charakterystycznych obiektów naszego miasta.

                           Po dwóch godzinach pracy na świeżym powietrzu, sportowcy z 1b oznajmili, że taka lekcja była doskonałym pomysłem i koniecznie trzeba ją powtórzyć. Jak widać można połączyć przyjemne  z pożytecznym , a naukę z zabawą i aktywnością.

            Inicjatorkami zajęć i opiekunami grupy były: pedagog szkolny w Gimnazjum nr 5 - pani Joanna Nowak oraz nauczyciel języka polskiego i wychowawca klasy 1b – pani Beata Mróz – Kajstura.

            Na rynku.

        • Akcja "Kotylion"
          • Akcja "Kotylion"

          • Białe i czerwone paski  brystolu, kółka i papierowe rozetki już poszły w ruch w Gimnazjum Nr 5. Cóż to za przedsięwzięcie? To doroczna akcja „Kotylion na 11 listopada”.

                           O to, by  11 listopada każdy miał przypiętą kokardę narodową, uczniowie „Piątki” zadbali już teraz. Pamiętając duże zainteresowanie kotylionami w  minionych latach, już w październiku zabrali się za ich przygotowanie pod okiem nauczycieli zajęć technicznych i plastyki, a także indywidualnie w swoim czasie wolnym. W Gimnazjum Nr 5 akcja „Kotylion na 11 listopada” odbędzie się w dwóch etapach – najpierw w szkole, w dniu poprzedzającym  Narodowe Święto Niepodległości, a następnie na ulicach Raciborza, gdzie poprzez rozdanie biało – czerwonych kokard gimnazjaliści zachęcą mieszkańców miasta do wspólnego świętowania i chwili zadumy nad niełatwą historią naszego kraju.

                           Kotyliony będą rozdawane przez uczniów 11 listopada przy kościele Wniebowzięcia  NMP na Rynku przed Mszą świętą w intencji Ojczyzny.

            W galerii zdjęcia z poprzednich akcji rozdawania kokard narodowych.

            Instrukcja wyonania KOTYLION_wzor(1).doc

        • Podsumowanie: „Bądź autorem własnej kariery”
          • Podsumowanie: „Bądź autorem własnej kariery”

          • Przedsięwzięcia  w Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu zapoczątkowane i zrealizowane podczas

            8 Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „Bądź autorem własnej kariery”

            w dniach 17 – 23.10.2016 r.

            W naszej szkole podczas trwania OTK 2016 podjęto szereg działań zgodnie z przygotowanym harmonogramem w dniu 16.10.2016:

            We wszystkich klasach ogłoszono Szkolny Konkurs literacki i plastyczny pod hasłem „Mam pomysł na swoją przyszłość”. W części klas zajęcia z były realizowane podczas lekcji wychowawczych w dniu 19.10.2016 przez wychowawców klas.

            W klasach pierwszych wychowawcy przeprowadzili ankietę diagnostyczną w zakresie wyboru zawodu oraz oczekiwań uczniów i rodziców wobec szkoły w zakresie doradztwa zawodowego. Ankietę wypełniali rodzice i uczniowie w dniach 19.10.2016 – 21.10 2016. Obecnie wyniki ankiety są opracowywane przez doradcę zawodowego w szkole. Wyniki ankiety zostaną zaprezentowane  rodzicom na zebraniach rodziców w listopadzie a uczniom na lekcjach wychowawczych oraz będą do wglądu na stronie internetowej szkoły w zakładce doradztwo zawodowe.

            W klasach drugich i trzecich odbyły się lekcje wychowawcze, na których uczniowie zastanawiali się nad wyborem własnej ścieżki kariery. Uczniowie rysowali i opisywali postery swoich planów kariery.

            W klasach drugich na zajęciach z doradztwa zawodowego będą nadal uczniom prezentowane i omawiane filmy z serii „Zawody przyszłości” oraz będą prowadzone zajęcia „ Mój plan na moją przyszłość”, tak by mogli oni jeszcze pracować nad swoimi wyborami i pracami konkursowymi do 18.11.2016

            Uczniowie Klasy III b pod opieką pani Krystyny Sebastian Wypasek wzięli udział w zajęciach z doradztwa zawodowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu (opisane w osobnym artykule).

            Uczniom klas pierwszych rozdane zostały wizytówki doradcy zawodowego wraz z terminami zajęć pozalekcyjnych z doradztwa zawodowego.

            Obecnie czekamy na prace konkursowe.

            Dziękuję wszystkim wychowawcom i nauczycielom za współpracę i upowszechnianie doradztwa zawodowego.

        • Wizyta w PUP
          • Wizyta w PUP

          • Zajęcia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu podczas 8 Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

            Uczniowie klasy III b Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu, pod opieką wychowawcy pani Krystyny Sebastian Wypasek wzięli udział w dniu 20.10.2016 w zajęciach z doradztwa zawodowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu. Zajęcia zostały zorganizowane przez PUP w Raciborzu w ramach 8 Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery „Bądź autorem swojej kariery”. Tematem ich zajęć było „Planowanie kariery zawodowej”. Uczniowie badali swoje typy osobowości zawodowych wypełniając test predyspozycji zawodowych. Uczniom przedstawiono możliwości dalszego rozwoju zawodowego i perspektyw na przyszłość. Dowiedzieli się także w jaki sposób mogą założyć firmę, aby móc pracować na własny rachunek, z jakich programów pomocowych obecnie młodzi ludzie mogą korzystać. Była to ciekawa forma zajęć z doradztwa zawodowego przed podjęciem decyzji wyboru szkoły ponad gimnazjalnej. Dziękujemy.

             Wizyta w PUP.

        • Medalowe miejsca
          • Medalowe miejsca

          • Deszcz medali spadł na naszych gimnazjalistów, którzy na hali SMS uczestniczyli w Mistrzostwach Miasta i Powiatu w Lekkiej Atletyce i przynieśli do szkoły wiele krążków w każdym możliwym kolorze. Serdeczne gratulacje dla tych brązowych, srebrnych i złotych za zajęcie najwyższych miejsc. Brawa również dla wszystkich, którzy walczyli dzielnie i fair play! To jest najważniejsze!

            Medalowe miejsca.

        • Code Week
          • Code Week

          • Koduj z nami - gimnazjalistami!

            Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu kolejny raz włączyło się w Europejski Tydzień Kodowania, który w tym roku odbywał się w dniach 15 - 23 października.

            Pod kierunkiem nauczycieli gimnazjaliści przygotowali dla swoich kolegów i pracowników szkoły sześć ciekawych zadań związanych z podstawami kodowania. Były one zarazem nietypowym prezentem z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele i pracownicy szkoły, wspierani przez młodzież, musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami. Wśród nich znalazło się pisanie i odczytywane wyrazów alfabetem Braille’a, programowanie w scratch, odtworzenie zakodowanego za pomocą obrazków układu tanecznego czy kodowanie umysłem, czyli sprawdzenie, w jaki sposób działa zmysł wzroku i nasza pamięć. Drużyny odkrywały także zero - jedynkowy sposób myślenia komputera i przekonały się, w jaki sposób można połączyć algorytm z origami, ponieważ jedno z zadań polegało właśnie na tworzeniu papierowych figur według podanej sekwencji znaków i wskazówek.

            Tegoroczne działania w ramach Code Week koordynowała nauczycielka Gimnazjum nr 5, pani Maria Senftleben. Przypomnijmy, że ubiegłoroczny "Tydzień Kodowania w G5" został wyróżniony na forum ogólnopolskim.

            Code Week.

        • Dni Nauki i Techniki
          • Dni Nauki i Techniki

          • Uczestniczyliśmy w IX Raciborskich Dniach Nauki i Techniki, kolejny raz organizowanych na Zamku Piastowskim, przy współudziale Stowarzyszenia SKALA na Rzecz Raciborskiego Obserwatorium Geofizycznego, z zaproszonymi gośćmi z Instytutu Geofizyki PAN w Warszawie. 

            Pierwszy punkt programu obejmował szereg prelekcji w sali konferencyjnej domu książęcego dawnej siedziby Piastów. Zainteresowanie wzbudziły wykłady: Jana Kalabińskiego (Stowarzyszenie SKALA) na temat: „Historyczne znaczenie Śląskiego Obserwatorium Geofizycznego w Raciborzu”; gości: „Antarktyka - w krainie lodu i badań naukowych” ; „Spitsbergen – przyroda, ciekawe zjawiska i badania naukowe”, inne.

            Niemniej interesujące były pokazy przygotowane przez uczniów „Mechanika”.

            Dziękujemy!

            Dni Nauki i Techniki.

        • Włączamy się w akcję pomocy dzieciom na Ukrainie
          • Włączamy się w akcję pomocy dzieciom na Ukrainie

          • Samorząd i społeczność szkolna Gimnazjum nr 5 w Raciborzu zbiera przybory szkolne dla dzieci w Koziatyniu na Ukrainie. Chcemy zgromadzić mnóstwo zeszytów, przyborów do pisania i innych artykułów szkolnych.

            Szkoła, której pomagamy jest placówką polskiej mniejszości, położoną pomiędzy frontem rosyjskim a ukraińskim. Większość mieszkańców opuściła swoje domy w obawie o życie i zdrowie. Z powodu toczącej się wojny w szkole brakuje podręczników, zeszytów i przyborów do pisania. W związku z tym nasze gimnazjum włączyło się w akcję zbierania materiałów edukacyjnych dla rówieśników z Ukrainy.

            Gorąco zachęcamy wszystkich do pomocy w wyposażeniu dzieci z Ukrainy w rzeczy niezbędne do szkoły. Czyńmy dobro razem i pamiętajmy, że to, co u nas jest na wyciągnięcie ręki, dla innych jest niedostępne.

        • Mistrzostwa w zapasach
          • Mistrzostwa w zapasach

          • Bez medalu, ale z nowymi doświadczeniami uczniowie z G5 wrócili z bardzo mocno obstawionego Memoriału im. Jana Czai. W zawodach udział brało ponad 150 zawodników z Polski i Czech.

            Tuż za podium, na IV pozycji, uplasował się uczeń klasy sportowej Rafał Rybiński w kategorii wagowej do 85 kg. W zawodach udział wzięli również Adam Niedbała i Adam Mazur, którzy zajęli odpowiednio VI i X miejsce.

            Najważniejsze to brać udział w rozgrywkach, próbować dorównać mistrzom. Mistrzowskich tytułów w następnych zawodach życzą kobice z G5.

             Mistrzostwa w zapasach.

        • Wizyta w Belgii
          • Wizyta w Belgii

          • W dniach 17-21 października 2016 roku uczniowie i nauczyciele Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu uczestniczyli w wyjeździe do Belgii. Agata Wydra, Emilia Fiegel z klasy IIc, Adam Mazur z IIb i Maciek Małek z klasy IIIa wraz z nauczycielkami panią Beatą Rubin-Jałowiecką i Magdą Pordzik zwiedzali Brukselę i Brugię.

             

            W pierwszym dniu wycieczki młodzież poznała najatrakcyjniejsze miejsca Brukseli, stolicy Królestwa Belgii, siedziby NATO oraz najważniejszych instytucji Unii Europejskiej. Uczestników zachwycił Grand Place, jeden z najładniejszych rynków Europy, na którym króluje wspaniały gotycki ratusz, otoczony XVII-wiecznymi domami cechów kupieckich. Szczególnym obiektem na Grand Place jest Dom Króla, w którym obecnie mieści się Muzeum Miejskie. Uczniowie odwiedzili również inną atrakcję miasta, mianowicie katedrę św. Michała i św. Guduli, która znajduje się niedaleko brukselskiego rynku, na wzgórzu Treurenberg. Nie sposób było pominąć najsłynniejszego symbolu Brukseli Mannekena Pis, czyli figurki sikającego chłopca. Damską część wycieczki zachwycił pasaż św. Huberta, prześliczna galeria, w której dominowały sklepy pełne belgijskich czekoladek, makaroników oraz bez. Dużą atrakcją było zwiedzanie łuku triumfalnego wzniesionego w 1905 roku z inicjatywy króla Belgów Leopolda II wraz z olbrzymim parkiem miejskim. Pierwszy dzień zakończył się kolacją w znanej brukselskiej restauracji Chez Leon, słynącej z przepysznych moulless.

             

            W drugim dniu wyjazdu gimnazjaliści na zaproszenie pani Danuty Jazłowieckiej, europosłanki udali się z wizytą studyjną do Parlamentu Europejskiego. Podczas zwiedzania Parlamentarium gimnazjaliści poznali historię integracji Europy i powstania Unii Europejskiej.

            Zapoznali się z zadaniami Parlamentu Europejskiego oraz z pracą pani Danuty Jazłowieckiej, która w Parlamencie Europejskim zajmuje się zatrudnieniem i sprawami społecznymi. Atrakcją wizyty było zwiedzanie sali plenarnej Parlamentu Europejskiego, w którym na co dzień pracuje 751 eurodeputowanych z 28 krajów Unii Europejskiej.

             

            Podczas ostatniego dnia wyjazdu do Belgii młodzież zwiedziła przepiękną Brugię, określaną mianem „Flamandzkiej Wenecji”. Od VII wieku Brugia była obecna na mapach Europy jako najważniejsze centrum handlowe oraz jako miejsce pierwszej europejskiej giełdy. Od XIII wieku należała do związku miast hanzeatyckich. Obecnie Brugia słynie z czekolady, piwa i koronek. Najpiękniejszym miejscem w Brugii jest przecudowna brugijska starówka, która została umieszczona na liście UNESCO. Atrakcją jest również przeprawa przez brugijskie kanały, otoczone starymi domami z kamienia oraz uroczymi małymi mostkami. Na uwagę zasługują także kościoły, szczególnie bazylika przy Burg Square – Heilige Broed Basiliek, Onze Lieve Vrouwkerk z oryginalną rzeźbą Michała Anioła oraz Jerusalem Kerk z przepięknymi witrażami.

             

            Wyjazd do Belgii pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu jako niezapomniany i pełen niesamowitych wrażeń.

             

            Ogromne wrażenie wywarły na mnie sklepiki z czekoladkami. Wyglądały tak kusząco, że wstępowałam do co drugiej cukierni. Czekoladki były różnych kształtów, np.: narzędzi, owoców morza, jedne małe, drugie duże, niektóre z kolorową posypką. Długo wybierałam swoje zakupy. Zdecydowałam się na słodkie pralinki. /Agata, uczestniczka wycieczki/

            Według mnie w Belgii było bardzo ciekawie. Można było tam zobaczyć przepiękne budowle oraz dowiedzieć się nowych, jak dla mnie, wiadomości. Najbardziej podobało mi się w Parlamencie Europejskim, gdzie mieliśmy spotkanie z posłem, któremu mogliśmy zadawać nurtujące nas pytania. Najpiękniej było w Brugii, na rynku, z charakterystyczną fontanną. /Adam Mazur/

             Wyjazd do Brukseli.

        • Podaruj znicz na Kresy 2016
          • Podaruj znicz na Kresy 2016

          • W październiku prowadzimy akcję "Podaruj znicz na Kresy". Uczestniczymy w niej już po raz czwarty.

            Inicjatorem akcji jest Górnośląski Oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Katowicach. Celem akcji jest zebranie zniczy, które w dniu Wszystkich Świętych zapłoną na opuszczonych grobach Polaków. Przy pomocy polskich organizacji polonijnych w obwodzie lwowskim, skupionych wokół nich dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia oraz organizacji harcerskich znicze zapłoną na grobach Polaków pochowanych na starych nekropoliach znajdujących się we Lwowie, Drohobyczu, Borysławiu, Stryju, Samborze, Truskawcu i w Chmielnickim.

            Nasza pamięć, solidarność i materialna pomoc w organizacji obchodów Święta Zmarłych na Kresach ma szczególne znaczenie w stale pogarszających się warunkach życia całej polskiej społeczności mieszkającej obecnie na Ukrainie.

            Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony gimnazjalistów i nauczycieli. W tym roku łącznie zebraliśmy 169 zniczy. 


        • Impreza czytelnicza
          • Impreza czytelnicza

          • Książki mają moc! Udowodniliśmy to w Gimnazjum nr 5

            Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 19 października uczniowie klas I naszego gimnazjum wzięli udział w imprezie czytelniczo-integracyjnej "Z książką na wesoło".

            Każda klasa walczyła o punkty w 4 konkurencjach: "Zgaduj-zgaduli", w której uczniowie odgadywali tytuł i autora książki na podstawie jej krótkiego fragmentu, "Kalamburach"- uczniowie za pomocą mimiki, gestów lub rysunku starali się podpowiedzieć klasie tytuł książki, "Świat jest teatrem"- kapitanowie klas czytali fragment "Pana Tadeusza", wcielając się w rolę przedszkolaka, nauczyciela, prezydenta itp. Ostatnią konkurencją była prezentacja przez klasy haseł promujących czytelnictwo.
            Wszyscy zebrani w auli uczniowie brali aktywny udział w zabawie. Po podliczeniu punktów zwycięska okazała sie klasa I B. Gratulacje!

            "Z książką na wesoło" to impreza, która na stałe zagościła w kalendarzu Gimnazjum nr 5. Bawimy się i zarazem integrujemy, aby pokazać, że książki mają moc nauczania, bawienia i inspirowania.

            Impreza czytelnicza.

        • Nagroda ministra edukacji
          • Nagroda ministra edukacji

          • Nagroda Ministra Edukacji dla nauczycielki Gimnazjum nr 5

                           17 października w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych nauczycieli w regionie. Wśród nich znalazła się pani Magdalena Pordzik z Gimnazjum nr 5 w Raciborzu.

                           Uroczystość odbyła się w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego, gdzie najlepszym nauczycielom w regionie gratulowali: śląski kurator oświaty – Urszula Bauer, I wicewojewoda śląski -  Jan Chrząszcz oraz II wicewojewoda śląski – Mariusz Trepka. Pani Magdalena Pordzik otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Wyróżniona nauczycielka od kilkunastu lat pracuje w Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu, gdzie uczy historii, wiedzy o społeczeństwie, edukacji dla bezpieczeństwa oraz wychowania do życia w rodzinie. Wśród jej licznych dodatkowych przedsięwzięć na rzecz szkoły i środowiska lokalnego wymienić należy opiekę nad Szkolnym Kołem Przyjaciół Armii Krajowej, organizację konkursów ogólnopolskich, np. „II wojna światowa we wspomnieniach moich przodków”, organizator lokalnych wieczornic poświęconych wspomnieniom żołnierzy wyklętych, inicjatorka społeczno-edukacyjnej akcji „Żonkile”,w kolejne rocznice Powstania w Getcie Warszawskim,  oraz akcji „Kotylion”, podkreślającej uroczystość 11 listopada i 3 Maja.  W okresie swojej pracy pedagogicznej pani Magdalena wielokrotnie dała się poznać jako rzetelny, pełen pasji nauczyciel, a także życzliwa i chętnie dzieląca się swoim zawodowym doświadczeniem koleżanka. 17 października 2016 znalazła się w gronie zaledwie 49 nagrodzonych przez Ministra Edukacji Narodowej nauczycieli i pracowników oświaty z województwa śląskiego.

            Wyróżnienia takie jak Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty przyznawane są co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej pracownikom oświaty, którzy w okresie swojej służby szczególnie przyczynili się do rozwoju swoich placówek i kształtowania postaw młodzieży.

             Nagroda ministra edukacji.

        • Bądź autorem własnej kariery
          • Bądź autorem własnej kariery

          • konkurs literacki i rysunkowy pod hasłem „Mam pomysł na swoją przyszłość”

            Konkursy skierowane są do uczniów klas I- III gimnazjum

            Konkurs literacki: Maksymalnie 2 strony formatu A:4

            Konkurs rysunkowy (poster) – format i technika wykonania - dowolna

             

            Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu.

            Każdy uczestnik konkursu może zgłosić 1 pracę i może to być: praca literacka, praca plastyczna (w tym multimedialna).

             

            Termin oddania prac upływa 18.11.2015 r.

             

            Nagrody:

            1. I, II i III miejsce dyplomy i nagrody  - w każdej kategorii konkursowej

            Szczegóły w zakładce konkursy OTK!

            OTK.Harmonogram_dzialan_w_Gimnazjum_Nr_5_im.pdf