• Co słychać w lesie?
          • Co słychać w lesie?

          •  

            „Las brzozową furtę ma,

            furta się otwiera.

            Wiatr za furtą szumi, gra,

            gości sprasza teraz.”

             

            Co słychać w lesie?

            8 listopada uczniowie z klas I - III naszej szkoły mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Co słychać w lesie?”. Tym razem aktorami byli uczniowie z klas II b i III c, którzy przebrali się za drzewa i leśne zwierzęta. W ten sposób starali się oddać atmosferę jesiennego lasu i pokazać dzieciom przygotowania leśnych zwierząt do zimy.

            Uczniowie-artyści pięknie nauczyli się swoich ról, samodzielnie wykonali scenografię i razem z rodzicami przygotowali maski, kostiumy i rekwizyty. Bardzo chętnie występowali i z entuzjazmem przyjmowali wszelkie oznaki sympatii ze strony widowni.

            14 listopada uczniowie wystąpili również dla swoich rodziców.

             

        • “ Tydzień Szczęścia i Dobrych Relacji ”
          • “ Tydzień Szczęścia i Dobrych Relacji ”

          • w dniach 20-24.11.2023 r., jak co roku organizujemy Dni Profilaktyki.

            Pełny harmonogram: Dni_profilaktyki_harmonogram_2023.docx.pdf

             

            W skrócie:

            1. Codziennie uczniowie przychodzą w ubraniach w określonych kolorach (poniedziałek-niebieski, wtorek-pomarańczowy, środa-zielony, czwartek-czerwony, piątek-biały).
            2. Codziennie organizujemy "Cichą przerwę" o godzinie 10:35. Zadbajmy, żeby nikt nie biegał, nie krzyczał. Samorząd Uczniowski, proszę o wsparcie w realizacji cichej przerwy - np. przygotowanie plakatów).
            3. Zajęcia z wychowawcą: w tabeli znajdziecie Państwo linki do scenariuszy zajęć (scenariusze mogą nauczyciele wykorzystać w innych czasie, nie musi to być ten konkretny tydzień).
            4. Zajęcia z wychowawcą: przygotowanie plakatu - szkolny konkurs profilaktyczny dla całej klasy, uczniowie wspólnie w klasach wykonują plakat, kolaż pod hasłem “Co czyni Cię szczęśliwym?” Może się odbyć na lekcji wychowawczej lub plastyce/technice. Każdy uczeń przygotowuje swoją część (jego własną odpowiedź na pytanie "Co czyni cię szczęśliwym?" i dokleja do pracy całej klasy).
            5. Biologia, przyroda, chemia - omówienie działania hormonów, które są przewodnim tematem Dni Profilaktyki, wpływ na człowieka, skutki, kiedy jest ich za mało, jak zadbać o dobry ich poziom.
            6. Biologia, przyroda i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: lekcje poświęcone higienie, profilaktyce chorób zakaźnych: „Zapobieganie chorobom, higiena”. Gazetka tematyczna w holu szkoły - informacje na temat higieny i sposobów zapobiegania chorobom zakaźnym.
            7. Fizyka: lekcja na temat hałasu, dlaczego należy walczyć z hałasem, jego wpływu na zdrowie człowieka. Gazetka na temat profilaktyki hałasu: “Wpływ hałasu na zdrowie człowieka”.
            8. Matematyka: zdrowie odżywianie, budowanie prawidłowego jadłospisu w zależności od wieku człowieka, (działania na liczbach, ułamki, procenty, diagramy)
            9. Język polski i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: lekcja poświęcona zasadom dobrej komunikacji, dialogu.
            10. Informatyka: bezpieczeństwo w sieci, cyberprzemoc.
            11. Plastyka/ technika: plakat/praca "Przyjaźń, pomoc innym, jako sposoby na uszczęśliwianie samego siebie".
            12. Języki obce: Lekcje o przyjaźni, o szczęściu, dobrych słowach.
            13. Wychowanie fizyczne: "Zamiast telefonu wybieram..." Propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do aktywności fizycznej. Wpływ aktywności fizycznej na hormony szczęścia. (Kierunek polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024)
            14. Wychowanie fizyczne: przerwa na sportowo - środa 12:25 i 13:25 (moja propozycja)
            15. Samorząd Uczniowski, proszę o pomoc w organizacji piątku - dzień kocyka i bambosza oraz wtorkowego dnia rozmów i gier planszowych na przerwach.
             
            Konkursy:
            1. Szkolny konkurs profilaktyczny    
             dla całej klasy, uczniowie wspólnie w klasach wykonują plakat, kolaż pod hasłem “Co czyni Cię szczęśliwym?”
            Może się odbyć na lekcji wychowawczej lub plastyce/technice. Każdy uczeń przygotowuje swoją część i dokleja do pracy całej klasy. (wszystkie klasy 1-8).
            Praca zostaje w sali.
             
            2. Szkolny konkurs profilaktyczny    
                  indywidualnie dla uczniów lub w grupach (technika dowolna) na stworzenie gry planszowej o tematyce nawiązującej do obejrzanego 9.11.2023 spektaklu: 
            klasy 1-3 - “Shrek - baśń o tolerancji”,
            klasy 4-6 - “Dzieci@sieci”,
            klasy 7-8 - “Hejter”.
             
            3. Ogłoszenie konkursu literackiego (forma dowolna): „Zdrowie największym skarbem człowieka”. (klasy 4-8)
             
            Termin oddania prac z konkursów 2. i 3.: czwartek 23.11.2023 r.
             
            W piątek 24.11.2023 podsumowanie tygodnia, w tym dniu odbędą się apele wychowawcze.
        • Święto Niepodległości 11 listopada
          • Święto Niepodległości 11 listopada

          • ​​​​W piątek 10 listopada 2023 w naszej szkole uroczyście obchodzono 105 rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 roku. W środę 8 listopada odbył się konkurs recytacji utworów patriotycznych ”Polska -moja ojczyzna” zorganizowany dla uczniów klas 4-8 przez p. Katarzynę Halfar i p. Beatę Mróz -Kajstura.

            Laureatami konkursu zostali Łucja Szymiczek z kl.7d, Kajetan Morawiec i Paulina Łacek z kl.7b oraz Lena Chrobak z kl.4a.Pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody zostały wręczone przez p. dyrektor Normę Małecką- Pawlik na uroczystym apelu, który odbył się w piątek 10 listopada. Uczniowie klas 4-8 z uwagą wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez. K. Siwoń i p. K. Halfar. Dla uczniów klas 1-3 uroczysty apel przygotowała p. O Joszko z klasą 2 a2. Święto Niepodległości 11 listopada zostało też aktywnie uczczone prze uczniów klas sportowych poprzez 11 minutowy bieg patriotyczny na Orliku oraz pływanie 11 minut uczniów klas V-VII.W szkole dominowały symbole narodowe.

        • Obuwie zmienne
          • Obuwie zmienne

          • W trosce o stan czystości i higieny w naszej szkole, ale przede wszystkim komfort uczniów postanowiliśmy wprowadzić obowiązek noszenia obuwia zmiennego w szkole w sezonie jesienno-zimowym. Prosimy aby zaopatrzyć się w obuwie lekkie, wygodne i na gumowej podeszwie (trampki, tenisówki).

            Ułatwi nam to utrzymanie czystości w szkole, ale również pozytywnie wpłynie na komfort i bezpieczeństwo przebywania w szkole.

            Obowiązek zmiany obuwia obowiązywać będzie od 20 listopada 2023 r. do odwołania.

             

        • Dzień Niepodległości na sportowo
          • Dzień Niepodległości na sportowo

          • 10 listopada 2023 uczniowie klas lekkoatletycznych 4b,5d,6b,7d w ramach obchodów Święta Niepodległości brali udział w 11 minutowym biegu na boisku Orlik pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego.

            Z kolei na pływalni H2Ostróg uczniowie klas pływackich 4c,5c,6c i 7c mieli za zadanie przepłynąć 11 minut ciągłego pływania oraz 25 metrów z flagą Polski pod woda. Wszyscy uczestnicy odśpiewali Hymn Polski pod okiem trenerów Grażyny Kłody, Ewy Rudzkiej-Bałys i Janusza Lukoszka. Na koniec uroczystego dnia dzieci otrzymały słodycze ufundowane przez firmę „Mieszko”, za które serdecznie dziękujemy.

        • BADMINTON – SP15 Chłopcy Awans do następnej rundy
          • BADMINTON – SP15 Chłopcy Awans do następnej rundy

          • Gratulacje dla chłopców z SP15 za zwycięstwo w drużynowych zawodach w badmintonie.

            Zawody odbyły się 07.11.2023 r. na hali "ARENA" Rafako w Raciborzu – Finał Miejski Igrzysk Dzieci w kategorii dziewcząt i chłopców organizowany przez Szkolny Związek Sportowy.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Drzymała Paulina – kl. 4a, Kuklewicz Emilia – kl. 4a, Teodorowicz-Tomaszek Maria – kl. 4a,

            Joneczek Jacek – 6b, Opiela Leon – 6a, Stadnik Olivier – 6b

             

            Chłopcy zajęli pierwsze miejsce w mieście, co dało im awans do finału rejonowego szkół podstawowych, który odbędzie się w Rudniku.

            Dziewczęta z kolei zajęły drugie miejsce w mieście i na tym etapie zakończyły rywalizację w drużynowych zawodach w badmintonie.

            Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

            Do zawodów, uczniów SP 15 przygotowała Ewa Sienkiewicz.

        • Dwójki siatkarskie chłopców
          • Dwójki siatkarskie chłopców

          •  7.11.2023, Szkoła Podstawowa Nr 18 była organizatorem tegorocznych miejskich rozgrywek w dwójkach siatkarskich chłopców w kategorii wiekowej klas 7-8 Naszą szkołę godnie reprezentowały następujące teamy: Klasy 8: Adam Świerczek (8a) i Sergiusz Zdrzałek (8a) oraz Jakub Górski (8a) i Mateusz Sarniak (8a) , rezerwa:Ariel Żuk-Żukowski (7d) Klasy 7: Nataniel Durejko (7d) i Patryk Wojtaszewski (7d) oraz Franciszek Sergiel (7d) i Kacper Kuc (7d) Chłopcy z uwagi na sporą liczbę startujących, początkowo rozgrywali swoje mecze w grupach, następnie ekipy zajmujące I i II miejsce w grupie grali „na krzyż” o miejsca medalowe. Bezkonkurencyjna, okazała się para Adam Świerczek i Sergiusz Zdrzałek. Zajęli miejsce I w roczniku 2009, prezentując siatkówkę na wysokim poziomie! Po świetnej grze bez straty seta na etapie grupowym i po zaciętych 3 setowych zmaganiach w finale para Nataniel Durejko i Patryk Wojtaszewski ostatecznie zajęła miejsce II w roczniku 2010. Gratulujemy sukcesów! W przyszłym tygodniu do rozgrywek przystąpią dziewczęta-trzymamy kciuki! Opiekunem podczas zawodów była Lidia Zawadzka, natomiast do zawodów młodzież przygotowali nauczyciele: Adam Kurpis, Lidia Zawadzka oraz Irena Noga.

        • Misja edukacja
          • Misja edukacja

          • W dniu 19.10.2023r. miałam przyjemność, razem z koleżanką z pracy Iwoną Zawadzką, poprowadzić lekcje w trzecich klasach Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu. Lekcje były przeprowadzone w ramach programu „Misja edukacja”. W trakcie zajęć dzieci miały okazję poznać wiele bankosłówek. Naszą misją było przedstawienie uczniom świata finansów jako przyjaznego, interesującego i użytecznego. Starałyśmy się prostym językiem przekazać dzieciom wiedzę o tych pojęciach  oraz zilustrować ją przykładami z życia wziętymi.

            Pytałyśmy dzieci o to, czy wiedzą, co to jest bank, co można zlecić w banku, czym jest pieniądz, co to jest przelew, co to jest karta płatnicza i do czego służy? To tylko przykładowe pojęcia, bankosłówek było o wiele więcej.

            Chciałyśmy rozbudzić podczas lekcji ciekawość poznawczą uczniów i myślę, że udało nam się, gdyż każda klasa podczas zajęć była bardzo zaangażowana, dzieci chętnie podnosiły ręce do góry, gdyż bardzo chciały odpowiadać na pytania, widać było, że chcą brać czynny udział w prowadzonych lekcjach i miały dużo do powiedzenia. Okazało się, że uczniowie posiadają szeroką wiedzę na temat bankowości.

            Na zakończenie lekcji w każdej klasie przeprowadziłyśmy quiz z przedstawionych pojęć bankowych. Uczniowie doskonale poradzili sobie z odpowiedziami na pytania, gdyż bardzo uważali na lekcji. Każdy uczeń w nagrodę dostał od nas na pamiątkę gadżet.

            Kinga Wycisk

            Menadżer ds. jakości relacji z klientami

        • STRACHY NA LACHY I WSZYSCY ŚWIĘCI
          • STRACHY NA LACHY I WSZYSCY ŚWIĘCI

          • Ostatniego dnia października korytarze i sale szkolne nie były całkiem zwyczajne..Dlaczego? Ponieważ dzisiaj nasza szkoła wypełniła się nie tylko uczniami, ale zjawami, upiorami, aniołami, czarownicami, mumiami i świętymi. Wszystko za sprawą akcji samorządu uczniowskiego „Strachy na Lachy i Wszyscy Święci”. Zabawa nawiązywała do zbliżającego się Święta Zmarłych oraz Halloween. Inwencja uczniów nie miała granic. Stroje były wspaniałe a atmosfera, bo o nią właśnie chodziło, była dzisiaj znakomita! Uśmiechów było co niemiara. Każdy „nietypowy gość” mógł dzisiaj liczyć na „ulgę” ze strony nauczycieli , a przy okazji wzbogacić się o pozytywną uwagą. Uczniowie zgodnie przyznali, że świetnie się dzisiaj bawili..

        • Puchar Dyrektora dla 2A i 3C
          • Puchar Dyrektora dla 2A i 3C

          • 26 października 2023 na sali gimnastycznej odbył się SZKOLNY  TURNIEJ  GIER  I  ZABAW o Puchar Dyrektora SP 15 z Oddziałami Sportowymi dla klas II i III.

            Po zaciętej rywalizacji w pięciu zabawach:

            - sadzenie ziemniaków,

            - sztafeta wahadłowa z pałeczką,

            - przeskoki przez skakankę,

            - sztafeta z piłką lekarską,

            - sztafeta zwinnościowa

            w klasach II puchar zdobyła 2a, drugie miejsce zajęła 2b, trzecie miejsce 2c i czwarte miejsce 2d.

            Ogromne emocje towarzyszyły rywalizacji klas III w zabawach:

            - toczeniu piłki w tunelu,

            - sztafecie gwiaździstej,

            - wyścigu kangurów,

            - rzutach do ruchomego celu,

            - podskokach ze skakanką.

            Za zwycięstwo w trzech zabawach puchar odebrała klasa 3c, drugie miejsce zajęła 3a, natomiast trzecie miejsce przypadło klasie 3b.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych (nie tylko sportowych) sukcesów.

        • „Sprinty pływackie na pływalni ZSOMS”
          • „Sprinty pływackie na pływalni ZSOMS”

          • 29 października 2023r na pływalni ZSOMS w Raciborzu odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego „Puchar Sprintu”. W zawodach wystartowało 139 zawodników z 15 klubów z Polski i reprezentacji Czech.

            Naszą szkołę i Klub Mks-Sms Victoria Racibórz godnie reprezentowali uczniowie klas pływackich 4c,5c,6c i 7c. Najmłodsi z klasy 4c, dla których był to pierwszy start w zawodach takiej rangi, pływali w składzie: ( Joszko Joanna ,Jasita Weronika , Lichecka Lena, Siwoń Filip (Akademia Pływania), Paskuda Antoni ,Miczek Mikołaj, Morawiec Mikołaj, Bartosik Szymon. Trener Grażyna Kłoda kl 5c Smołka Emilia , Paulina Kulik , Dudek Jakub ,Siorak Jakub, Miłosz Zacharko, Hubert Komor, Siedlaczek Maksymilian ,Rozkrut Jesika, Głombik Julia, Ewa Warsz Karol Gieroń, Samuel Hetman) .Trener Janusz Lukoszek kl 6c (Paweł Bednarz, Wiktor Zawisła,Wojtek Zawisła, Adam Joszko, Śpiewak, Kampczyk,Zuzanna Dziezok Pola Mularska, Emilia Mielnik , Marek Wadowski,Seweryn Sobiech ,Andrii Shavkun, Mateusz Kalata .Trener Ewa Rudzka-Bałys

            Kl 7c ( Paulina Osińska, Zofia Frydryszek, Hnna Pomiotło, Magdalena Jasita, Wioletta Rosina, Jakub Szyjka,Bartosz Grzelak .Antoni Przybyła,Kacper Tarnowski, Aleksander Wala ,Kacper Kozlik. Trener Grażyna Kłoda

            Zawodnicy dzielnie rywalizowali i niejednokrotnie pobijali swoje rekordy życiowe . Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        •     PODSUMOWANIE ZBIÓRKI DLA SCHRONISKA W RYBNIKU 
          •     PODSUMOWANIE ZBIÓRKI DLA SCHRONISKA W RYBNIKU 

          • W październiku na terenie naszej szkoły po raz kolejny w ramach akcji charytatywnej „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”  odbyła się zbiórka darów: karmy, smyczy, obroży, koców i zabawek dla podopiecznych ze schroniska w Rybniku. 

            Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce darów. Organizatorkami akcji były: Alicja Głuch i Ewa Kozuba, które były odpowiedzialne za jej przeprowadzenie wśród uczniów klas I-III. Akcja miała przede wszystkim uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc, a także zwrócić uwagę, na potrzeby schronisk – szczególnie podczas okresu zimowego. 

            Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszej szkoły. Dlatego dziękujemy serdecznie  wszystkim uczniom i rodzicom za aktywny udział włączenia się w zorganizowaną akcję charytatywną. Cieszymy się, że poruszyliśmy Wasze serca. DZIĘKUJEMY!!! 

            Pracownicy i opiekunowie zwierząt serdecznie podziękowali nam za okazane serce i wsparcie. 

                                               Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk! 

             

                                                                               Organizatorki akcji 

                                                                         Alicja Głuch i Ewa Kozuba 

             

        • Bycie EKO nie jest trudne
          • Bycie EKO nie jest trudne

          • Bycie EKO nie jest trudne! Przekonali się o tym uczniowie klas 4a, 4b, 5a i 5d biorący udział w warsztatach "RecyklON", które odbyły się w naszej szkole.

            Pierwsza część eventu miała charakter edukacyjny i polegała na projekcjach filmów. W filmie pt. "Wszystko o odpadach", Jan Makowski z Raciborskiego Centrum Recyklingu omówił jak wygląda cykl recyklingu w Raciborzu.

            https://youtu.be/3VvSdhEET8g

            Kolejny film przedstawiał uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik” w Raciborzu opowiadających o alternatywnych źródłach energii. Karol Herba, Natalia Smołka i Piotr Cwik z kierunki technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej odpowiedzieli m.in. co to jest panel fotowoltaiczny, jak z wiatru pozyskać prąd oraz jak działa pompa ciepła?

            https://youtu.be/I-FTy7DgizA

            Panie z Wodociągów Raciborskich Ewa Pośpiech i Agnieszka Kostera opowiadały jak ważne jest oszczędzanie wody.

            https://youtu.be/iPqz-kiIoGA

            Uczniowie Budowlanki Joanna Tatarczyk, Weronika Toman, Klaudia Gross i Piotr Turlejski z kierunku technik analityk w krótkich scenkach zaprezentowali jak należy żyć ekologicznie.

            https://youtu.be/0GqGtqVwIJ4

            Warto również zapoznać się z materiałami na temat tego jak działa raciborska kompostownia https://youtu.be/1iLr2iydr-0 oraz Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK https://youtu.be/bKKQe3zvMic   

            Druga część zajęć miała charakter warsztatowy. Uczniowie mieli za zadanie prawidłowo posegregować odpady, po czym wzięli udział w interaktywnym quizie na platformie Kahoot, w którym w każdej grupie wyłoniono trzech laureatów, którzy dostali nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymał też certyfikat uczestnictwa oraz specjalny planer do obserwacji domowych nawyków.

            "Niniejszy materiał powstał w ramach dofinansowania ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Funduszu Ekologii"

             

        • Kalinka i Ignaś nie zwalniają tempa!
          • Kalinka i Ignaś nie zwalniają tempa!

          • 21 października w Wiśle-Łabajowie odbyły się Mistrzostwa Śląska w Biegach Górskich „Bieg na Stożek”. 

            Świetnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły z klasy V d, którzy startowali  na dystansie 800 m z przewyższeniem +61m w kategorii U12. 

            Na wymagającej, górzystej i kamienistej trasie bardzo dobrze swoje siły rozłożył Ignacy Paskuda i po znakomitym finiszu zwyciężył w biegu chłopców, zdobywając złoty medal. 

            W kategorii dziewcząt, na tej samej trasie, jako trzecia przekroczyła linię mety Kalina Antczak, zdobywając brązowy medal. 

            Młodym sportowcom serdecznie gratulujemy!

            Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wsparcie. 

             

        • Wiedeńskie obchody czterdziestolecia SP15
          • Wiedeńskie obchody czterdziestolecia SP15

          • Ten okrągły jubileusz uczniowie i nauczyciele postanowili uczcić w sposób nietypowy. 20 września 2023 roku wyruszyli na wyprawę śladem swojego patrona – Jana III Sobieskiego, czyli do Wiednia.

            Zwiedzanie stolicy Austrii rozpoczęliśmy od odwiedzenia wzgórza Kahlenberg. To stąd 12 września 1683 roku Jan III Sobieski dowodził wojskami polsko-cesarskimi w słynnej bitwie pod Wiedniem,w której rozgromił armię Imperium Osmańskiego. Na wzgórzu Kahlenberg znajduje się polski kościół pod wezwaniem św. Józefa, w którym złożyliśmy kwiaty w imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 15. Mieliśmy także okazję wysłuchać interesującej lekcji historii związanej z Odsieczą Wiedeńską i osobą naszego patrona. Przewodnik zwrócił także uwagę, że przybywamy na Kahlenberg w szczególnym momencie, bo to nie tylko 40 rocznica powstania naszej szkoły, ale i 340 rocznica bitwy pod Wiedniem.

            Po odwiedzeniu wzgórza zobaczyliśmy kilka urokliwych miejsc w stolicy Austrii. Przejechaliśmy słynną Ringstrasse, podziwiając po drodze Parlament czy Operę, spacerowaliśmy po Starym Mieście, oglądając pałac Hofburg i Katedrę świętego Szczepana, a na koniec spróbowaliśmy lokalnych przysmaków-sznycla wiedeńskiego oraz tortu Sachera.

            Wycieczka była pierwszą częścią obchodów czterdziestolecia naszej szkoły. Podczas wyjazdu opiekunami uczniów klas 7 i 8 były panie: Andrea Wochnik, Krystyna Cyfka, Jolanta Otlik i Beata Mróz – Kajstura.

        • 6 miejsce w województwie!
          • 6 miejsce w województwie!

          • W Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyła się 9 października Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024 oraz Sejmiku Szkolnej Kultury Fizycznej.  Jednym z punktów programu, oprócz obchodów 70-lecia Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego, podczas inauguracji odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym szkół za rok szkolny 2022/2023 o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty 

            W kategorii Igrzysk Dzieci, na ponad 1200 szkół podstawowych, zajęliśmy zaszczytne 6 miejsce. To wielki sukces! Szkolna delegacja w składzie: Dyrektor Norma Małecka- Pawlik oraz nauczycielki wychowania fizycznego pani Joanna Sroka oraz pani Lidia Zawadzka miały przyjemność odebrać tego dnia puchar oraz pamiątkowy dyplom.

            Gratulujemy młodym sportowcom, ich nauczycielom wychowania fizycznego oraz trenerom!

        • Sukces w Rudzie Śląskiej
          • Sukces w Rudzie Śląskiej

          • 19 października 2023 w Rudzie Śląskiej dziewczęta młodsze w składzie:

            Kalina Antczak, Alicja Barycka, Natalia Drożdż, Katarzyna Jarosz, Alicja Woskowska, Aleksandra Paskuda i Emilia Myszakowska wywalczyły IV miejsce w Finale Igrzysk Dzieci Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt. Dziewczyny spisały się świetnie, zostawiając za sobą aż 12 drużyn z województwa śląskiego.

            Wszystkim startującym dziewczętom ze Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu serdecznie gratulujemy!

        • Zajęcia ze Strażą Miejską
          • Zajęcia ze Strażą Miejską

          • W dniu 25 września 2023 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Inspiracją do spotkania była tematyka związana z bezpieczeństwem w szczególności dzieci klas pierwszych w ruchu drogowym oraz sposobów zachowania się w obecności obcych. Uczniowie przypomnieli sobie zasady obowiązujące na ulicy, w szkole i w domu. Funkcjonariusze Straży Miejskiej utrwalali z dziećmi zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dużą uwagę poświęcili noszeniu przez dzieci odblasków. Podkreślono, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że staną się widoczne przez kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów. Na koniec spotkania każdy jego uczestnik otrzymał odblask oraz worek z elementami odblaskowymi. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali, jak bezpiecznie zachowywać się w jego najbliższym otoczeniu. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, odpowiadały na pytania gości i wiedzą jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.