Strona główna

    • UWAGA! Remont na terenie szkoły

      Od 18.05.2026 r. rozpoczyna się remont mający na celu dostosowanie placówki do utworzenia zespołu szkolno-przedszkolnego. Remont dotyczy parteru w budynku A, części korytarza prowadzącego do holu głównego oraz części podwórka szkolnego pomiędzy budynkiem A i placem zabaw oraz części zielonej obok kortu tenisowego. Planowane zakończenie to koniec czerwca 2026.
    • Nabór do klas sportowych

      Ogłaszamy nabór do klas sportowych w roku szkolnym 2026/2027.
    • Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas I–III

      Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu zaprasza uczniów klas I–III do udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem: „I kudłate i łaciate, pręgowane i skrzydlate, te co skaczą i pływają – w wierszach nam się przedstawiają”.
    • "Adwokatura przeciwko przemocy"

      W środę 10 grudnia 2025 r. uczniowie klas 7a, 7b, 7c oraz 8a i 7d spotkali się z adwokatem panem Robertem Skupieniem w ramach projektu "Adwokatura przeciwko przemocy, otwórz oczy na cierpienie innych". Tematyką spotkań była odpowiedzialność prawna nieletnich, które czyny mają znamiona wykroczenia, a które przestępstwa, kiedy możemy mówić o demoralizacji nieletniego i jak im przeciwdziałać.
    • Projekt „Przyszłość zaczyna się w raciborskich szkołach”

      Miło nam poinformować, że Miasto Racibórz uzyskało dotację z Unii Europejskiej na realizację projektu „Przyszłość zaczyna się w raciborskich szkołach” realizowanego w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027, działanie 6.2 Kształcenie ogólne, Priorytetu VI. Fundusze Europejskie dla edukacji.
    • Laureaci i finaliści

      W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie wyniki w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. Łucja Szymiczek, Franek Sergiel oraz Martyna Piwowarczyk
    • Dziewczęta III w województwie!

      26.03.2025 na stadionie OSiR odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci Drużynowych biegów przełajowych o możliwość walki w finale wojewódzkim. Drużyna chłopców (Karol Pytel, Borys Hadaś, Artem Ivanov, Bartosz Hałacz, Wiktor Huczek i Michał Błaszczyk) zajęła III m.
    • Komunikuję się - nie hejtuję

      W miniony piątek 4.04.2025 r. w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu polsko-czeskiego „Komunikuję się-nie hejtuję”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Czechy-Polska w okresie 2021-2027 z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Silesia - Cel 4.2 - Pogłębianie więzi transgranicznych mieszkańców i instytucji pogranicza czesko-polskiego. Naszymi par
    • „Matematyczny” Puchar dla SP 15

      Michał Błaszczyk (6d), Jakub Dudek (6c) i Jędrzej Sulski (6d) stworzyli „pucharową” drużynę matematyczną, która reprezentując SP 15 zdobyła I miejsce na XXIV Konkursie Matematycznym o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas szóstych. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 8 szkół: SP1, SP4, SP13, SP15, SP18, SP Brzezie, SP Raszczyce, SP Nędza. Tegoroczne zmagania odbyły się tradycyjnie w ZSP nr 2 w Raciborzu, w
    • Stypendia 2025

      ,,Łap te chwile, które coś dla Ciebie znaczą..." (Zespół Tabu) Drodzy stypendyści serdecznie gratulujemy Wam przyznania stypendium za wyniki w nauce w I okresie klasyfikacyjnym roku szkolnego 2024/2025.To wspaniałe osiągnięcie pokazuje, że warto wierzyć w siebie i dążyć do realizacji swoich celów. Przed Wami kolejne dni, które mogą przynieść jeszcze więcej sukcesów! Życzymy Wam powodzenia!
    • Pływacy SP 15 dla Liwii

      Dnia 15.02.2025r. na pływalni w Kietrzu odbyły się wyjątkowe zawody pływackie, których celem była pomoc chorej Liwii. Uczniowie naszej szkoły pod opieką trenerki Grażyny Kłody stanęli do sportowej rywalizacji aby wesprzeć Liwię w walce o jej zdrowie, w składzie: Kinga Jasita kl. 1b, Tymoteusz Miczek kl. 2b, Magdalena Jasita kl. 8c, Adam Joszko kl. 7c, Lena Lichecka, Mikołaj Miczek, Joanna Joszko, Piotr Płaczek, Weronika Jasita, Magdalena Malcher
    • Dzień Otwarty

      10 marca 2026 w godzinach 16:00 -18:00 zapraszamy do SP15 na Dzień Otwarty. Zapraszamy rodziców/opiekunów kandydatów na uczniów naszej szkoły do zapoznania się z naszą ofertą.
    • SZKOŁA BEZ DZWONKÓW

      Od stycznia 2025 "piętnastka" z Raciborza dołączyła do grona wielu szkół w Polsce, które zrezygnowały z dzwonków w szkole. Dlaczego zrezygnowaliśmy z dzwonków? Przeczytaj...
    • Program "Posiłek w domu i w szkole"

      W roku 2024 nasza placówka otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2024-2028 organów prowadzących, publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.
    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

      Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w w Raciborzu im. Jana III Sobieskiego otrzymała dotację celową na zakup nowości wydawniczych. Biblioteka została zaopatrzona w szkolne książki, które nie stanowią pozycji podręcznikowych.
    • Witamy na naszej stronie

      Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
    • Nagłówek

    • Aktualności

      • Sukces naszych uczniów!
        • Sukces naszych uczniów!

        • 11.06.2026
        • 11 czerwca 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się XX Międzyszkolny Konkurs dla uczniów klas ósmych "Mądra Głowa Podstawowa". Naszą szkołę reprezentowali Tymoteusz Kaptur z kl. 8b, Maciej Mączka oraz Oliwier Szewczak z kl. 8a. Konkurs obejmował ogólną wiedzę z zakresu języka polskiego, matematyki, historii, biologii, geografii i fizyki oraz sprawdzał kreatywność uczniów. Nasi przedstawiciele spisali się wspaniale i dzielnie walczyli w wielu konkurencjach indywidualnych i grupowych. Ostatecznie zdobyli 3 miejsce! Serdecznie im gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie SP15.

        • Sukces naszych uczniów!: Czytaj więcej
      • Sukces Pauliny
        • Sukces Pauliny

        • 11.06.2026
        • Paulina Kulik, uczennica klasy 7c, zajęła II miejsce w XXXII Powiatowym Konkursie "Mistrz Ortografii" w kategorii klas 7-8. 11.06.2026 w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

          Gratulujemy Paulinie i życzymy kolejnych sukcesów!

        • Sukces Pauliny: Czytaj więcej
      • Dziewczęta 5. w województwie
        • Dziewczęta 5. w województwie

        • 11.06.2026
        • 29 maja 2026 roku w Sosnowcu odbyła się rywalizacja 15 ekip dziewcząt – mistrzyń rejonów z całego śląska na Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym.

          Reprezentacja dziewcząt z SP 15 w składzie: Maja Ziółkowska, Magdalena Kachel, Klara Konopka, Marta Konopka, Zofia Gonsior – rezerwowa ( z klasy 4b) oraz Hanna Didkowska z klasy 3a, musiała uznać wyższość ekipy z Dąbrowy Górniczej, Chorzowa, Żor i ZSP w Mazańcach, zajmując 5 miejsce w województwie.

        • Dziewczęta 5. w województwie: Czytaj więcej
      • Wizyta klasy 1d w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA
        • Wizyta klasy 1d w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA

        • 11.06.2026
        • 11 czerwca uczniowie klasy 1d odwiedzili Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA. Swoją przygodę rozpoczęli w Majsterni, gdzie zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami konstrukcyjnymi, logicznymi i inżynierskimi. Pracując w grupach, budowali, testowali i poszukiwali najlepszych rozwiązań, rozwijając przy tym kreatywność oraz umiejętność współpracy.

        • Wizyta klasy 1d w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA: Czytaj więcej
      • Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo – uczymy się pierwszej pomocy
        • Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo – uczymy się pierwszej pomocy

        • 10.06.2026
        • Uczniowie klasy 2A i 3C z paniami wychowawczyniami uczestniczyli w zajęciach poświęconych tematyce zdrowia i udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie miało na celu poszerzenie wiedzy uczniów oraz rozwijanie praktycznych umiejętności, które mogą pomóc w sytuacjach zagrożenia życia.

          Podczas części teoretycznej uczniowie poznali znaczenie pojęcia zdrowia oraz dowiedzieli się, w jaki sposób należy postępować w sytuacjach nagłych, takich jak oparzenia, zranienia, zadławienia czy omdlenia. Zapoznali się także z podstawowym wyposażeniem medycznym, takim jak ciśnieniomierz czy defibrylator AED.

        • Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo – uczymy się pierwszej pomocy: Czytaj więcej
      • Wyjątkowe spotkanie dla rodziców podsumowujące pierwszy rok nauki uczniów klasy Id
        • Wyjątkowe spotkanie dla rodziców podsumowujące pierwszy rok nauki uczniów klasy Id

        • 10.06.2026
        • W poniedziałek, 8 czerwca, odbyło się wyjątkowe spotkanie dla rodziców podsumowujące pierwszy rok nauki uczniów klasy Id.

          Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Nie zabrakło pięknych wierszy, radosnych piosenek, tańców oraz gry na instrumentach. W tle wyświetlana była prezentacja zdjęć, która przypomniała najważniejsze wydarzenia i wspólne chwile z całego roku szkolnego.

        • Wyjątkowe spotkanie dla rodziców podsumowujące pierwszy rok nauki uczniów klasy Id: Czytaj więcej
      • Dzień Dziecka w klasie 4a i 4b
        • Dzień Dziecka w klasie 4a i 4b

        • 09.06.2026
        • Dzień Dziecka dla klasy 4a i 4b to był czas pełen atrakcji. Zabawa w PIXEL na interaktywnych matach, seans dydaktyczny Cztery Pory Roku w Planetarium . Świetna sprawa, a dla umilenia czasu wspólne śpiewy w autokarze .

          Opiekunowie: Alicja Gonsior, Karolina Siwoń, Monika Marcyanik, Patryk Podstawka

        • Dzień Dziecka w klasie 4a i 4b: Czytaj więcej
      • Halowy ”Mały Memoriał Lekkoatletyczny im. Janusz Kusocińskiego” w Raciborzu
        • Halowy ”Mały Memoriał Lekkoatletyczny im. Janusz Kusocińskiego” w Raciborzu

        • 09.06.2026
        • 3 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, odbyła się kolejna edycja Małego Memoriał Lekkoatletycznego im. Janusza Kusocińskiego.

          W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu powiatu raciborskiego.

          Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych:

        • Halowy ”Mały Memoriał Lekkoatletyczny im. Janusz Kusocińskiego” w Raciborzu: Czytaj więcej
      • Wycieczka do Dream Parku w Ochabach
        • Wycieczka do Dream Parku w Ochabach

        • 07.06.2026
        • Dnia 3 czerwca 2026 roku uczniowie klas 2d i 3d uczestniczyli w wycieczce do Dream Parku w Ochabach. Celem wyjazdu była integracja uczniów, aktywne spędzenie czasu oraz poznawanie ciekawych atrakcji edukacyjnych i rozrywkowych.

          Podczas pobytu dzieci korzystały z wielu atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się park linowy, gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoją sprawność, odwagę i zręczność. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło również kino 6D, które dzięki efektom specjalnym pozwoliło uczestnikom poczuć się częścią oglądanej historii.

        • Wycieczka do Dream Parku w Ochabach: Czytaj więcej
    • Partnerzy SP15

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • Odnośnik: https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-teams/log-in
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Dzwonki

      Piątek 26.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych