• Ósmoklasiści!
          • Ósmoklasiści!

          • Zaświadczenia o wynikach egzaminu będą do odbioru w dniu 3.07.2024 od godziny 14:00 do 15:00.

            Zaświadczenie może odebrać tylko uczeń lub jego rodzic/ opiekun prawny.

            Ważne!

            7.5. WGLĄD DO SPRAWDZONEJ PRACY EGZAMINACYJNEJ

            1. Uczeń lub jego rodzice mają prawo wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej tego ucznia, w miejscu i czasie wskazanym przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, w terminie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty, tj. od 3 lipca 2024 r. do 3 stycznia 2025 r.

            2. Nie dopuszcza się możliwości dokonywania wglądu przez pełnomocnika lub z udziałem pełnomocnika albo innej osoby wskazanej przez zdającego lub jego rodziców.

            3. Pracę egzaminacyjną stanowi kompletny arkusz egzaminacyjny, tj. zeszyt zadań egzaminacyjnych, karta rozwiązań zadań otwartych (jeżeli stanowiła część arkusza) i karta odpowiedzi oraz – w przypadku arkuszy w dostosowanej formie – wszystkie inne materiały wytworzone przez ucznia i/lub nauczyciela wspomagającego podczas egzaminu. W przypadku rozwiązań zadań ocenianych z wykorzystaniem systemu informatycznego OnE (Ocenianie na ekranie) podczas wglądu udostępnia się informację (np. w postaci tabeli) o liczbie punktów przyznanych przez egzaminatora za rozwiązanie każdego zadania otwartego.

            4. Wniosek o wgląd do pracy egzaminacyjnej składa się do dyrektora właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej. Wniosek może być złożony osobiście przez uprawnioną osobę lub osobę występującą w imieniu zdającego lub przesłany do komisji okręgowej drogą elektroniczną (w tym za pośrednictwem ZIU), faksem lub pocztą tradycyjną, na zasadach wskazanych przez OKE (załącznik 16a).

            5. Wniosek o wgląd można również złożyć w innej formie niż określona w załączniku 16a. We wniosku o wgląd do pracy egzaminacyjnej należy wskazać:

            1) imię i nazwisko zdającego

            2) PESEL zdającego (a w przypadku braku numeru PESEL – serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość)

            3) dane teleadresowe osoby dokonującej wglądu, w tym adres pocztowy oraz – jeżeli to tylko możliwe – adres e-mail oraz/lub numer telefonu komórkowego lub inny sposób kontaktu umożliwiający jak najszybsze przekazanie informacji o wyznaczonym terminie wglądu

            4) przedmiot egzaminacyjny, którego wgląd dotyczy.

            6. Wnioski o wgląd są przyjmowane i rozpatrywane od dnia udostępnienia w ZIU (SIOEO) informacji o wynikach egzaminu ósmoklasisty, tj. od 3 lipca 2024 r., zgodnie z kolejnością wpływu.

            7. W ciągu nie więcej niż 5 dni roboczych od otrzymania wniosku o wgląd dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej – jeżeli to możliwe, w porozumieniu z wnioskodawcą – wyznacza termin wglądu (dzień oraz godzinę). O wyznaczonym terminie wglądu OKE informuje wnioskodawcę.

            8. Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej wyznacza miejsce wglądu. W szczególnych oraz uzasadnionych przypadkach wynikających z niepełnosprawności osoby uprawnionej do wglądu dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej może wyrazić zgodę na zorganizowanie i przeprowadzenie wglądu poza siedzibą OKE.

            9. Wyznaczony przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej termin wglądu może zostać zmieniony:

            1) na prośbę osoby uprawnionej do wglądu, w ramach możliwości organizacyjnych OKE

            2) na prośbę OKE, w porozumieniu z osobą uprawnioną do wglądu.

            10. W przypadku spóźnienia się na wgląd przez osobę uprawnioną do wglądu, termin wglądu – jeżeli to tylko możliwe – przesuwany jest na późniejszą godzinę tego samego dnia. Jeżeli dokonanie wglądu tego samego dnia nie jest już możliwe z przyczyn obiektywnych lub na prośbę osoby uprawnionej do wglądu, termin może zostać przesunięty na inny dzień.

            11. Okręgowa komisja egzaminacyjna nie zwraca kosztów podróży związanych z dojazdem osoby uprawnionej do wglądu, w tym zdającego, do miejsca wglądu wyznaczonego przez dyrektora OKE.

            12. Zasady wglądu.

            1) Potwierdzenie uprawnienia do dokonania wglądu. Na wgląd należy zgłosić się z dokumentem potwierdzającym tożsamość osoby/osób dokonujących wglądu.

            2) Forma udostępniania prac do wglądu. Osobie uprawnionej do wglądu udostępnia się pracę egzaminacyjną w formie, w jakiej została przekazana przez zdającego i oceniona przez egzaminatora / oceniona z wykorzystaniem elektronicznych narzędzi. W przypadku rozwiązań zadań ocenianych z wykorzystaniem systemu informatycznego OnE (Ocenianie na ekranie) podczas wglądu udostępnia się wydruk ocenionego zadania lub informację (np. w postaci tabeli) o liczbie punktów przyznanych przez egzaminatora za rozwiązanie każdego zadania otwartego. Przed udostępnieniem pracy do wglądu zabezpiecza się dane osobowe egzaminatora przed nieuprawnionym ujawnieniem.

            3) Czas trwania wglądu. Czas wglądu do jednej pracy egzaminacyjnej wyznaczony przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej nie może być krótszy niż 30 minut10. Na prośbę osoby uprawnionej do wglądu, po upływie czasu wyznaczonego przez dyrektora OKE, czas wglądu może zostać wydłużony w takim zakresie, w jakim jest to możliwe, po uwzględnieniu liczby wglądów wyznaczonych na dany dzień.

            4) Osoby obecne podczas wglądu. Podczas wglądu obecny jest pracownik okręgowej komisji egzaminacyjnej. Przed rozpoczęciem wglądu pracownik OKE informuje osobę dokonującą wglądu o tym, czy jest w stanie udzielić odpowiedzi na pytania merytoryczne dotyczące rozwiązań zadań / liczby punktów przyznanych przez egzaminatora lub czy istnieje możliwość rozmowy z ekspertem przedmiotowym.

            5) Zasady oceniania rozwiązań zadań. Podczas dokonywania wglądu uczniowi lub jego rodzicom zapewnia się możliwość zapoznania się z zasadami oceniania rozwiązań zadań, o których mowa w art. 9a ust. 2 pkt 2 ustawy.

            6) Przebieg wglądu. Po sprawdzeniu danych osobowych osoby/osób dokonujących wglądu osoba przeprowadzająca wgląd:

            a) upewnia się, czy osoba dokonująca wglądu zapoznała się z zasadami wglądu

            b) przekazuje osobie dokonującej wglądu informacje, o których mowa w pkt 7.5.12.

            7) Po zakończonym wglądzie pracownik okręgowej komisji egzaminacyjnej odnotowuje realizację wglądu, a osoba dokonująca wglądu potwierdza to własnoręcznym podpisem.

            8) Wykonywanie kserokopii oraz zdjęć pracy egzaminacyjnej. Praca egzaminacyjna nie może być kopiowana. Możliwe jest natomiast wykonywanie zdjęć pracy egzaminacyjnej, w całości lub w części.

            9) Korzystanie z urządzeń telekomunikacyjnych. Podczas wglądu dozwolone jest korzystanie z aparatu fotograficznego, który jest integralną częścią urządzenia telekomunikacyjnego, np. telefonu komórkowego.

            10) Sporządzanie notatek przez osobę dokonującą wglądu. Osoba dokonująca wglądu ma prawo sporządzania notatek podczas wglądu, korzystając z materiałów przekazanych przez okręgową komisję egzaminacyjną. Osobom dokonującym wglądu należy zapewnić kartki formatu A4 oraz długopisy (w kolorze określonym przez OKE). Osoby dokonujące wglądu nie mogą robić notatek, korzystając z własnych materiałów i przyborów do pisania.

            11) Zgłaszanie zastrzeżeń dotyczących sprawdzenia pracy. Jeżeli podczas wglądu osoba uprawniona do wglądu zgłasza zastrzeżenia dotyczące sprawdzenia pracy, w tym liczby punktów przyznanych przez egzaminatora, w pierwszej kolejności okręgowa komisja egzaminacyjna powinna dążyć do wyjaśnienia wątpliwości podczas wglądu.

            13. Uczeń lub jego rodzice mogą zwrócić się z wnioskiem o weryfikację sumy punktów (załącznik 16b). Wniosek wraz z uzasadnieniem składa się do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej w terminie 2 dni roboczych od dnia dokonania wglądu.

            14. Wniosek może być złożony osobiście przez uprawnioną osobę lub osobę występującą w imieniu zdającego lub przesłany do okręgowej komisji egzaminacyjnej drogą elektroniczną, faksem lub pocztą tradycyjną.

            15. Weryfikacji sumy punktów dokonuje się w terminie 7 dni od dnia otrzymania wniosku, o którym mowa w pkt 7.5.13.

            16. W przypadku zastrzeżeń dotyczących kwestii natury technicznej, np. pomyłek w sumowaniu liczby punktów przyznanych za rozwiązania poszczególnych zadań, weryfikacji dokonuje pracownik wskazany przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej.

            17. W przypadku zastrzeżeń dotyczących kwestii merytorycznych dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej wskazuje osobę, która dokonuje ponownej oceny rozwiązań wskazanych zadań, zgodnie z zasadami oceniania rozwiązań zadań opracowanymi przez CKE. Osoba wskazana przez dyrektora OKE musi posiadać uprawnienia egzaminatora w zakresie danego przedmiotu. Dyrektor OKE do weryfikacji sumy punktów wyznacza egzaminatora innego niż egzaminator, który sprawdzał i oceniał pracę egzaminacyjną jako pierwszy.

            18. Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej informuje pisemnie ucznia lub jego rodziców o wyniku weryfikacji sumy punktów, w terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku, o którym mowa w pkt 7.5.13.

            19. Jeżeli w wyniku przeprowadzonej weryfikacji suma punktów została podwyższona, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej ustala nowe wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz anuluje dotychczasowe zaświadczenie i wydaje nowe zaświadczenie. Rozstrzygnięcie dyrektora OKE jest ostateczne.

             

            https://oke.jaworzno.pl/www3/wp-content/uploads/eo/2024/20230817-E8-2024-Informacja-FIN-p2-COMPL.pdf

             

            III ETAP rekrutacji do szkół ponadpodstawowych - Uzupełnienie wniosku o kopię świadectwa oraz kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty od 21 czerwca do 5 lipca (do godz. 15.00)

             

            Kandydaci wpisują w systemie naborowym swoje oceny i osiągnięcia zgodnie z wpisami na świadectwie. Następnie dostarczają do szkoły pierwszego wyboru kopię świadectwa ukończenia szkoły oraz kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

            Zobacz więcej

            Podręcznik

            Pełna instrukcja dotycząca korzystania z systemu

            Zmiany w ostatniej aktualizacji

            Lista zmian wchodzących w skład ostatniej aktualizacji aplikacji

            Potrzebujesz pomocy?

            Zobacz naszą bazę wiedzy

            P

        • Rozstrzygnięto konkurs ogłoszony przez Szkolny Zespół Antysmogowy
          • Rozstrzygnięto konkurs ogłoszony przez Szkolny Zespół Antysmogowy

          • Rozstrzygnięto konkurs ogłoszony przez Szkolny Zespół Antysmogowy zorganizowany dla dzieci szkolnych - na wykonanie zabawek ekologicznych oraz ekologicznych domów moich marzeń . Konkurs skierowano dla dwóch grup wiekowych. 

             

            Celem konkursu było rozwijanie kreatywności u dzieci i wyobraźni u najmłodszych, kształtowanie i budowanie właściwej postawy wobec czystego powietrza, promowanie ekologicznego rozwiązań ogrzewania domów, promocja ekologicznego stylu życia oraz rozwijanie umiejętności obserwacji otoczenia.

             

            Młodsi uczestnicy mieli za zadanie stworzyć zabawki wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu natomiast starsi otrzymali za zadanie zbudować makiety domków pasywnymi uwzględniających nowoczesne rozwiązania ogrzewania wraz z odnawialnymi źródłami energii.

             

            W sumie spłynęło aż 26 prac w obydwóch kategoriach. Wszystkie prace zostały wykonane z dużą starannością i niezwykłą pomysłowością uwzględniały również wszystkie detale nowoczesnych rozwiązań takich jak zielone dachy, kompostowniki, garaże na samochody elektryczne, pompy ciepła, fotowoltaikę oraz mnóstwo zieleni. Niezmiernie cieszy nas tak dokładne zrozumienie tematu. 

             

             W kategorii na wykonanie zabawek ekologicznych nagrodzono: 

             

            Ex aequo: I miejsce - Lena Klimasara , I miejsce - Michał Konsek

             

            Ex aequo: II miejsce – Maja Atłachowicz, II miejsce -Karolina Mecner

             

            Ex aequo:  III miejsce – PawełSienkiewicz, III miejsce – Lena Dancewicz,III miejsce Lena Chrobak

             

            Wyróżnienia:

             

            1.   Tymon Stuchły

             

            2.   Amelia Majewska

             

            3.   Malwina Poloczek

             

            4.   Elżbieta Piaskowska

             

            5.   Wiktoria Kęska

             

            6.   Monika Kyrychenko

             

            W kategorii na wykonanie mój ekologiczny dom nagrodzono następujące osoby:

                                                                                                                 

            I miejsce – Julia Piniążek, Oliwia Sobota ( praca zbiorowa)

             

            II miejsce – Dominik Halota, Kamila Halota (praca zbiorowa)

             

            Ex aequo: III miejsce -Hanna Henkelman, III miejsce- Kajetan Morawiec

             

            Wyróżnienia:

             

            1.   Nicola Korczok, Paulina Łaccek

             

            2.   Bartosz Malot

             

            3.   Milena Adamczewska

             

            4.   Małgorzata Żyła , Oliwia Poterek

             

            5.   Aleksander Wola

             

            6.   Mateusz Szkolny

             

            7.   Julia Wachowicz

             

            8.   Paulina Żyła, Daria Strachota

             

            9.   Karol Kalinka

             

            Nagrody zostały sfinansowane przez ekodoradcę gminnego ze środków projektu zintegrowanego LIFE „ Śląskie. Przywracamy błękit”. Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego realizowany jest przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. LIFE20 IPE/PL/000007- LIFE-IP-AQP-SILESIAN-SKY.

             

            @Śląskie. Przywracamy błękit @Przywracamy Błękit w Subregionie Zachodnim @Racibórz

        • WAKACJE!
          • WAKACJE!

          • I stało się! Rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii! Mamy nadzieję, że w Waszych wspomnieniach będzie to ciekawa historia.

            Dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom SP15 za kolejny wspólny rok. Gratulujemy sukcesów, jesteśmy wdzięczni za wszelkie zaangażowanie, za ósmoklasistów mocno trzymamy kciuki, aby od września rozpoczęli edukację w nowych, wymarzonych szkołach średnich.

            A teraz...tym, co nad morze - ładnej pogody; tym, co na Mazury - wiatru w żagle; tym, co w góry - krzepy do wspinaczki; tym, co na kanapie - ciekawej książki! Odpocznijcie tak, jak lubicie, byle było bezpiecznie. A we wrześniu wracajcie cali, zdrowi i przepełnieni dobrą energią!

            UDANYCH WAKACJI!

        • Sportowe otrzęsiny w 4b
          • Sportowe otrzęsiny w 4b

          • Dziś młodzi sportowcy z klasy 4b stali się sportowcami przez Wielkie „ S”. Po tym jak pokonali tor przeszkód i złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali na pamiątkę Świadectwo Chrztu Sportowca – ucznia klasy 4 lekkoatletycznej oraz małą słodką niespodziankę. Czekali na to cały rok, ale nauczyciele – trenerzy chcieli, aby wszyscy mogli poznać smak rywalizacji, wystartować w zawodach, pokonać stresy przed zawodami poczuć smak zwycięstw i małych porażek.

            Głównym celem uroczystości było dalsze zachęcenie najmłodszych adeptów do uprawiania sportu i rozwijania swoich pasji.

            Uroczyste ślubowanie złożyli obecni uczniowie. Nieobecni będą musieli poczekać na nowy rok szkolny.

            Ślubowanie złożyli: Magdalena Błaszczyk, Monika Chuda, Iga Cichoń, Pola Dudek, Filip Halfar, Maksymilian Koczwara, Celina Konopka, Jan Kubek, Myroslava Kunakh, Adam Liptak, Zuzia Łapińska, Oliwia Olszak, Bartłomiej Pawlas, Alicja Pikuła, Ania Robak, Antoni Sergiel, Wiktoria Wysocka, Bianka Zdrzałek, Lena Związek.

            Sportowcy świadectwo odebrali w obecności nauczycieli wychowania fizycznego - Ireny Nogi i Adama Kurpisa oraz swojego wychowawcy- Jacka Osowieckiego.

        • III Festiwal Piosenki i Sportu
          • III Festiwal Piosenki i Sportu

          • 11 czerwca 2024. w godz. 9:00 – 12:00 w Parku Roth odbył się III Festiwal Piosenki i Sportu, którego uczestnikami były dzieci z miejskich placówek przedszkolnych

            Organizatorami przedsięwzięcia była nasza szkoła, czyli Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi, Urząd Miasta Racibórz, oraz Akademia Nauk Stosowanych. Pomysłodawcy postawili sobie za cel: promocję aktywności, zdrowego stylu życia oraz umożliwienie młodym raciborzanom zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Wzorem ubiegłego roku przedszkolaki wzięły udział w rywalizacji sportowej- biegu sztafetowym i występach artystycznych Każde przedszkole wystawiło 4- osobową sztafetę, która biegła wokół stawu, a na scenie zaprezentowano program artystyczny. Podczas występów i sportowych rywalizacji dzieci były dopingowane przez swoich najbliższych - rodziców i dziadków. O sportową oprawę tego wydarzenia , w tym przeprowadzenie sztafety biegowej zadbali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego SP nr 15 wraz

            z wolontariuszami Szkolnego Koła Wolontariatu „Razem silniejsi”oraz uczniowie klasy 7d.

            Nie obeszło się bez dodatkowych atrakcji: gier i zabaw sportowych, gier dydaktycznych, malowania buziek, tworzenia tatuaży, malowania buziek itp.

            Wszyscy uczestnicy festiwalu zgodnie przyznali, że było to mile spędzone wtorkowe przedpołudnie i świetna zabawa. Festiwal na stałe zagościł w kalendarzu imprez sportowych naszego miasta, dlatego za rok kolejna edycja.

        • Brązowy medal w ostatnich zawodach w tym roku szkolnym
          • Brązowy medal w ostatnich zawodach w tym roku szkolnym

          • Po emocjonującym półfinale wojewódzkim w Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych dziewcząt i chłopców, który się odbył 29.05.2024 w Rybniku w SP Nr 37, 17.06.2024 w Rudzie Śląskiej odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Grach i Zabawach.

            Walka była bardzo wyrównana i zacięta do ostatniej konkurencji. Miejsce I zajęli uczniowie z SP Nr 33 z Oddziałami Sportowymi w Dąbrowie Górniczej, miejsce II uczniowie z ze Szkoły Podstawowej w Suszcu, natomiast nasi uczniowie uplasowali się na miejscu III, pokonując zawodników z SP Nr 6 z Rudy Śląskiej.

            Naszą szkołę reprezentowali :

            KLASA II - Borys Borowski, Zosia Gonsior, Klara Konopka, Marta Konopka, Antoni Masiak, Amelia Szablińska - 2a oraz Franciszek Jaszczyszyn, Magdalena Kachel, Filip Krzanicki, James Łukoszek, Maja Ziółkowska- 2b

            KLASA III – Nicola Faryna, Alicja Najwer, Bartosz Puzio, Noemi Śpica, Magdalena Winkler, Anja Woytyla – 3a, Michał Konsek, Karol Pytel -3b oraz Oskar Bucior, Bartłomiej Janik, Aleksandra Paskuda, Aleksander Smołka 3c.

            KLASA IV :Nicolas Durlak- 4a, Filip Siwoń – 4c, oraz Filip Halfar, Celina Konopka, Adam Liptak, Bartłomiej Pawlas, Anna Robak, Wiktoria Wysocka, Bianka Zdrzałek, Zuzanna Łapińska, Maksymilian Koczwara - 4b

            Opiekunami byli: Joanna Hanslik, Beata Szyjka oraz Irena Noga.

             


        • Cała Polska czyta dzieciom
          • Cała Polska czyta dzieciom

          • 4 czerwca klasy 1b i 3c były w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Uczniowie wzięli udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, która odbyła się w ramach XXIII Tygodnia Czytania Dzieciom. Zaproszeni goście – radni powiatu – panowie Szymon Bolik, Paweł Klima i Krzysztof Bajerski pięknie przeczytali z podziałem na role bajkę pt. „Moje – nie moje”, którą napisała Liliana Bardijewskiej. Następnie dzieci mogły wypowiedzieć na temat wysłuchanego tekstu oraz zapytać panów radnych o ich doświadczenia czytelnicze. Pan Szymon Bolik pochwalił się m.in. napisanymi przez siebie książkami i zorganizował konkurs „Czyje to pióro?”

            To spotkanie na pewno pozostanie na dłużej w pamięci uczniów, a wszystkie dzieci, które nie znają bajki „Moje – nie moje” zachęcamy do jej przeczytania.

        •  Spacer po Raciborzu
          • Spacer po Raciborzu

          • Cudze chwalicie, swego nie znacie.

            Sami nie wiecie, co posiadacie.

             

            Spacer po Raciborzu

            28 maja klasy 2b i 3c wybrały się na spacer po Raciborzu w towarzystwie pani Marii Olejarnik, która jest Miejskim Konserwatorem Zabytków w Raciborzu. Uczniowie podziwiali wybrane zabytki naszego miasta, między innymi:

            - Basztę, mury obronne,

            - kościoły: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, św. Jakuba, św, Jana Chrzciciela,

            - Rynek z Kolumną Maryjną,

            - Zamek Piastowski.

            Pani przewodnik opowiadała dzieciom ciekawe historie związane z tymi miejscami i zachęcała do odkrywania Raciborza z rodzicami.

            To był bardzo ciekawy i pouczający spacer.

        • Talent Show - wyniki
          • Talent Show - wyniki

          • Za nami kolejna edycja szkolnego konkursu TALENT SHOW! 12 czerwca 2024 r. mogliśmy podziwiać 16 występów w kategorii klas 1-3 oraz 16 występów w kategorii klas 4-8, w trakcie których uczestnicy konkursu prezentowali swoje niesamowite talenty. W tym roku był to głównie taniec, śpiew, gra na instrumentach muzycznych, rysowanie, a nawet pokaz eksperymentów! Jury składające się z nauczycieli i uczniów oceniało występy przyznając punkty od 1 do 5. Po podsumowaniu punktacji wyniki konkursu są następujące:

             

            Kategoria kl. 1-3:

             

            I m-ce ex aequo:

             

            - Herok Natalia, Stankiewicz Rozalia, Siorak Maria z kl. 1B

            - Kęska Wiktoria, Panufnik Zuzanna z kl. 2D

            - Halota Kamila z kl. 3C

             

            II m-ce ex aequo:

             

            - Szurgacz Paulina z kl. 2A

            - Heide Joanna z kl. 2C

            - Chrystof Alicja, Paskuda Aleksandra z kl. 3C

             

            III m-ce ex aequo:

             

            - Cichoń Jagoda z kl. 2C

            - Drzymała Julia, Wysocka Maja z kl. 2C

            - Heider Agata z kl. 3A

            - Sawicka Liliana z kl. 2A

             

            Wyróżnienia:

             

            - Jamka Julian z kl. 1B

            - Turek Maria z kl. 1C

            - Chluba Antonina z kl. 2C

            - Sienkiewicz Paweł z kl. 3B

            - Majewska Amelia, Stosiek Amelia z kl. 3B

            - Szeja Maria, Kuzar Julia, Seget Zuzanna z kl. 3B

             

            Kategoria kl. 4-8:

             

            I m-ce ex aequo:

             

            - Kutova Darina z kl. 5D

            - Rongiers Amelia z kl. 5A

            - Bałys Oliwia, Muzyk Kinga z kl. 5D

             

            II m-ce ex aequo:

             

            - Sobczak Szymon z kl. 4A

            - Polaczek Milena z kl. 7B

            - Warchał Mateusz z kl. 4C

             

            III m-ce ex aequo:

             

            - Jasita Weronika z kl. 4C

            - Dzimbor Aleksandra, Twardowska Karolina z kl. 5B

            - Kyrychenko Nataliia z kl. 8A

             

            Wyróżnienia:

             

            - Hipnarowicz Zuzanna, Markgraf Alicja z kl. 4A

            - Kuklewicz Emilia, Drzymała Paulina z kl. 4A

            - Wysocka Wiktoria z kl. 4B

            - Cichoń Iga, Związek Lena z kl. 4B

            - Korus Julia z kl. 4C

            - Gorlach Natalia z kl. 5B

            - Richter Marcel z kl. 5B

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego rok szkolny 2023/2024

        • Sukces Franka
          • Sukces Franka

          • 13 czerwca, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XXX edycji Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii".  Uczeń naszej szkoły, Franciszek Sergiel z klasy 7d, kolejny raz znalazł się w ścisłej czołówce mistrzów ortografii, zajmując II miejsce w kategorii klas 7-8. Konkurs w tym roku zyskał rangę konkursu kuratoryjnego i od wielu lat organizowany jest w ZSP nr 3 w Raciborzu Płoni. Gratulujemy Frankowi i życzymy dalszych sukcesów!
                                                           B. Koczwara

        • Srebro w siatkówce plażowej
          • Srebro w siatkówce plażowej

          • 12 czerwca Dąbrowa Górnicza była gospodarzem Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rywalizacji uczestniczyło 14 drużyn z wygranych zawodów powiatowych. Po długim turnieju w niesprzyjających warunkach Adam Świerczek, Sergiusz Zdrzałek i Nataniel Durejko wywalczyli 2 miejsce na Śląsku. To pierwszy medal w historii naszej szkoły w tej dyscyplinie sportu.

            Opiekun - Adam Kurpis.

            Gratulujemy!

        • Komers klas ósmych
          • Komers klas ósmych

          • 12 czerwca w restauracji "Raciborska" klasy ósme tanecznym krokiem żegnały się ze szkołą podstawową. Rodzice uczniów przygotowali kilka niespodzianek, między innymi wesołe karykatury uczniów czy prezentację podsumowującą osiem ostatnich lat, która wzbudziła sporo śmiechu, ale i wiele wzruszeń. Oj, trudno będzie się rozstać...

        • Brązowy medal w finale wojewódzkim Igrzyska Dzieci
          • Brązowy medal w finale wojewódzkim Igrzyska Dzieci

          • W dniu 10.06 2024 na stadionie miejskim w Sosnowcu odbył się finał wojewódzki Igrzyska Dzieci w trójboju lekkoatletycznym ( bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczka palanyową). Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn chłopców. Nasi uczniowie w składzie Nicolas Durlak, Bartłomiej Pawlas, Filip Halfar, Adam Liptak, Mikołaj Miczek i Maksymilian Koczwara zajęli III miejsce co jest bardzo dużym sukcesem młodych sportowców.

            Opiekun - Adam Kurpis.

        • V Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej
          • V Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej

          • 5 czerwca 2024 na stadionie lekkoatletycznym w Konopiskach odbył się V Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej. W zawodach udział wzięło ponad 300 młodych lekkoatletów z województwa śląskiego w kategorii U12 (rocznik 2014-2013) i U14 (rocznik 2012-2011).

            Uczniowie naszej szkoły, którzy dodatkowo uczestniczą w zajęciach „Lekkoatletyka dla każdego” uplasowali się na wysokich lokatach, poprawiając swoje rekordy życiowe.

            Kategoria U12

            w biegu na 600 m 1 miejsce Filip Halfar 1:49,53s

            6 miejsce Karol Pytel 2:03,74s

            7 miejsce Aleksandra Paskuda 2:07,83s

            w biegu na 60 m 4 miejsce Nicolas Durlak 8,86s

            w sztafecie 4x100 mix 5 miejsce ( A. Paskuda, N. Durlak, C. Zimny, A. Kunicki z SP8)

            Kategoria U14

            w pchnięciu kulą 1 miejsce Dominik Musiolik 8,40m

            w biegu na 600 m 5 miejsce Ignacy Paskuda 1:44,48s

            w skoku w dal 6 miejsce Aleksander Deneszewski 4,44m

            w sztafecie 4x100 mix 6 miejsce (A. Woskowska, I. Paskuda, F. Mikołajec, M. Kalisz z SP 8).

             

            Naszych młodych lekkoatletów wspierały i motywowały: Joanna Hanslik i Beata Szyjka

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

        • Zawody lekkoatletyczne w ZSOMS
          • Zawody lekkoatletyczne w ZSOMS

          • 6.06.2024 uczniowie klas III - VII naszej szkoły rywalizowali z dziećmi raciborskich i powiatowych szkół podstawowych w Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego.

            Razem uczniowie zdobyli 37 medali (11 złotych, 14 srebrnych, 12 brązowych).

            Medalowe miejsca w kategorii klas III – IV :

            w biegu na 60 m 3 miejsce Bianka Zdrzałek, 1 miejsce Bartłomiej Pawlas

            w biegu na 600 m 1 miejsce Aleksandra Paskuda, 3 miejsce Celina Konopka,

            1 miejsce Filip Halfar, 2 miejsce Karol Pytel

            w skoku w dal 2 miejsce Anna Robak, 2 miejsce Nicolas Durlak, 3 miejsce Adam Liptak

             

            Medalowe miejsca w kategorii klas V – VI :

            w biegu na 60 m 2 miejsce Natalia Drożdż, 1 miejsce Wiktor Wranik

            w biegu na 300 m 1 miejsce Alicja Woskowska, 3 miejsce Szymon Kulej

            w biegu na 600 m 2 miejsce Alicja Barycka, 3 miejsce Emilia Myszakowska

            w biegu na 1000 m 1 miejsce Jakub Chomiczewski

            w skoku w dal 1 miejsce Patrycja Krybus, 2 miejsce Katarzyna Jarosz,

            1 miejsce Aleksander Deneszewski, 2 miejsce Ignacy Paskuda, 3 miejsce Olivier Stadnik

            w skoku wzwyż 2 miejsce Bartosz Hałacz, 3 miejsce Milena Majndok

            w pchnięciu kulą 1 miejsce Dominik Musiolik

             

            Medalowe miejsca w kategorii klas VII – VIII :

            w biegu na 60 m 2 miejsce Ariel Żuk-Żukowski

            w biegu na 300 m 1 miejsce Karolina Figier, 2 miejsce Milena Krawczyńska

            w biegu na 600 m 2 miejsce Milena Dziadkowiec, 3 miejsce Anna Kowalczyk

            w biegu na 1000 m 3 miejsce Paweł Stalmach

            w skoku w dal 2 miejsce Jakub Szyjka, 3 miejsce Kacper Kuc

            w skoku wzwyż 1 miejsce Łucja Szymiczek, 2 miejsce Julia Marcinkowska

            3 miejsce Nataniel Durejko

            w pchnięciu kulą 2 miejsce Patryk Wojtaszewski, 3 miejsce Nicola Wańdoch

             

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!!

        • Święto Sportu Szkolnego
          • Święto Sportu Szkolnego

          • 7.06.2024 w naszej szkole, jak co roku odbywały się rozgrywki sportowe z okazji Dnia Sportu Szkolnego.

            Zabawy i rozgrywki sportowe odbywały się pomiędzy reprezentacjami klas.

            Poszczególne roczniki rywalizowały w następujących dyscyplinach:

            - klasy VII- VIII na lekcji 2-3-4 na ORLIKU rozgrywki w piłkę siatkową poprowadzili Lidia Zawadzka i Adam Kurpis;

            - klasy V-VI na lekcji 4 - 5 na ORLIKU pokonywały „Sprawnościowy Tor Przeszkód”

            pod opieką Joanny Sroki i Beaty Szyjki;

            -klasy IV na lekcji 3 – 4 na ORLIKU rozegrały „Turniej Dwóch Ogni” na czas,

            poprowadziły Ewa Sienkiewicz i Irena Noga;

            -klasy I – II – III na lekcji 2-3-4 zmagały się z „Grami i Zabawami Ruchowymi” na dużej sali gimnastycznej pod opieką Joanny Hanslik, Janusza Lukoszka, Grażyny Kłody i Ewy Rudzkiej – Bałys.

            Wszystkie klasy za udział otrzymały symboliczne dyplomy, a w rozgrywkach w piłkę siatkową na miejscu pierwszym uplasowała się klasa 8a, na drugim 7d, a na miejscu trzecim 7c.

            W rozrywkach w „Dwa Ognie” zwyciężyła klas 4b, miejsce drugie zajęła klasa 4a, a miejsce trzecie klasa 4c.

            Wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w rozgrywkach i zabawach sportowych gratulujemy i podziwiamy za tak duże emocje, wolę walki, o jak najlepsze lokum.

            W tym dniu w ramach obchodów Dni Raciborza na stadionie OSiR odbywał się również Dzień Sportu Szkolnego dla wszystkich raciborskich szkól. Nasza szkołę godnie reprezentowała klasa VIIb pod opieką swojej wychowawczyni p. Joanny Rybeczki – Chrzanowskiej.