• Wizyta Przedszkolaków

   W poniedziałek 19 lutego 2024 gościliśmy w naszej Szkole dzieci z Przedszkola nr 23 oraz z Centrum Opieki nad Dziećmi Przedszkole Montessori "Świat Malucha"
  • Zawody pływackie

   Mistrzostwa Raciborza Szkół Podstawowych w Pływaniu "Już Pływam" II edycja Regulamin zawodów: 2023-03-02_regulamin_zawody_plywackie_II_edycja.doc
  • Koduj z Gigantami - zapisy

   Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zapisy na darmowe warsztaty z programowania dla uczniów Koduj z Gigantami właśnie ruszyły. To 14. już edycja największej w Polsce akcji organizowanej przez szkołę programowania Giganci Programowania, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Gov Tech, NASK, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz kuratoriów oświaty i prezydentów polskich miast.
  • Podziękowania

   Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu dziękują wszystkim zaproszonym gościom za przyjęcie zaproszenia i uczestniczenie w tak ważnym dla Naszej całej społecznosci szkolnej dniu jubileuszu 40-lecia SP15.
  • Kiermasz świąteczny

   Jak co roku w grudniu Rada Rodziców i uczniowie we współpracy z nauczycielami zorganizowali kiermasz świąteczny. W tym roku kiermasz odbył się 1 grudnia.
  • Świadomość Procentuje

   Od września do końca listopada 2023, uczniowie, rodzice/opiekunowie oraz nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniach online w ramach programu profilaktycznego "Świadomość Procentuje." #WięcejNiżLekcja #ŚwiadomośćProcenuje
  • Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o puchar Dyrektora SP 15

  • Święto Niepodległości 11 listopada

   ​​​​W piątek 10 listopada 2023 w naszej szkole uroczyście obchodzono 105 rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 roku. W środę 8 listopada odbył się konkurs recytacji utworów patriotycznych ”Polska -moja ojczyzna” zorganizowany dla uczniów klas 4-8 przez p. Katarzynę Halfar i p. Beatę Mróz -Kajstura.
  • Bycie EKO nie jest trudne

   Bycie EKO nie jest trudne! Przekonali się o tym uczniowie klas 4a, 4b, 5a i 5d biorący udział w warsztatach "RecyklON", które odbyły się w naszej szkole.
  • Zajęcia ze Strażą Miejską

   W dniu 25 września 2023 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Inspiracją do spotkania była tematyka związana z bezpieczeństwem w szczególności dzieci klas pierwszych w ruchu drogowym oraz sposobów zachowania się w obecności obcych. Uczniowie przypomnieli sobie zasady obowiązujące na ulicy, w szkole i w domu. Funkcjonariusze Straży Miejskiej utrwalali z dziećmi zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dużą uwagę pośw
  • Sztafetowe biegi przełajowe

   10.10.2023 w Parku Zamkowym odbyły się SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE. Rywalizacja odbyła się na dystansach 6 razy 800m dziewczęta, 6 razy 1000m chłopcy w Igrzyskach Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
  • Dzień Zabaw Integracyjnych

   Dnia 6 października 2023 roku, w naszej szkole odbył się Dzień Zabaw Integracyjnych w dwóch klasach pierwszych: IB i IC. Zabawy zorganizowały wychowawczynie : Estera Kurzydem i Teresa Stein. Pani Estera przeprowadziła „ wyścigi rzędów” w drużynach mieszanych: „sadzenie kartofli”, „przewlekanie szarfy”, „bieg z piłką lekarską” i inne zabawy. Pani Teresa prowadziła zabawy z chustą animacyjną. Dzieci chętnie uczestniczyły i były bardzo zaangażowane.
  • Mistrzostwa Śląska U12

   Ostatnim akcentem sezonu lekkoatletycznego były Mistrzostwa Śląska U12, które odbyły się 7 października w Rudzie Śląskiej. Rewelacyjnie zaprezentowali się:
  • Dzień Uśmiechu

   W piątek przypadał Światowy Dzień Uśmiechu :):) A, że „Zawsze jest jakiś powód do uśmiechu, wystarczy go tylko znaleźć” i nie od dziś wiadomo, że „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Jolantą Otlik oraz p.Lidią Zawadzką zaprosił uczniów oraz nauczycieli do udziału w akcji „PODZIEL SIĘ UŚMIECHEM”. Każda chętna osoba mogła tego dnia na holu głównym zaprezentowć swój piękny uśmiech w specjalnie
  • Festiwal Sztafet - festiwal sukcesów!

   4 października na stadionie OSiR odbył się Finał Powiatowy Festiwalu Sztafet w ramach zawodów Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego w kategorii: Igrzyska Dzieci (rocz.2011 i młodsi) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej(rocz. 2009 i 2010). Bardzo dobrze w biegach sztafetowych zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.
  • POLA NADZIEI

   Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Pola nadziei". Uczniowie posadzili cebulki żonkili. Rośliny zakwitną na wiosnę tworząc pole nadziei. Ma ono przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w najtrudniejszych chwilach życia.
  • Bezpieczeństwo na drodze z sukcesem

   Jak co roku nasi uczniowie z olbrzymim sukcesem wzięli udział w konkursie Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. W tegorocznej edycji Konkursu udział wzięło 52 uczniów z dwunastu szkół podstawowych. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy klasy 4-6 oraz 7-8.
  • 8a i 6c w czeskich jaskiniach

   Ołomuniec, Kromieryż, okolice Brna aż wreszcie Jaskinie: Sloupsko - sosuvske i Punkevni oraz malownicza, choć okraszona przerażającą historią Przepaść Macochy - takie kierunki były celem turystów z klas 8a i 6c. Tym razem postanowili oni rozpocząć rok szkolny od odwiedzenia nowych miejsc, bo przecież egzamin ósmoklasisty tuż tuż, a wiadomo, że podróże kształcą. :)
  • Wycieczka integracyjna

   26.09 pierwszoklasiści z Ia i Ic brali udział w wycieczce integracyjnej do lasu Obora. Dzieci najpierw odwiedziły Arboretum, gdzie oprócz oglądania pięknych, leśnych widoków zapoznały się z wieloma ciekawostkami przyrodniczymi. Przeszły ścieżką dydaktyczną, gdzie poszerzyły swoją wiedzę na temat leśnej flory i fauny, a także ochrony przyrody.
  • Dwa medale Mistrzostw Śląska U14

   30 września w Rudzie Śląskiej odbyły się Mistrzostwa Śląska U14 w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowało ponad 360 zawodników z 25 śląskich klubów. Naszą szkołę i klub MKS-SMS „Victoria” Racibórz reprezentowała dziewięcioosobowa grupa młodych lekkoatletów z klasy 7c i 6b. Srebrny medal w pchnięciu kulą (2kg) zdobyła Zosia Frydryszek wynikiem 9,09m, a brązowy medal Dominik Musiolik również w pchnięciu kulą (4kg) wynikiem 6,84m.
  • Mamy nowy Samorząd!

   26.09.2023r w naszej szkole odbyły się wybory władz Samorządu Uczniowskiego. Decyzją uczniów klas IV-VIII przewodniczącą została Lena Grabiniok z kl.7B, a zastępcami: Zofia Frydryszek (7C), Natasza Kyrychenko (8A) i Wioletta Rosina (7C). Brać uczniowska wybrała również nowych opiekunów SU, zostały nimi: p.Jola Otlik i p.Lidia Zawadzka.
  • Wycieczka do Gospodarstwa Edukacyjnego

   12 września i 27 września 2023 klasy Ib, IIa oraz klasa I d wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego w Kuźni Raciborskiej. „Kalejdoskop łąk i lasów” to temat warsztatów, w jakich wzięli udział uczniowie. Klasa Id brała również udział w warsztatach, na których każdy z uczestników zrobił dla siebie piękne, pachnące mydełko i zabrał je na pamiątkę do domu. Dzieci poznawały stare sprzęty gospodarskie, stroje regionalne i historię rodziny
  • Wizyta przedstawicieli Straży Miejskiej

   25 września 2023 naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Inspiracją do spotkania była tematyka związana z bezpieczeństwem, w szczególności dzieci klas pierwszych, w ruchu drogowym oraz sposobów zachowania się w obecności obcych. Uczniowie przypomnieli sobie zasady obowiązujące na ulicy, w szkole i w domu. Funkcjonariusze Straży Miejskiej utrwalali z dziećmi zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dużą uwagę poświęcili n
  • Święto Dyni

   22 września w Parku Jordanowskim odbyły się miejskie obchody Święta Dyni. Naszą szkołę z krótkim występem reprezentowały klasy: 2b, 2c i 2d. Pogoda d
  • Piknik edukacyjny nad Jeziorem Pławniowickim

   „Aktywni Błękitni - Szkoła przyjazna wodzie” to projekt realizowany w ubiegłym roku szkolnym pod kierunkiem pań: Małgorzaty Grabowskiej i Małgorzaty Latoń. Nasza szkoła została wyróżniona, zajmując 4 miejsce, spośród 40 szkół uczestników projektu. W nagrodę uczniowie klasy VIa i ubiegłoroczni wychowankowie pani Małgorzaty Grabowskiej zostali zaproszeni na piknik edukacyjny nad Jezioro Pławniowickie. Spotkanie i zajęcia odbyły się 15 września. Po
  • Warsztaty muzyczne

   19 i 20 września odbyła się w szkole pierwsza część warsztatów muzycznych prowadzonych przez Pana Jarosława Mrozka ze Szkoły Muzycznej Yamaha. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas 1-6. Pan Jarek przekazał dzieciom podstawowe techniki gry na instrumentach klawiszowych. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ każde dziecko miało okazję zagrać prosty utwór na instrumencie klawiszowym. Dziękujemy Panu Jarkowi za tę
  • Mały Memoriał

   We wtorek 19 września reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Evencie Lekkoatletycznym: „Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego, Mistrzostwa Raciborza szkół podstawowych w lekkiej atletyce”.
  • Bieg Fair Play 2023

   Z okazji Światowego Dnia Fair Play przypadającego 7 września uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie „Bieg fair play PKOl” Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
  • Brąz Ignasia!

   W dniach 31.08-1.09.2023r odbył się Ogólnopolski Finał Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich w Toruniu. Brało w nim udział ponad tysiąc młodych lekkoatletów z całego kraju, wyłonionych podczas wojewódzkich eliminacji.
  • Gala Laureatów

   15 czerwca 2023, jak co roku odbyła się Gala Laureatów w Raciborskim Centrum Kultury, w trakcie której nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w tym roku szkolnym reprezentowali SP15 i odnosili sukcesy nie tylko w konkursach przedmiotowych, ale również na polu sportowym oraz artystycznym.
  • Gogle CLASS VR

   W ramach realizacji projektu Wysoka Jakość Edukacji w Mieście Racibórz, SP15 pozyskało pracownię z goglami do wirtualnej rzeczywistośc
  • Witamy na naszej stronie

   Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
  • Nagłówek

  • Aktualności

   • Igrzyska Dzieci
    • Igrzyska Dzieci

    • 07.12.2023
    • Igrzyska Dzieci Finału Wojewódzkiego w Pływaniu Drużynowym

     5 grudnia 2023 w Dąbrowie Górniczej na pływalni Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków odbyły się Finały Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w pływaniu drużynowym. W zawodach brało udział 14 szkół z całego województwa, to około 300 zawodników.

    • Igrzyska Dzieci : Czytaj więcej
   • Świadomość Procentuje
   • Andrzejki w klasie 1d
    • Andrzejki w klasie 1d

    • 05.12.2023
    • Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń, dzień ten miał magiczną moc, gdyż uchylał tajemnice do nieznanej przyszłości. Dziś tradycje andrzejkowe to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi. Uczniowie klasy Id 29 listopada 2023 przenieśli się w zaczarowany świat magii i wróżb. Siedząc w magicznym kręgu, dzieci zapoznawały się z tradycjami andrzejkowymi, po czym wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Uczniowie mieli możliwość poznania swojej przyszłości, jednak wiedzieli doskonale, że wróżby i magia są jedynie formą świetnej zabawy. Podsumowaniem naszych andrzejek był słodki poczęstunek w formie babeczek z wróżbami i pyszne ciasto, w którego upieczenie zaangażowali się rodzice. Przy tej okazji dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych emocji i z pewnością na długo pozost

    • Andrzejki w klasie 1d: Czytaj więcej
   • Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego klas 4-6
    • Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego klas 4-6

    • 05.12.2023
    • 5.12.2023 uczniowie klas 4-6, dziewczęta i chłopcy, wzięli udział w Turnieju Mikołajkowym o Puchar Dyrektora SP15 w Raciborzu.

     Po zaciętych rozgrywkach systemem każdy z każdym podium zdominowały dziewczęta z klasy 6b :I miejsce zajęła Anna Koczwara, II miejsce Alicja Woskowska, III miejsce Natalia Kucińska

    • Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego klas 4-6: Czytaj więcej
   • Z wizytą w Sądzie
    • Z wizytą w Sądzie

    • 04.12.2023
    • Uczniowie klasy 7d wraz z wychowawczynią panią Lidią Zawadzką udali się 4.12.2023 do Sądu Rejonowego w Raciborzu. Dzięki uprzejmości koordynatora Centrum Edukacji Prawnej pana Marcina Mandera, który tego dnia był przewodnikiem i opiekunem naszych sportowców, zwiedzili odnowiony budynek Sądu oraz Ośrodek Kuratorski, który mieści się w budynku byłego Zakładu Poprawczego dla Nieletnich. Poznali historię owego miejsca dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji. Mogli zobaczyć zarówno salę przesłuchań z lustrem weneckim jak i zasiąść w prawdziwej celi. Nie obce im już są takie terminy jak toga, żabot czy wokanda. Dowiedzieli się też, po co właściwie sędziemu młotek Ciekawym punktem tego dnia było spotkanie z sędzią Marzeną Korzonek na sali rozpraw, która opowiedziała o specyfice swojej pracy oraz odpowiadała na wiele pytań związanych z przestępczością oraz sprawami nieletnich. Na zakończen

    • Z wizytą w Sądzie: Czytaj więcej
   • Mikołajkowy trójbój sprawności
   • Zawody mikołajkowe
    • Zawody mikołajkowe

    • 04.12.2023
    • Tu liczyły się chęci i dobra zabawa😊

     W dniu 2 grudnia 2023r. na pływalni ZSOMS odbyły się jubileuszowe X Zawody Mikołajkowe w których wystartowało 150 zawodników klas IV-VI. Była to fantastyczna okazja do świętowania w duchu sportowej rywalizacji i zabawy w wodzie. Szkołę Podstawową nr 15 z Oddziałami Sportowymi reprezentowali podopieczni trenerów: Grażyny Kłody, Janusza Lukoszka i Ewy Rudzkiej – Bałys. Zawodnicy mieli okazję pokazać swoje umiejętności na dystansach 50 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym w poszczególnych kategoriach wiekowych.

    • Zawody mikołajkowe: Czytaj więcej
   • Świetlicowy kalendarz adwentowy.
    • Świetlicowy kalendarz adwentowy.

    • 04.12.2023
    • Święta tuż tuż, więc zaczynamy świąteczne odliczanie... Oto świetlicowy kalendarz adwentowy. Każdego dnia zostanie odblokowane okienko, w którym znajduje się nowa praca plastyczna. Możesz ją wykonać w świetlicy lub zrobić w domu i przynieść na nastepny dzień do świetlicy. Uczniowie, którzy wykonają najwięcej zadań otrzymają nagrody. Zaglądaj tutaj codziennie. Zapraszamy do zabawy!

    • Świetlicowy kalendarz adwentowy.: Czytaj więcej
   • 40-lecie SP15
    • 40-lecie SP15

    • 04.12.2023
    • w piątek 8 grudnia 2023 r. będziemy świętować 40-lecie SP15. W związku z odbywającą się uroczystością Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz Uczniowie maja zaszczyt zaprosić obecnych oraz byłych pracowników SP15 na Jubileusz z okazji 40-lecia Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu im. Jana III Sobieskiego, który odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godzinie 11:00 w budynku szkoły przy ulicy Juliusza Słowackiego 48.

    • 40-lecie SP15: Czytaj więcej
  • Partnerzy SP15

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Dzwonki

   Poniedziałek 26.02.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych