• Ogłoszenie o rekrutacji do projektu - uczniowie, rodzice/opiekunowie

•

Ogłoszenie o rekrutacji uczniów i rodziców/opiekunów na zajęcia dodatkowe oraz warsztaty w ramach projektu „Wzmacnianie jakości edukacji włączającej w Mieście Racibórz”

Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu im. Jana III Sobieskiego ogłasza nabór nauczycieli szkoły do udziału w projekcie „Wzmacnianie jakości edukacji włączającej w Mieście Racibórz”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027.

Jaki jest zakres pomocy?

1. Organizacja zajęć dodatkowych: specjalistycznych, dydaktyczno-wyrównawczych, rozwijających uzdolnienia oraz wspierających zdrowie psychiczne.

2. Podnoszenie umiejętności rodziców/opiekunów dzieci do potrzeb edukacji ogólnodostępnej oraz przeciwdziałania wszelkim objawom dyskryminacji.

W ramach projektu zorganizowane zostaną następujące zajęcia dodatkowe oraz warsztaty:

zajęcia specjalistyczne:

Biofeedback kl. 1–8

trening słuchowy, wzrokowy i motoryczny metodą Warnkego kl. 1–8

zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze:

w edukacji wczesnoszkolnej kl. 1–3

z matematyki kl. 4–8

zajęcia rozwijające:

wspierające w obszarze pamięci i koncentracji kl. 1–3 oraz 4

z matematyki i fizyki kl. 7–8

z matematyki kl. 4–8

koło szachowe kl. 1–8

z robotyki kl. 1–8

związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu kl. 7–8

oraz:

Warsztaty wspierające dla rodziców z dziećmi oraz kadry szkoły

Spotkania uczniów z przedstawicielami i przedstawicielkami różnych grup społecznych

Kto może wziąć udział?

Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu im. Jana III Sobieskiego oraz ich rodzice/opiekunowie.

Jakie są warunki udziału?
        Rejestracja na stronie internetowej oraz spełnienie kryteriów formalnych (przynależność do grupy docelowej).

Kiedy można się zgłosić?
        Zgłosić do projektu możesz się w terminie:

5 września 2024 r. – 17 września 2024 r.

Jak można się zgłosić?

Przez Kompleksowy System Rekrutacji (system KSR).

Jest to strona internetowa, do której możesz wejść klikając tutaj.

Możesz też wpisać w przeglądarkę adres: rekrutacje-uczen.pzo.edu.pl

Jeśli nie masz dostępu do Internetu lub będziesz miał/a problemy z rejestracją, potrzebną pomoc uzyskasz w sekretariacie szkoły.

Instrukcje jak dostać potrzebne dokumenty oraz w jaki sposób zgłosić się w systemie KSR znajdziesz w Regulaminie naboru i uczestnictwa w projekcie.

Jest on dostępny na stronie internetowej szkoły.

UWAGA!

Przed rozpoczęciem rejestracji upewnij się, że masz wszystkie potrzebne dokumenty.

Jakie dokumenty muszę przygotować?

Przed przystąpieniem do naboru należy przygotować dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów merytorycznych:

- Zaświadczenie o wysokości dochodu dla każdego z rodziców/opiekunów,

- Zaświadczenie z rejestru PESEL każdego z dzieci w rodzinie,

- Kopia dokumentu potwierdzającego najwyższe posiadane wykształcenie rodzica o niższym wykształceniu,

oraz jeśli dotyczy:

- Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dziecka,

- Dokument potwierdzający złą sytuację społeczną (uchodźcy, zamieszkanie na terenach wiejskich, z niepełnych rodzin, domów dziecka).

Dane kontaktowe:
        Adres: 47-400 Racibórz, ul. Juliusza Słowackiego 48,