• Listy klas I i IV
     • Listy klas I i IV

     • Listy uczniów klas pierwszych oraz klas czwartych z podziałem na oddziały są dostępne na gazetce szkolnej obok sekretariatu.

    • Zakończenie roku szkolnego klas siódmych i ósmych
     • Zakończenie roku szkolnego klas siódmych i ósmych

     • W uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2021/2022 klas siódmych i ósmych wzięli  udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

       

      Wspólnie żegnali ten rok szkolny uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu. Starsi koledzy musieli bowiem przekazać młodszym obowiązki. W ich ręce ósmoklasiści oddali sztandar szkoły. 

       

      Podczas uroczystości wręczono nagrody dla wyróżniających się uczniów oraz gratulacje dla ich rodziców. Najlepszym absolwentem Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu został Filip Smołka z klasy VIII c, który otrzymał tytuł Sokoła i Lwa Lechistanu.

       

      Jednak w każdej klasie byli uczniowie, którzy uzyskali świetne wyniki w nauce. Wychowawcy wspólnie z dyrektorem szkoły Panem Dariuszem Malinowskim wręczyli świadectwa z paskiem oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

      Wyróżniono również tych, którzy pracowali w samorządzie uczniowskim czy reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym. Dyrektor szkoły Pan Dariusz Malinowski wręczył również Nagrody Dyrektora Szkoły  nauczycielom: Pani Krystynie Sebastian-Wypasek, Pani Joannie Morawiec, Pani Danucie Matyi oraz Pani Joannie Paszkowskiej. 

       

      Na koniec uczniowie obejrzeli interpretację “Balladyny” w wykonaniu klasy VIII a.  Był czas na wspomnienia, pamiątkowe fotografie oraz łzy...

       

       

       

    • Trzydniowa wycieczka do Wisły klasy II b
     • Trzydniowa wycieczka do Wisły klasy II b

     • W dniach 6-8 czerwca  klasa  II b z wychowawcą Alicją Głuch i opiekunkami: panią Ewą Kozubą i panią Kasią Larą pojechała na szkolną wycieczkę do Wisły.

      W godzinach rannych spotkaliśmy się pod szkołą. Podróż autokarem trwała godzinkę. Dojechaliśmy do Ustronia do Leśnego Parku Niespodzianek, gdzie widzieliśmy pokaz drapieżnych ptaków. Spacerowaliśmy alejką znanych bajek. Nie zabrakło również zabawy pod chmurką na dużym placu zabaw. Na koniec zakupiliśmy sobie piękne pamiątki. Następnie dojechaliśmy do naszego Ośrodka  Wczasowego ”Kłos”, gdzie zakwaterowaliśmy się. Po chwili udaliśmy się na plac zabaw przy naszym ośrodku, gdzie zorganizowaliśmy sobie zabawy ruchowe z piłkami i innymi sprzętami sportowymi. Tego dnia wieczorem czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka – wspólne ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski i chlebek, popijając ciepłą herbatką i śpiewając  piosenki.

      Drugiego dnia po śniadaniu wyjechaliśmy do centrum Wisły, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Beskidzkie. Przewodnik oprowadził nas po skansenie i opowiadał o tradycji i kulturze tego regionu. Kolejnym etapem była Istebna, gdzie odwiedziliśmy „Chatę Kawuloka”. Przewodnik bardzo ciekawie, a zarazem w zabawnym języku przybliżył nam historię tego miejsca oraz zapoznał z dawnymi instrumentami. Kolejnym etapem był Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej, w którym przewodnik zapoznał nas ze światem  fauny i flory występującej na terenach Beskidu Śląskiego. Potem ruszyliśmy w stronę Koniakowa, gdzie odwiedziliśmy Chatę „Na Szańcach”. W chacie poznaliśmy bardzo ciekawe instrumenty zwane trąbitami i ich krótką historię zastosowania w życiu codziennym górali Beskidu.  Każdy z nas mógł na koniec spróbować zgrać proste dźwięki na trąbitach, choć nie było to zbyt łatwe, wymagało nie lada wysiłku. Po całym dniu wielu atrakcji i mnóstwa wrażeń wróciliśmy do ośrodka na posiłek i odpoczynek.

      Trzeciego dnia wybraliśmy się  pod skocznię Adama Małysza, zobaczyliśmy także jego figurę z białej czekolady. Następnie podjechaliśmy nad ogromną tamę do Wisły Czarne, a na koniec dojechaliśmy do Zamku Prezydenta.

      Bardzo szybko minął nam czas na wycieczce. Wróciliśmy z niej bardzo zadowoleni i z wielkim bagażem wielu wspomnień. Wyjazd należy zaliczyć do naprawdę udanych. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy się dobrze bawić.

      Już jesteśmy ciekawi i zastanawiamy się nad wycieczką w klasie trzeciej.

      Alicja Głuch

    • Krasiejów
     • Krasiejów

     • Ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym/ KRASIEJÓW

      Dwie klasy z „15” pod opieką Pani Oliwii Joszko i Estery Kurzydem, wybrały się dziś śladami prehistorycznych gadów, żyjących 60 milionów lat temu na terenach dzisiejszego Krasiejowa.

      JuraPark Krasiejów – to muzeum paleontologiczne połączone z parkiem rozrywki umieszczone na ciągle aktywnym terenie wykopalisk paleontologicznych. Oprócz zwiedzenia muzeum i spędzenia czasu w parku rozrywki, udaliśmy się na spacer po terenie dawnego wyrobiska iłu, gdzie zobaczyliśmy repliki zwierząt prehistorycznych. Stanowisko w Krasiejowie od lat 70 stało się znane na całym świecie dzięki wykopaliskom prezentującym faunę pochodzącą z triasu późnego, zwłaszcza dzięki skamieniałościom kręgowców. Leżą tam osady ciemnoczerwonych i szarych iłowców oraz mułowców. Po lekcji historii i przyrody było mnóstwo zabawy na karuzelach i statku pirackim, w kinie 5 D oraz w tunelu czasu, w którym poznaliśmy historię powstania Układu Słonecznego i naszej planety. Obejrzeliśmy również nowo powstałe ekspozycje interaktywne i wystawę poświęconą ewolucji człowieka. Wyjazd był bardzo udany, pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

      Estera Kurzydem

    • Spacer, ognisko i dobra zabawa...
     • Spacer, ognisko i dobra zabawa...

     • We wtorek 21.06 klasa 5d wybrała się na wycieczkę do Arboretum Bramy Morawskiej.

      Na początek cała grupa wybrała się na spacer, podziwiając uroki jednej z najbardziej zielonych części naszego miasta, obcując nie tylko z przyrodą, ale także z licznymi zwierzętami, po czym dotarła na kemping, gdzie czekało rozpalone ognisko, pyszne kiełbaski i rozmaite gry.

      Klasa w niezwykle miłej atmosferze, aktywnie spędziła czas na świeżym powietrzu, umacniając tym samym koleżeńskie więzi. Pieczę nad uczniami sprawowali wychowawca klasy Lidia Zawadzka wraz z p. Jackiem Osowieckim. 

    • I FESTIWAL PIOSENKI i SPORTU
     • I FESTIWAL PIOSENKI i SPORTU

     • 7 czerwca 2022r. w godz. 9:30 – 12:00 w Parku Roth odbył się I Festiwal Piosenki i Sportu, którego uczestnikami były raciborskie przedszkola, grupy 5-6 latków.

      Organizatorzy przedsięwzięcia to: Urząd Miasta Racibórz, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu. Pomysłodawcy postawili sobie za cel: promocję aktywności, zdrowego stylu życia, popularyzacę śpiewania, docenianie talentów sportowych. Każde przedszkole wystawiało 4- osobową sztafetę, która biegła wokół stawu, a na scenie zaprezentowano program artystyczny. Sztafetę biegową przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego SP nr 15.

      Były też nagrody, wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali słodki poczęstunek i pamiątkowy dyplom. Nie obeszło się bez atrakcji: gry i zabawy sportowe, gry dydaktyczne, malowanie buziek itp.

      Wszyscy uczestnicy festiwali zgodnie uznali, że była to świetna zabawa i warto taką imprezę wpisać w miejski kalendarz imprez.

    • Czwórbój LA
     • Czwórbój LA

     • Dnia  7.06.2022 w Rudzie Śląskiej na stadionie MOSiR,  jak co roku, odbył się Finał Wojewódzki w Czwórboju Lekkoatletycznym Igrzysk Dzieci . W zawodach wystartowało 16 najlepszych ekip chłopców i 16 ekip dziewcząt,z województwa śląskiego, które wcześniej musiały wygrać zawody rejonowe. . Nasi zawodnicy pokonali swoich rywali podczas  finału rejonowego  19,05.2022 na stadionie OSiR.

      Po przyjeździe na stadion uczniowie mieli możliwość zobaczyć koncówkę treningu naszej Mistrzyni i rekordzistki Świata w rzucie młotem p. Anity Włodarczyk.

      Drużynę dziewcząt reprezentowały : Hania Kąś, Magda Woitena- VII d, Łucja Szymiczek- V d, Julia Kowalska - VII a, Zosia Frydryszek - V c.

      Drużyna chłopców to : Roch Kowalczyk- VII a, Kacper Kabat- VII d, Adam Świerczek, Sergiusz Zdrzałek - VI a, Kuba Szyjka, Bartosz Grzelak- V c oraz zawodnik rezerwowy Michał Smotrycki - VII a.

      Niestety w tym roku nie zdobyliśmy medali , ale wszyscy zawodnicy z klas V tych mają szanse wystartować ponownie w Finale Wojewódzkim za rok. Był to dla nich niezły trening i możliwośc spróbowania swych sił w czwórboju. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia w kolejnych startach. 

      Drużyny przygotowali Adam  Kurpis i Irena Noga. 

    • Moja Mała Ojczyzna - gra miejska
     • Moja Mała Ojczyzna - gra miejska

     • Uczniowie klasy III d uczestniczyli w grze miejskiej ,,Moja Mała Ojczyzna - śladami zabytków Raciborza". Na poszczególnych stacjach dzieci wykonywały różne zadania, poznawały historię swojego miasta, a przy okazji świetnie się bawiły i spędzały czas na świeżym powietrzu. 

       

    • Niespodzianki na Dzień Dziecka
     • Niespodzianki na Dzień Dziecka

     •        Ten szczególny dzień spędziliśmy bardzo fajnie. Dorośli przygotowali dla nas różne niespodzianki. W „Misiu” zjedliśmy pyszne „misiowe” lody, a potem gościliśmy przy sklepie „Bystre oko” u Pana Marka Gądzikiewicza, który przygotował mnóstwo atrakcji. Robiliśmy ogromniaste bańki mydlane, rzucaliśmy do celu, zrobiliśmy sobie tatuaże i na koniec najedliśmy się cukierków. Było super.

              Z tej samej okazji odbył się w szkole Dzień Sportu oraz  zawody gier i zabaw. Walczyliśmy zaciekle w trzech konkurencjach, zdobywając ostatecznie II miejsce wśród klas drugich. Takie dni mogłyby być częściej.

                                                                                       Estera Kurzydem i klasa II c

    • "15" w Górach Stołowych
     • "15" w Górach Stołowych

     •      Dzieciaki z „15” mogą znowu wyjeżdżać na wycieczki. Tym razem  wyruszyły na 3-dniową przygodę do Kotliny Kłodzkiej. Klasy: II c, III b i III d zwiedziły ten malowniczy zakątek Polski wraz ze swoimi wychowawcami: Panią Esterą Kurzydem, Panią Małgorzatą Rostowską i Panią Oliwią Joszko.

          W pierwszym dniu przeszły korytarzami kopalni w Złotym Stoku, poznając jej mroczne tajemnice.Niegdyś produkowano tam arszenik, ale i również wydobywano złoto.

      W drugim dniu poszukiwały  śladów legendarnego niedźwiedzia w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Na szczęście zamiast niego napotkały na śliczne, futrzaste nietoperze, które drzemały pośród stalaktytów i stalagmitów, przepięknych nacieków skalnych.

      Największym wyzwaniem jednak było zdobycie najwyższego szczytu Gór Stołowych – Szczelińca  914m n.p.m. Jak się potem okazało, całą wspinaczkę poprowadził 84 letni przewodnik, który niemalże wbiegł po 700 schodach. Na szczycie podziwiały przepiękne widoki i urokliwy krajobraz. Trasa po szczytach była dość wymagająca, momentami nawet napotkały na wąskie szczeliny, przez które musiały się przedzierać, ale i również mnóstwo śniegu, ale była radość.

             Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po parku zdrojowym w Dusznikach Zdroju i wysłuchaniem utworu F.Chopina przy Dworku Chopinowskim.

      Przez całe 3 dni pogoda nam dopisała. Odwiedziliśmy: Kłodzko,Kudowę Zdrój,Kletno, Duszniki Zdrój i Złoty Stok.

                                                                                                Estera Kurzydem

    • Czy dobrze znasz swoje lektury?
     • Czy dobrze znasz swoje lektury?

     • 2 czerwca nauczyciele-bibliotekarze zorganizowali szkolny konkurs znajomości lektur dla uczniów klas II.

      W rywalizacji wzięli udział chętni przedstawiciele klas drugich. W teście wiedzy o książkach uczniowie zmierzyli się z 27. zadaniami otwartymi i zamkniętymi. Najlepszą znajomością 10 lektur wykazali się: Monika Chuda, Adam Liptak, Maria Teodorowicz-Tomaszek, Antonina Grzesiuk, Szymon Bartosik i Maks Koczwara. 

      Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu w naszym konkursie!

    • Omnibusik klas ósmych  
     • Omnibusik klas ósmych  

     • 01.06.2022 pięć klas ósmych znalazło się w prawdziwym ogniu pytań z różnych dziedzin.

      Wytypowane przez uczniów (zmieniające się w zależności od dziedziny wiedzy) trzyosobowe drużyny z każdego zespołu klasowego mierzyły się z pytaniami z różnych przedmiotów: j. polskiego, j. angielskiego, geografii, biologii, fizyki, chemii, matematyki, edukacji dla bezpieczeństwa, techniki, wychowania fizycznego. Duże znaczenie miała prezentacja obecnej na sali klasy i doping swojej drużynie, za które można było zdobyć dodatkowe punkty. W trakcie rywalizacji powstawały też (punktowane później) plakaty na temat: „Nie jestem obojętny, pomagam”. Ich wykonanie powierzono wybranej trójce uczniów wskazanych przez poszczególne oddziały.  

      Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania- zaangażowały się w zdrową rywalizację i zabawę. Na podium znalazły się: 

      • I miejsce: klasa 8C

      • II miejsce: klasa 8D

      • III miejsce: klasa 8B

      Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców SP 15. 

      Gratulacje zarówno dla laureatów jak i tych klas, które dzielnie rywalizowały, lecz tym razem zabrakło trochę szczęścia, by znaleźć się na podium.  

      Warto wspomnieć, że tegoroczny Omnibusik 2022 odbył się po raz pierwszy po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią. Miejmy nadzieję, że kolejne edycje tego konkursu będą się odbywały bez przeszkód i dadzą dużo satysfakcji ich uczestnikom.

    • Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego
     • Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego

     • 06.06.2022 odbyły się kolejne powiatowe zawody lekkoatletyczne z cyklu Mały Memoriał im.Janusza Kusocińskiego. Nasi uczniowie także wzięli w nim udział. Zawodnicy wrócili do szkoły z 23 medalami. A oto nasi medaliści w poszczególnych konkurencjach i grupach wiekowych:

      60 m klasy III-IV

      III m Patrycja Krybus 4b

      60 m klasy V-VI 

      I m Ariel Żuk-Żukowski 5 d

      II m Wojciech Żagiel-Ciołek 5 a

      60m klasy VII - VIII 

      II m Maciej Klima 7d

      300 m klasy III - IV

      I m Katarzyna Jarosz 3 a

      I m Adam Jabłoński 4b

      II m Jakub Chomiczewski 4 b

      300 m klasy V-VI 

      III m Franciszek Sergiel 5 d

      600 m klasy III - IV Dz

      I m Alicja Woskowska 4d

      II m Emilia Myszakowska 3a 

      1000 m chł klasy III - IV 

      I m Ignacy Paskuda 3 b

      II m Kacper Kawka 4 b

      Skok w dal klasy III - IV

      II m Natalia Drożdż 4 b

      II m Jacek Janeczek 4 b

      Klasy V-VI 

      I m Hanna Kąś 7 d

      I m Kacper Kabat 7d

      III m Sergiusz Zdrzałek 6a

      Skok wzwyż klasy V-VI 

      I m Łucja Szymiczek 5 d

      II m Kalina Fiegiel 5 d

      III m Julia Marcinkowska 5 d

      Skok w dal

      I m Jakub Szyjka 5c

      III m Bartosz Grzelak 5c

      Pchnięcie kulą klasy V-VI 

      II m Emilia Szczuka  7 d

      I m Przemysław Piwko 7 e

      II m Nataniel Durejko 7 d

      Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. 

    • Rowerowa Stolica Polski
     • Rowerowa Stolica Polski

     • Miasto Racibórz rozpoczyna kolejną rywalizację o miano Rowerowej Stolicy Polski.

      Kilkadziesiąt miast, tysiące uczestników to zaproszenie do nowej odsłony treningu przed decydującym etapem walki o tytuł. W tym roku, jak w roku poprzednim zaproszono szkoły podstawowe do współzawodnictwa,  po pandemii dzieci spędzają dużo czasu przed komputerem czy też ze smartfonem w dłoni, dlatego tak ważnym zadaniem dla nas jest aktywizowanie uczniów na rzecz ruchu fizycznego. Szkoły podstawowe uczestniczące w rywalizacji w mogą liczyć na atrakcyjne nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Raciborza za I miejsce to 3000 zł, drugie 2000 zł i 1000 zł za trzecie miejsce. W tamtym roku udało nam się zająć I miejsca jako Szkoła oraz wielu uczestników/zawodników SP15 otrzymało nagrody indywidualne wśród uczniów, rodziców, opiekunów, członków rodzin oraz znajomych. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny! Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Finałowa rywalizacja w tym roku wypada od 1 do 30 czerwca.

      Aby dołączyć do rywalizacji trzeba pobrać aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy ją ściągnąć, zainstalować i uruchomić. W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy dla jakiego miasta oraz dla jakiej szkoły będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach np. w klasach, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną i zachęcić swoich znajomych, współpracowników lub rodzinę do wspólnej rywalizacji.

      ZAPRASZAMY!!!

      ​​​​​​​

    • Turniej siatkarski "Gramy dla mamy"
     • Turniej siatkarski "Gramy dla mamy"

     • Hala OSiR 4.06.2022 gościła pełnych zapału młodych siatkarzy na Turnieju Siatkarskim pod nazwą „Gramy dla mamy”. Do rozgrywek stanęło blisko 50 graczy w różnym wieku, dziewczyny i chłopcy. Uczniowie rywalizowali w następujących kategoriach : Klasy I-II, Klasy III, Klasy IV i klasy V-VI (rocznik 2009).

      SP 15 reprezentowali uczniowie:

      Julia Lis 5d

      Łucja Szymiczek 5d

      Julia Marcinkowaska 5d

      Nicole Wańdoch 5d

      Partyk Wojtaszewski 5d

      Nataniel Durejko 5d

      Adam Świerczek 6a

      Sergiusz Zdrzałek 6a

      Kacper Kabat 7d

      Dawid Łacina 7d

      Organizatorzy wielokrotnie zaznaczali, że tego dnia liczy się przede wszystkim dobra zabawa,  zdrowa rywalizacja, zasady fair play i propagowanie wspaniałego sportu jakim jest piłka siatkowa.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, dyplomy i upominki.

      Po zaciętych i pełnych emocji meczach to nasi chłopcy Adam Świerczek i Sergiusz Zdrzałek zajęli I miejsce i sięgnęli po złoto w swej kategorii. III miejsce zajęli Kacper Kabat i Dawid Łacina.

      Z turnieju wracamy bogatsi o nowe doświadczenia i pełni pozytywnymi wrażeń.

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. 

      Opiekunami uczniów tego dnia byli: Lidia Zawadzka i Adam Kurpis.

    • Dzień Sportu
     • Dzień Sportu

     • W niezwykle słoneczne piątkowe przedpołudnie 3.06.2022 nasza szkoła stała pod znakiem sportowych rozgrywek, gdyż obchodziliśmy Dzień Sportu.

      Uczniowie poszczególnych klas startowali w różnych konkurencjach i grach  sportowych.

      Najmłodni podopieczni, tj. klasy I i II w Grach i Zabawach Ruchowych, klasy III w Turnieju Dwóch Ogni. Ci nieco starsi, bo wychowankowie klas IV-VI w Turnieju Piłki Nożnej Mix, a młodzież z oddziałów VII-VIII w Turnieju Piłki Siatkowej Mix. Na koniec rozegrany został Mecz Deblowy w Badmintonie Nauczycielki vs Uczniowie.

      Nie zabrakło emocji, pozytywnej energii i wielu uśmiechów. Uczniowie, którzy nie startowali z poszczególnych klas, świetnie dopingowali swoich przedstawicieli, co pozytywnie wpłynęło na wzajemną integrację.

      Chociaż tego dnia nie wynik był najważniejszy a dobra zabawa, to w każdej grupie wiekowej wyłonieni zostali zwycięzcy:

      Gry i Zabawy Ruchowe:

      Klasy I :

      I miejsce: Ia

      II miejsce: Ic

      III miejsce: Ib

      Klasy II :

      I miejsce 

      II miejsce

      III miejsce

      Dwa Ognie:

      Klasy III :

      I miejsce: IIIa

      II miejsce: IIIb

      III miejsce: IIIc i IIId

      Piłka Nożna Mix:

      Klasy IV-VI :

      I miejsce: IVc

      II miejsce: V c

      III miejsce: Vd

      Piłka Siatkowa Mix:

      Klasy  VI-VIII:

      I miejsce: 8c

      II miejsce: 7d

      III miejsce:8d

      Badminton:

      Uczniowie 0 : 2 Nauczycielki 

      (K. Okulowski, T. Kos vs D.Matyja, E.Sienkiewicz)

      Dzień Sportu przeprowadzili  nauczyciele wychowania fizycznego: 

      Ewa Rudzka-Bałys, Elżbieta Galicka, Ewa Sienkiewicz, Irena Noga, Joanna Sroka, Lidia Zawadzka, Adam Kurpis i Janusz Lukoszek.

    • WYCIECZKA DO CHLEBOWEJ CHATY
     • WYCIECZKA DO CHLEBOWEJ CHATY

     • 1 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 1A i 1B wybrali się na wycieczkę do Brennej, malowniczej górskiej miejscowości położonej w dolinie rzeki Brennicy. Celem wyprawy była „Chlebowa Chata”. Pobyt w tym niezwykłym miejscu pozwolił przenieść się do czasów naszych pradziadków. Pozwolił poznać życie dawnej, polskiej wsi. Uczniowie zwiedzali i podziwiali drewnianą chatę, w której zgromadzono różne sprzęty niezbędne do życia w gospodarstwie. W stodole, znajdującej się tuż obok chaty zobaczyli dawne maszyny rolnicze oraz spróbowali młócić zboże za pomocą drewnianego cepa. Z uwagą słuchali opowieści o życiu pszczół, o drodze ziarenka do bochenka oraz procesie wyrabiania masła i sera. Obserwowali również, w jaki sposób z mleka robi się masło i ser, sami próbowali ubijać masło w maśniczkach. Całość imprezy zakończyła się degustacją własnoręcznie zrobionych podpłomyków, do których gospodarze podali chleb, smalec, masło, miód i kawę zbożową, oczywiście wszystko domowej roboty. Uczniowie byli zachwyceni smakołykami, opowiadali, że w życiu takich nie jedli. Ostatnim punktem programu było ognisko pod zadaszoną wiatą. Uczestnicy wycieczki pełni wrażeń i uśmiechu powrócili do swoich domów. 

      Opiekunkami podczas wycieczki były wychowawczynie: Ewa Kozuba i Jolanta Klejny.

    • TALENT SHOW
     • TALENT SHOW

     • Za nami kolejna edycja szkolnego konkursu TALENT SHOW! 2 czerwca 2022 r. mogliśmy podziwiać aż 21 występów, w trakcie których uczestnicy konkursu prezentowali swoje talenty. Był to taniec, śpiew, rysowanie, gra na instrumencie, sztuka walki Taekwondo i karate, a nawet układanie kostki Rubika na czas. Jury składające się z nauczycieli i uczniów oceniało występy przyznając punkty od 1 do 5. Po podsumowaniu punktacji wyniki są następujące:

      Kategoria kl. I-III:

      I m-ce: 

      - Oliwia Bałys z kl. III B

      II m-ce ex aequo: 

      - Katarzyna Jarosz z kl. III A

      - Kamila Halota, Aleksandra Paskuda z kl. I C oraz Ignacy Paskuda z kl. III B

      III m-ce ex aequo: 

      - Wiktoria Wysocka z kl. II A

      - Kinga Muzyk z kl. III B

      - Kinga Kosteczka, Amelia Rongiers, Darina Kutova, Katarzyna Jarosz z kl. III A

      Wyróżnienia:

      - Emilia Myszakowska, Kinga Kosteczka, Amelia Rongiers, Darina Kutova, Katarzyna Jarosz, Maja Salachna z kl. III A

      - Iga Cichoń z kl. II A

      - Łucja Brychlik z kl. II B

      - Hanna Gużda z kl. I C

      - Lena Dankiewicz z kl. I C

      - Alicja Chrystof z kl. I C

      - Ewa Fijałkowska z kl. III D

      Kategoria kl. IV-VIII:

      I m-ce ex aequo:

      - Filip Alker z kl. 5 B

      - Leon Opiela z kl. 4 A

      - Jakub Zięba z kl. 4 A

      II m-ce ex aequo: 

      - Łucja Szymiczek z kl. 5 D

      - Mikołaj Pordzik z kl. 8 A

      - Julia Marcinkowska z kl. 5 D

       

      III m-ce ex aequo:

      - Sara Radwan z kl. 6 A

      - Natalia Kyrychenko z kl. 6 A

      Za organizację konkursu odpowiedzialni byli: Joanna Piórko, Bożena Cieślik, Monika Marcyanik, Katarzyna Lara, Elżbieta Jagiełło-Pisanko oraz Jacek Osowiecki.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Nagrody i dyplomy będą wręczone podczas apelu podsumowującego rok szkolny 2021/2022.

    • Festyn Rodzinny
     • Festyn Rodzinny

     • w piątek 03.06.2022 w godzinach 16:00-19:00 zapraszamy do SP15 na Festyn Rodzinny organizowany przez Radę Rodziców.