• LEKKI TORNISTER
     • LEKKI TORNISTER

     • W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2023/2024, prosimy o zwrócenie uwagi na wagę tornistrów oraz wyposażenia w pomoce szkolne: zeszyty, piórniki, podręczniki, czy ich waga nie jest zbyt duża. Warto o tym pamiętać podczas zakupów. Proszę o zadbanie, żeby uczniowie mieli tylko jeden piórnik, niezbyt duży. Warto również kupić zeszyty w miękkich oprawach, a nie w twardych ze względu na różnicę w wadze.

      Przypominamy, że w szkole każdy uczeń dysponuje swoją własną szafką, w której może przechowywać  podręczniki. W klasach 1-3 książki i ćwiczenia często uczniowie pozostawiają w sali lekcyjnej. Natomiast w klasach 4-8 na wielu przedmiotach uczniowie mają do dyspozycji do wypożyczenia na lekcji podręczniki używane przez porzednie roczniki.

    • Bezpieczna droga do szkoły
     • Bezpieczna droga do szkoły

     • 5 podstawowych zasad ruchu drogowego dla dzieci

      Zanim dziecko wybierze się na samodzielną wyprawę do szkoły, musi poznać podstawowe zasady ruchu drogowego.

      Oto 5 prostych wskazówek

      1. Zachowaj ostrożność przy przejściu dla pieszych – pasy na drodze (zarówno te z sygnalizacją świetlną, jak i bez sygnalizacji) wymagają od dziecka wzmożonej czujności. Uczul dziecko, aby nie przechodziło na czerwonym świetle oraz zaczekało aż samochody z jednej i drugiej strony zatrzymają się przed przejściem.
      2. Popatrz w lewo, prawo i jeszcze raz w lewo zanim przejdziesz przez jezdnię – upewnij się, że na drodze nie ma już żadnego pojazdu.
      3. Poruszaj się po chodniku – dziecko musi wiedzieć, że zawsze powinno trzymać się chodnika (chyba, że akurat przechodzi na drugą stronę jezdni). Powiedz dziecku, że jeśli nie ma chodnika, powinno iść poboczem.
      4. Zachowaj rozsądek w niestandardowych sytuacjach – uświadom maluchowi, że jeśli np. na pasach stoją samochody, a światło dla pieszych jest zielone, przechodzenie przez jezdnię wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Uczul także dziecko, aby nie przechodziło przez ulicę zza autobusu stojącego na przystanku.
      5. Zachowaj bezpieczeństwo jeśli jeździsz do szkoły na rowerze – jeśli dziecko porusza się na rowerze, upewnij się, że doskonale potrafi na nim jeździć.

      Aby droga do szkoły była bezpieczna, powtórz z dzieckiem zasady ruchu drogowego dotyczące jazdy na rowerze. Wyposaż dziecko w kask, który zabezpieczy dziecko w razie upadku.

    • “Koduj z Gigantami : W krAInie Przyszłości”
     • “Koduj z Gigantami : W krAInie Przyszłości”

     • ​​​​​​Jak co roku w Raciborzu rusza akcja bezpłatnych warsztatów z programowania “Koduj z Gigantami : W krAInie Przyszłości” tym razem motywem przewodnim będzie sztuczna inteligencja.

      Inicjatywa ta ma patronat honorowy Pana Prezydenta Miasta Raciborza oraz Starosty Powiatu Raciborskiego.

      Giganci Programowania Racibórz

       

      w: www.giganciprogramowania.edu.plm: +48 798 745 200

       

      Zapisy na "Koduj z Gigantami" - największe wydarzenie programistyczne dla dzieci i młodzieży w Polsce ruszają już 1 sierpnia 2023. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w akcji

      “Koduj z Gigantami: W krAInie Przyszłości” to już 13. edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem motywem przewodnim będzie Sztuczna Inteligencja!

      Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 7 do 18 lat do Krainy AI, gdzie będziemy uczyć programować sztuczną inteligencję i nie tylko!

      Zajęcia odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, a także w formie online.

      Akcja potrwa od 26 sierpnia do 1 października 2023 roku. W Raciborzu warsztaty odbędą się przy ulicy Mickiewicza 10A/2  (budynek banku Credit Agricole) w dniach 16 do 17 września 2023 roku.

      Impreza została objęta patronatem honorowym Pana Prezydenta Miasta Raciborza oraz Starosty Powiatu Raciborskiego.

       

      Akcję honorowym patronatem wspierają:

       

      Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

        

      Start zapisów za:

      Poznaj szczegóły akcji

       

      Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów - entuzjastów nowych technologii oraz tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z programowaniem.

         

      Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 8 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieżyGiganci Programowania są globalnym partnerem Microsoft dla Edukacji.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego
     • Rozpoczęcie roku szkolnego

     • Na apel rozpoczynający  rok szkolny 2023/2024 zapraszamy wszystkie klasy, o wyznaczonej godzinie i prosimy o ustawienie się w odpowiednim, wyznaczonym dla każdej klasy miejscu. Jeśli pogoda nam pozwoli, to spotykamy się na podwórku szkolnym, przed wejściem głównym, w razie deszczu apel odbędzie się na holu głównym.

      Uczniowie wchodzą do szkoły i wychodzą ze szkoły wyznaczonymi wejściami. 

      Po apelu uczniowie przejdą z wychowawcami do swoich sal.

      UWAGA:

      Z uczniami klas pierwszych na teren szkoły wchodzą rodzice, pozostali uczniowie przychodzą na apel oraz po apelu samodzielnie idą do sal lekcyjnych.

      WAŻNE! Przypominamy, że w szkole przyjęto zasadę, że uczniowie klas pierwszych nie przynoszą rogów obfitości. 

      Harmonogram obowiązujący w dniu 04.09.2023 r:

      Uczniowie wszystkich klas 1-3: rozpoczęcie o godzinie 10:00, uczniowie wchodzą i wychodzą głównym wejściem oraz wejściem w budynku A. Rozpoczęcie na podwórku przed głównym wejściem (w razie deszczu w holu głównym, uczniowie wchodzą głównym wejściem oraz wejściem w budynku A i kierują się bezpośrednio do wyznaczonego miejsca na holu).

      Uczniowie wszystkich klas 4-6: rozpoczęcie o godzinie 9:00, uczniowie wchodzą i wychodzą wejściami w budynkach C i D. Rozpoczęcie na podwórku przed głównym wejściem (w razie deszczu w holu głównym, uczniowie wchodzą wejściami w budynkach C oraz D i kierują się bezpośrednio do wyznaczonego miejsca na holu).

      Uczniowie wszystkich klas 7, 8: rozpoczęcie o godzinie 8:00, uczniowie wchodzą i wychodzą wejściami w budynkach C i D.Rozpoczęcie na podwórku przed głównym wejściem (w razie deszczu w holu głównym, uczniowie wchodzą wejściami w budynkach C oraz D i kierują się bezpośrednio do wyznaczonego miejsca na holu).