• Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka

     • ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

      życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

       

      Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego 23 stycznia 2024, mimo zimowego popołudnia do naszej szkoły zawitali goście. Panie wychowawczynie klasy 1b Estera Kurzydem i 1d Teresa Stein przygotowały wspólnie ze swoimi klasami niespodziankę. Na samym początku przywitały obecnych gości. Na udekorowanych korytarzach uczniowie zaprezentowali piękne programy artystyczne, na które złożyły się Jasełka, bardzo wzruszające wierszyki i piosenki oraz pokazy taneczne. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Po części artystycznej z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat”, a następnie obdarowano dziadków upominkami. Dzieci wraz z Babciami i Dziadkami zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze. Uczniowie mieli możliwość wyrazić Babciom i Dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za opiekę i trud włożony w ich wychowanie. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i dziadków! Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

       

      Teresa Stein

      Estera Kurzydem

    • Koduj z Gigantami - zapisy
     • Koduj z Gigantami - zapisy

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zapisy na darmowe warsztaty z programowania dla uczniów Koduj z Gigantami właśnie ruszyły. To 14. już edycja największej w Polsce akcji organizowanej przez szkołę programowania Giganci Programowania, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Gov Tech, NASK, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz kuratoriów oświaty i prezydentów polskich miast.

      Warsztaty odbywają się po raz czwarty w Raciborzu  w dniach 17 i 18 lutego 2024 oraz 02.03.2024 roku przy ulicy Nowej 1 (biurowiec PSS Społem) . Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Raciborza oraz Starosta Powiatu RaciborskiegoSerdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat warsztatów i do udostępniania jej uczniom. W poprzedniej edycji akcji w warsztatach wzięło udział 30 tysięcy uczniów - dzięki Państwa zaangażowaniu mamy nadzieję na jeszcze więcej.W załączniku znajdziecie Państwo grafikę do udostępnienia na Dziennik Elektroniczny o co bardzo prosimy oraz w miarę możliwości na Facebooka oraz stronę internetową.

       

      Michał GołąbDyrektor

       

      Giganci Programowania Racibórz

       

      w: www.giganciprogramowania.edu.pl

    • Cykl warsztatów poświęcony  pierwszej pomocy przedmedycznej  dla klas 1- 3
     • Cykl warsztatów poświęcony  pierwszej pomocy przedmedycznej  dla klas 1- 3

     •     W dniu 24 stycznia 2024r naszą szkołę odwiedzili Pan Radosław i Pan Remigiusz wychowawcy Zakładu Poprawczego w Raciborzu wspólnie z wychowankami  i Panią ratownik WOPR. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Celem zajęć było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Pod okiem prowadzących warsztaty, pani ratownik oraz wychowanków Zakładu Poprawczego mieli możliwość przećwiczenia na  fantomach: ocenę stanu poszkodowanego, umiejętność skutecznego wzywania pomocy, zastosowania pozycji bocznej bezpiecznej oraz postępowania przy zatrzymaniu oddechu i krążenia (resuscytacja krążeniowo – oddechowa -RKO). Dzięki powyższym zajęciom mieliśmy możliwość nauki odpowiedzialności za siebie i innych.  Warsztaty tego typu uświadamiają nam, że nawet dziecko może zostać małym ratownikiem. Kolejny cykl zajęć w którym wezmą  udział pozostałe klasy przed nami. Pragniemy podziękować Panu Radosławowi, Panu Remigiuszowi oraz ich wychowankom i pani ratownik WOPR za przekazanie cennej wiedzy w praktyczny sposób.

    • Jan Górka w kl. IId
     • Jan Górka w kl. IId

     • W poniedziałek kl. IId odwiedził Jan Górka były uczeń naszej szkoły oraz zwycięzca XIV edycji The Voice of Poland. Wizyta była krótka, ale wywołała wiele pozytywnych emocji wśród uczniów. Janek cierpliwie odpowiadał na pytania dzieci, robił zdjęcia, rozdawał autografy oraz zaprezentował techniki beatboxu. Na koniec udzielił wywiadu, w którym zdradził jakie są jego muzyczne marzenia oraz kiedy wychodzi nowy singiel. Wywiad przygotowały uczennice kl. Vd Milena Adamczewska oraz Liliana Matlak.

      Życzymy Jankowi wielu sukcesów!

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

     • Składamy serdeczne podziękowania Naszej wspaniałej Radzie Rodziców,  dzięki której mogliśmy zakupić stroje sportowe dla pływaków, żeby godnie reprezentować naszą szkołę.

       

      Mamy przyjemność przedstawić grupy pływackie w roku szkolnym 2023/2024 z poszczególnych klas.

       

       

      Klasa 4c:

      1. Budko Maksym
      2. Chobot Zuzanna
      3. Grzesiuk Antonina
      4. Gucik Maja
      5. Jasita Weronika
      6. Joszko Joanna
      7. Korus Julia
      8. Krzanicka Anna
      9. Kulpa Nikola
      10. Lichecka Lena
      11. Lis Wojciech
      12. Malcherek Magdalena
      13. Małek Zuzanna
      14. Miczek Mikołaj
      15. Morawiec Mikołaj
      16. Paskuda Antoni
      17. Płaczek Piotr
      18. Sinszek Wojciech
      19. Siwoń Filip
      20. Warchał Mateusz
      21. Wardalińska Aleksandra
      22. Wiktorowicz Aleksander
      23. Wita Martyna

       

       

       

       

      Klasa 5c:

      1. Dudek Jakub
      2. Gieron Karol
      3. Głombik Julia
      4. Hetman Samuel
      5. Karapuda Patrycja
      6. Kochel Natalia
      7. Komor Hubert
      8. Kulik Paulina
      9. Madecki Bartosz
      10. Marcyanik Błażej
      11. Marshall Jessica
      12. Piechaczek Szymon
      13. Rozkrut Jessica
      14. Schubert Wiktoria
      15. Siedlaczek Maksymilian
      16. Siorak Jakub
      17. Smołka Emilia
      18. Trzebuniak Szymon
      19. Turlejski Jakub
      20. Wala Filip
      21. Warsz Ewa
      22. Yatsiv Veronika
      23. Zacharko Miłosz

      Klasa 6c:

      1. Adaszyński-Nawłoka Mieszko
      2. Bednarski Mateusz
      3. Bednarz Paweł
      4. Czarnacka Amelia
      5. Dziezok Zuzanna
      6. Giemza Lena
      7. Gomolka Igor
      8. Grabiec Leo
      9. Joszko Adam
      10. Kalata Mateusz
      11. Kampczyk Dominik
      12. Koczwara Michał
      13. Kowalczyk Leon
      14. Mielnik Emilia
      15. Mikieta Adam
      16. Mularska Pola
      17. Shavkun Andrii
      18. Sobiech Seweryn
      19. Śpiewak Borys
      20. Wadowski Marek
      21. Zawisła Wiktor
      22. Zawisła Wojciech

       

       

      Klasa 7c:

      1. Dzimbor Miłosz
      2. Frydryszek Zofia
      3. Grzelak Bartosz
      4. Jasita Magdalena
      5. Kłok Weronika
      6. Koźlik Kacper
      7. Osińska Paulina
      8. Pomiotło Hanna
      9. Przybyła Antoni
      10. Rosina Wioletta
      11. Szyjka Jakub
      12. Tarnowski Kacper
      13. Tsukanova Kateryna
      14. Wala Aleksander

       

      W imieniu dzieci, rodziców i trenerów bardzo dziękujemy za efektywną pracę, pomoc i wsparcie😊

    • Wyjście do Centrum Nauki „Sowa”
     • Wyjście do Centrum Nauki „Sowa”

     • 24.01 uczniowie klasy VII a i VII c wraz z opiekunami p.Dominika Rydzek oraz p.Ewą Paniczyk-Litwinowicz gościli w Centrum Nauki „Sowa”w Raciborzu. Była to świetna okazja do samodzielnego doświadczania i odkrywania zjawisk z dziedziny fizyki. Wspólna zabawa w grupach, wiele pomysłów wykorzystanych w praktyce i odkrywanie nauki sprawiły naszym uczniom wiele zabawy i radości.

     • Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 3

     • 17 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 3. Wzięło w nim udział 9 uczniów, którzy musieli wykazać się świetną znajomością zasad ortograficznych.

      Oto laureaci konkursu:

      I miejsce– Alicja Chrystof  kl. 3 c

      II miejsce – Kamila Halota  kl. 3 c

      III miejsce – Zuzia Seget  kl. 3 b

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Jasełka i Wigilie w klasach I-III
     • Jasełka i Wigilie w klasach I-III

     • „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

      Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory

      Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich

      Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski...”

      Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, to czas pełen radości, nadziei i  życzliwości dla drugiego człowieka, gdzie milkną wszystkie waśnie i spory. 21 grudnia uczniowie klasy Id wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe dla swoich koleżanek i kolegów z klas 1-3. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Pasterze, Trzej Królowie, dzieci podążające do małego Jezuska, aby się pokłonić i złożyć w ofierze swoje ,,serduszka”. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój a śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

      W dniu 22 grudnia uczniowie klas 1-3 wspólnie z wychowawcami, przy dużym wsparciu rodziców organizowali w swoich klasach Wigilie. Przy pięknie udekorowanych stołach zasiedli uczniowie ze swoimi wychowawcami, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia bożonarodzeniowe i zaśpiewać kolędy. W cudownej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia rozmawialiśmy o świątecznych zwyczajach, potrawach wigilijnych. Spotkania te przebiegały w miłej i życzliwej atmosferze. Nie zabrakło uśmiechów, uścisków a nawet wzruszeń. Zapewne często będziemy wracać wspomnieniami do tych pięknych, magicznych chwil.