• Logowanie dziennik

• Szanowni Państwo,

Zachęcamy Państwa, do zapoznania się z materiałami, które prezentują nadchodzące zmiany w Dzienniku.

Na stronie: https://dziennik.vulcan.edu.pl/szk/ przybliżamy zagadnienia związane z nowym Dziennikiem VULCAN oraz nadawaniem, w nowy sposób, dostępów dla Rodziców oraz Uczniów klas pierwszych.

Aktualizacja kont Rodzica i Ucznia

W związku ze zmianami w Dzienniku, każdy Rodzic i Uczeń będzie musiał samodzielnie – bez udziału Szkoły - zaktualizować swoje konto w Dzienniku.

Krok 1:Uczeń i Rodzic logują się do Dziennika VULCAN.

Krok 2:Uczeń i Rodzic podają 4 ostatnie cyfry numeru PESEL w celu weryfikacji.

Krok 3:Uczeń i Rodzic wybierają rodzaj konta.

Typy kont Ucznia i Rodzica

Podczas aktualizacji Rodzic oraz Uczeń dokonują wyboru pomiędzy dwoma typami kont – zwykłym kontem lub kontem eduVULCAN.

Wraz z udostępnieniem nowej wersji Dziennika VULCAN, aplikacja Dzienniczek VULCAN została wycofana z Twojej Szkoły.

Nowa aplikacja mobilna eduVULCAN jest dostępna wyłącznie dla użytkowników konta eduVULCAN.

Konto zwykłe nie ma do niej dostępu. Aby korzystać z nowej aplikacji mobilnej, konieczna jest zmiana przez Ucznia lub Rodzica wyboru konta zwykłego na konto eduVULCAN.

Jak zmienić zwykłe konto na konto eduVULCAN?

Krok 1: Założenie konta eduVULCAN.Uczeń i Rodzic mogą wybrać dowolny login (login może być inny niż ten używamy do logowania do konta zwykłego).

Krok 2: Dodanie dostępu do Dziennika VULCAN.Uczeń i Rodzic mogą dodać dostęp na dwa sposoby: albo używając kodu, który otrzymują w Szkole albo wybierając opcję "Nie posiadasz kodu jednorazowego, ale masz już dostęp bezpośredni do Dziennika VULCAN przez login i hasło? Przejdź tutaj".

Krok 3: Wpisanie danych logowania do konta zwykłego w wyświetlonym formularzu.I gotowe - Konto zwykłe zostaje zamienione na konto eduVULCAN.

Z poziomu szkolnego sekretariatu, generować będziemy jednorazowe kody dostępu dla Uczniów oraz Rodziców klas pierwszych.

Nowe kartki z jednorazowymi kodami dostępu mogą być również generowane przez wychowawców.

Obecnie uczęszczający do szkoły Uczniowie oraz Rodzicie powinni samodzielnie – bez udziału Szkoły - zaktualizować swoje konta w Dzienniku.

Wyjątkiem są Uczniowie i Rodzice z klas pierwszych – aby zalogować się do Dziennika potrzebują jednorazowego kodu dostępu.

Gdzie skierować Ucznia lub Rodzica w razie pytań?

Aby wesprzeć Rodziców i Uczniów w procesie aktualizacji kont, przygotowaliśmy dodatkowe informacje:

PozdrawiamyZespół VULCAN

• Uczniowie z Ukrainy

• Od 1 września dzieci i młodzież z Ukrainy zostaną objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki, powiązanym z pobieraniem świadczenia wychowawczego (tzw. 800+). Wielu nowych uczniów rozpocznie naukę w polskich szkołach i w ocenie MEN istotne jest, aby zarówno oni, jak i ich rodziny były świadome nowych przepisów oraz możliwości i szans edukacyjnych.

Załączam ulotkę informacyjną, która zawiera kluczowe informacje na temat wprowadzonego dla dzieci uchodźczych obowiązku edukacyjnego oraz dostępnych form wsparcia dla uczniów z Ukrainy.

• Środa z Profilaktyką

• Szanowni Państwo,

zapraszamy na czerwcowe „Środy z Profilaktyką” organizowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Tematem przewodnim będzie przygotowanie się do lata, tak aby nasze wakacje i letni wypoczynek były zdrowe i bezpieczne.

Przygotuj się na Lato z NFZ

Lato to czas odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów. Wakacje to też ryzyko niemiłych niespodzianek. Niezależnie od miejsca, w którym planujemy je spędzić, przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zadbajmy o to, aby wakacje były bezpieczne i zdrowe.

Zapraszamy do naszych oddziałów wojewódzkich NFZ oraz na wydarzenia plenerowe z udziałem NFZ, w trakcie których możecie  Państwo skorzystać z różnych konsultacji zdrowotnych i porad.

Na naszych spotkaniach dowiesz się:

• Jak chronić się przed upałami i unikać poparzeń słonecznych?

• Jak dbać o nawodnienie i odpowiednią dietę?

• Jakie objawy mogą świadczyć o udarze cieplnym, a jakie o udarze słonecznym?

Nasi doradcy:

• udzielą informacji o programach profilaktycznych realizowanych przez NFZ;

• podpowiedzą, jak zgłosić się do tych programów i wziąć w nich udział.

Bezpieczny wypoczynek

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Sięgnij po bezpłatne e-wydanie magazynu  Ze Zdrowiem.

W 7. numerze magazynu przeczytasz m.in.:

• jak udzielić pierwszej pomocy

• jak wykonać resuscytację

• jak używać defibrylatora AED

• jak postępować w przypadku złamania, oparzenia czy krwawienia.

Oddaj Krew pomoc dla potrzebujących

Wakacje to czas, kiedy krew jest szczególnie potrzebna. W kolejną środę z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy podpowiemy, jak możesz pomóc, oddając krew.

Bądźmy w kontakcie

Zachęcamy do obserwowania naszej strony internetowej i mediów społecznościowych, aby co środę dowiedzieć się więcej o profilaktyce zdrowotnej. Dołączcie Państwo do nas w siedzibach oddziałów NFZ lub spotkajmy się na wydarzeniach plenerowych – bądźmy razem zdrowi i bezpieczni tego lata!

Materiały edukacyjne przygotowane w ramach akcji „Środa z Profilaktyką” są dostępne na:

• Gala Laureatów

• 13 czerwaca 2024 w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się Gala Laureatów SP15, na której nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w roku szkolnym 2023/2024 reprezentowali naszą szkołę i osiągali sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz w zawodach sportowych o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i wyżej.