• Wizyta Przedszkolaków

   W poniedziałek 19 lutego 2024 gościliśmy w naszej Szkole dzieci z Przedszkola nr 23 oraz z Centrum Opieki nad Dziećmi Przedszkole Montessori "Świat Malucha"
  • Zawody pływackie

   Mistrzostwa Raciborza Szkół Podstawowych w Pływaniu "Już Pływam" II edycja Regulamin zawodów: 2023-03-02_regulamin_zawody_plywackie_II_edycja.doc
  • Koduj z Gigantami - zapisy

   Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zapisy na darmowe warsztaty z programowania dla uczniów Koduj z Gigantami właśnie ruszyły. To 14. już edycja największej w Polsce akcji organizowanej przez szkołę programowania Giganci Programowania, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Gov Tech, NASK, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz kuratoriów oświaty i prezydentów polskich miast.
  • Podziękowania

   Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu dziękują wszystkim zaproszonym gościom za przyjęcie zaproszenia i uczestniczenie w tak ważnym dla Naszej całej społecznosci szkolnej dniu jubileuszu 40-lecia SP15.
  • Kiermasz świąteczny

   Jak co roku w grudniu Rada Rodziców i uczniowie we współpracy z nauczycielami zorganizowali kiermasz świąteczny. W tym roku kiermasz odbył się 1 grudnia.
  • Świadomość Procentuje

   Od września do końca listopada 2023, uczniowie, rodzice/opiekunowie oraz nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniach online w ramach programu profilaktycznego "Świadomość Procentuje." #WięcejNiżLekcja #ŚwiadomośćProcenuje
  • Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o puchar Dyrektora SP 15

  • Święto Niepodległości 11 listopada

   ​​​​W piątek 10 listopada 2023 w naszej szkole uroczyście obchodzono 105 rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 roku. W środę 8 listopada odbył się konkurs recytacji utworów patriotycznych ”Polska -moja ojczyzna” zorganizowany dla uczniów klas 4-8 przez p. Katarzynę Halfar i p. Beatę Mróz -Kajstura.
  • Bycie EKO nie jest trudne

   Bycie EKO nie jest trudne! Przekonali się o tym uczniowie klas 4a, 4b, 5a i 5d biorący udział w warsztatach "RecyklON", które odbyły się w naszej szkole.
  • Zajęcia ze Strażą Miejską

   W dniu 25 września 2023 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Inspiracją do spotkania była tematyka związana z bezpieczeństwem w szczególności dzieci klas pierwszych w ruchu drogowym oraz sposobów zachowania się w obecności obcych. Uczniowie przypomnieli sobie zasady obowiązujące na ulicy, w szkole i w domu. Funkcjonariusze Straży Miejskiej utrwalali z dziećmi zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dużą uwagę pośw
  • Sztafetowe biegi przełajowe

   10.10.2023 w Parku Zamkowym odbyły się SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE. Rywalizacja odbyła się na dystansach 6 razy 800m dziewczęta, 6 razy 1000m chłopcy w Igrzyskach Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
  • Dzień Zabaw Integracyjnych

   Dnia 6 października 2023 roku, w naszej szkole odbył się Dzień Zabaw Integracyjnych w dwóch klasach pierwszych: IB i IC. Zabawy zorganizowały wychowawczynie : Estera Kurzydem i Teresa Stein. Pani Estera przeprowadziła „ wyścigi rzędów” w drużynach mieszanych: „sadzenie kartofli”, „przewlekanie szarfy”, „bieg z piłką lekarską” i inne zabawy. Pani Teresa prowadziła zabawy z chustą animacyjną. Dzieci chętnie uczestniczyły i były bardzo zaangażowane.
  • Mistrzostwa Śląska U12

   Ostatnim akcentem sezonu lekkoatletycznego były Mistrzostwa Śląska U12, które odbyły się 7 października w Rudzie Śląskiej. Rewelacyjnie zaprezentowali się:
  • Dzień Uśmiechu

   W piątek przypadał Światowy Dzień Uśmiechu :):) A, że „Zawsze jest jakiś powód do uśmiechu, wystarczy go tylko znaleźć” i nie od dziś wiadomo, że „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Jolantą Otlik oraz p.Lidią Zawadzką zaprosił uczniów oraz nauczycieli do udziału w akcji „PODZIEL SIĘ UŚMIECHEM”. Każda chętna osoba mogła tego dnia na holu głównym zaprezentowć swój piękny uśmiech w specjalnie
  • Festiwal Sztafet - festiwal sukcesów!

   4 października na stadionie OSiR odbył się Finał Powiatowy Festiwalu Sztafet w ramach zawodów Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego w kategorii: Igrzyska Dzieci (rocz.2011 i młodsi) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej(rocz. 2009 i 2010). Bardzo dobrze w biegach sztafetowych zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.
  • POLA NADZIEI

   Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Pola nadziei". Uczniowie posadzili cebulki żonkili. Rośliny zakwitną na wiosnę tworząc pole nadziei. Ma ono przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w najtrudniejszych chwilach życia.
  • Bezpieczeństwo na drodze z sukcesem

   Jak co roku nasi uczniowie z olbrzymim sukcesem wzięli udział w konkursie Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. W tegorocznej edycji Konkursu udział wzięło 52 uczniów z dwunastu szkół podstawowych. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy klasy 4-6 oraz 7-8.
  • 8a i 6c w czeskich jaskiniach

   Ołomuniec, Kromieryż, okolice Brna aż wreszcie Jaskinie: Sloupsko - sosuvske i Punkevni oraz malownicza, choć okraszona przerażającą historią Przepaść Macochy - takie kierunki były celem turystów z klas 8a i 6c. Tym razem postanowili oni rozpocząć rok szkolny od odwiedzenia nowych miejsc, bo przecież egzamin ósmoklasisty tuż tuż, a wiadomo, że podróże kształcą. :)
  • Wycieczka integracyjna

   26.09 pierwszoklasiści z Ia i Ic brali udział w wycieczce integracyjnej do lasu Obora. Dzieci najpierw odwiedziły Arboretum, gdzie oprócz oglądania pięknych, leśnych widoków zapoznały się z wieloma ciekawostkami przyrodniczymi. Przeszły ścieżką dydaktyczną, gdzie poszerzyły swoją wiedzę na temat leśnej flory i fauny, a także ochrony przyrody.
  • Dwa medale Mistrzostw Śląska U14

   30 września w Rudzie Śląskiej odbyły się Mistrzostwa Śląska U14 w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowało ponad 360 zawodników z 25 śląskich klubów. Naszą szkołę i klub MKS-SMS „Victoria” Racibórz reprezentowała dziewięcioosobowa grupa młodych lekkoatletów z klasy 7c i 6b. Srebrny medal w pchnięciu kulą (2kg) zdobyła Zosia Frydryszek wynikiem 9,09m, a brązowy medal Dominik Musiolik również w pchnięciu kulą (4kg) wynikiem 6,84m.
  • Mamy nowy Samorząd!

   26.09.2023r w naszej szkole odbyły się wybory władz Samorządu Uczniowskiego. Decyzją uczniów klas IV-VIII przewodniczącą została Lena Grabiniok z kl.7B, a zastępcami: Zofia Frydryszek (7C), Natasza Kyrychenko (8A) i Wioletta Rosina (7C). Brać uczniowska wybrała również nowych opiekunów SU, zostały nimi: p.Jola Otlik i p.Lidia Zawadzka.
  • Wycieczka do Gospodarstwa Edukacyjnego

   12 września i 27 września 2023 klasy Ib, IIa oraz klasa I d wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego w Kuźni Raciborskiej. „Kalejdoskop łąk i lasów” to temat warsztatów, w jakich wzięli udział uczniowie. Klasa Id brała również udział w warsztatach, na których każdy z uczestników zrobił dla siebie piękne, pachnące mydełko i zabrał je na pamiątkę do domu. Dzieci poznawały stare sprzęty gospodarskie, stroje regionalne i historię rodziny
  • Wizyta przedstawicieli Straży Miejskiej

   25 września 2023 naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Inspiracją do spotkania była tematyka związana z bezpieczeństwem, w szczególności dzieci klas pierwszych, w ruchu drogowym oraz sposobów zachowania się w obecności obcych. Uczniowie przypomnieli sobie zasady obowiązujące na ulicy, w szkole i w domu. Funkcjonariusze Straży Miejskiej utrwalali z dziećmi zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dużą uwagę poświęcili n
  • Święto Dyni

   22 września w Parku Jordanowskim odbyły się miejskie obchody Święta Dyni. Naszą szkołę z krótkim występem reprezentowały klasy: 2b, 2c i 2d. Pogoda d
  • Piknik edukacyjny nad Jeziorem Pławniowickim

   „Aktywni Błękitni - Szkoła przyjazna wodzie” to projekt realizowany w ubiegłym roku szkolnym pod kierunkiem pań: Małgorzaty Grabowskiej i Małgorzaty Latoń. Nasza szkoła została wyróżniona, zajmując 4 miejsce, spośród 40 szkół uczestników projektu. W nagrodę uczniowie klasy VIa i ubiegłoroczni wychowankowie pani Małgorzaty Grabowskiej zostali zaproszeni na piknik edukacyjny nad Jezioro Pławniowickie. Spotkanie i zajęcia odbyły się 15 września. Po
  • Warsztaty muzyczne

   19 i 20 września odbyła się w szkole pierwsza część warsztatów muzycznych prowadzonych przez Pana Jarosława Mrozka ze Szkoły Muzycznej Yamaha. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas 1-6. Pan Jarek przekazał dzieciom podstawowe techniki gry na instrumentach klawiszowych. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ każde dziecko miało okazję zagrać prosty utwór na instrumencie klawiszowym. Dziękujemy Panu Jarkowi za tę
  • Mały Memoriał

   We wtorek 19 września reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Evencie Lekkoatletycznym: „Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego, Mistrzostwa Raciborza szkół podstawowych w lekkiej atletyce”.
  • Bieg Fair Play 2023

   Z okazji Światowego Dnia Fair Play przypadającego 7 września uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie „Bieg fair play PKOl” Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
  • Brąz Ignasia!

   W dniach 31.08-1.09.2023r odbył się Ogólnopolski Finał Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich w Toruniu. Brało w nim udział ponad tysiąc młodych lekkoatletów z całego kraju, wyłonionych podczas wojewódzkich eliminacji.
  • Gala Laureatów

   15 czerwca 2023, jak co roku odbyła się Gala Laureatów w Raciborskim Centrum Kultury, w trakcie której nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w tym roku szkolnym reprezentowali SP15 i odnosili sukcesy nie tylko w konkursach przedmiotowych, ale również na polu sportowym oraz artystycznym.
  • Gogle CLASS VR

   W ramach realizacji projektu Wysoka Jakość Edukacji w Mieście Racibórz, SP15 pozyskało pracownię z goglami do wirtualnej rzeczywistośc
  • Witamy na naszej stronie

   Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
  • Nagłówek

  • Aktualności

   • Turniej Badmintona
   • STRACHY NA LACHY I WSZYSCY ŚWIĘCI
    • STRACHY NA LACHY I WSZYSCY ŚWIĘCI

    • 02.11.2023
    • Ostatniego dnia października korytarze i sale szkolne nie były całkiem zwyczajne..Dlaczego? Ponieważ dzisiaj nasza szkoła wypełniła się nie tylko uczniami, ale zjawami, upiorami, aniołami, czarownicami, mumiami i świętymi. Wszystko za sprawą akcji samorządu uczniowskiego „Strachy na Lachy i Wszyscy Święci”. Zabawa nawiązywała do zbliżającego się Święta Zmarłych oraz Halloween. Inwencja uczniów nie miała granic. Stroje były wspaniałe a atmosfera, bo o nią właśnie chodziło, była dzisiaj znakomita! Uśmiechów było co niemiara. Każdy „nietypowy gość” mógł dzisiaj liczyć na „ulgę” ze strony nauczycieli , a przy okazji wzbogacić się o pozytywną uwagą. Uczniowie zgodnie przyznali, że świetnie się dzisiaj bawili..

    • STRACHY NA LACHY I WSZYSCY ŚWIĘCI : Czytaj więcej
   • Puchar Dyrektora dla 2A i 3C
    • Puchar Dyrektora dla 2A i 3C

    • 29.10.2023
    • 26 października 2023 na sali gimnastycznej odbył się SZKOLNY TURNIEJ GIER I ZABAW o Puchar Dyrektora SP 15 z Oddziałami Sportowymi dla klas II i III.

     Po zaciętej rywalizacji w pięciu zabawach:

     - sadzenie ziemniaków,

     - sztafeta wahadłowa z pałeczką,

     - przeskoki przez skakankę,

     - sztafeta z piłką lekarską,

    • Puchar Dyrektora dla 2A i 3C: Czytaj więcej
   • „Sprinty pływackie na pływalni ZSOMS”
    • „Sprinty pływackie na pływalni ZSOMS”

    • 29.10.2023
    • 29 października 2023r na pływalni ZSOMS w Raciborzu odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego „Puchar Sprintu”. W zawodach wystartowało 139 zawodników z 15 klubów z Polski i reprezentacji Czech.

     Naszą szkołę i Klub Mks-Sms Victoria Racibórz godnie reprezentowali uczniowie klas pływackich 4c,5c,6c i 7c. Najmłodsi z klasy 4c, dla których był to pierwszy start w zawodach takiej rangi, pływali w składzie: ( Joszko Joanna ,Jasita Weronika , Lichecka Lena, Siwoń Filip (Akademia Pływania), Paskuda Antoni ,Miczek Mikołaj, Morawiec Mikołaj, Bartosik Szymon. Trener Grażyna Kłoda kl 5c Smołka Emilia , Paulina Kulik , Dudek Jakub ,Siorak Jakub, Miłosz Zacharko, Hubert Komor, Siedlaczek Maksymilian ,Rozkrut Jesika, Głombik Julia, Ewa Warsz Karol Gieroń, Samuel Hetman) .Trener Janusz Lukoszek kl 6c (Paweł Bednarz, Wiktor Zawisła,Wojtek Zawisła, Adam Joszko, Ś

    • „Sprinty pływackie na pływalni ZSOMS”: Czytaj więcej
   •     PODSUMOWANIE ZBIÓRKI DLA SCHRONISKA W RYBNIKU 
    •     PODSUMOWANIE ZBIÓRKI DLA SCHRONISKA W RYBNIKU 

    • 26.10.2023
    • W październiku na terenie naszej szkoły po raz kolejny w ramach akcji charytatywnej „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”  odbyła się zbiórka darów: karmy, smyczy, obroży, koców i zabawek dla podopiecznych ze schroniska w Rybniku.

     Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce darów. Organizatorkami akcji były: Alicja Głuch i Ewa Kozuba, które były odpowiedzialne za jej przeprowadzenie wśród uczniów klas I-III. Akcja miała przede wszystkim uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc, a także zwrócić uwagę, na potrzeby schronisk – szczególnie podczas okresu zimowego.

    •     PODSUMOWANIE ZBIÓRKI DLA SCHRONISKA W RYBNIKU : Czytaj więcej
   • Bycie EKO nie jest trudne
    • Bycie EKO nie jest trudne

    • 25.10.2023
    • Bycie EKO nie jest trudne! Przekonali się o tym uczniowie klas 4a, 4b, 5a i 5d biorący udział w warsztatach "RecyklON", które odbyły się w naszej szkole.

     Pierwsza część eventu miała charakter edukacyjny i polegała na projekcjach filmów. W filmie pt. "Wszystko o odpadach", Jan Makowski z Raciborskiego Centrum Recyklingu omówił jak wygląda cykl recyklingu w Raciborzu.

    • Bycie EKO nie jest trudne: Czytaj więcej
   • Kalinka i Ignaś nie zwalniają tempa!
    • Kalinka i Ignaś nie zwalniają tempa!

    • 23.10.2023
    • 21 października w Wiśle-Łabajowie odbyły się Mistrzostwa Śląska w Biegach Górskich „Bieg na Stożek”.

     Świetnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły z klasy V d, którzy startowali na dystansie 800 m z przewyższeniem +61m w kategorii U12.

     Na wymagającej, górzystej i kamienistej trasie bardzo dobrze swoje siły rozłożył Ignacy Paskuda i po znakomitym finiszu zwyciężył w biegu chłopców, zdobywając złoty medal.

    • Kalinka i Ignaś nie zwalniają tempa!: Czytaj więcej
   • Wiedeńskie obchody czterdziestolecia SP15
    • Wiedeńskie obchody czterdziestolecia SP15

    • 23.10.2023
    • Ten okrągły jubileusz uczniowie i nauczyciele postanowili uczcić w sposób nietypowy. 20 września 2023 roku wyruszyli na wyprawę śladem swojego patrona – Jana III Sobieskiego, czyli do Wiednia.

     Zwiedzanie stolicy Austrii rozpoczęliśmy od odwiedzenia wzgórza Kahlenberg. To stąd 12 września 1683 roku Jan III Sobieski dowodził wojskami polsko-cesarskimi w słynnej bitwie pod Wiedniem,w której rozgromił armię Imperium Osmańskiego. Na wzgórzu Kahlenberg znajduje się polski kościół pod wezwaniem św. Józefa, w którym złożyliśmy kwiaty w imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 15. Mieliśmy także okazję wysłuchać interesującej lekcji historii związanej z Odsieczą Wiedeńską i osobą naszego patrona. Przewodnik zwrócił także uwagę, że przybywamy na Kahlenberg w szczególnym momencie, bo to nie tylko 40 rocznica powstania naszej szkoły, ale i 340 rocznica bitwy pod Wiedniem.

    • Wiedeńskie obchody czterdziestolecia SP15: Czytaj więcej
   • 6 miejsce w województwie!
    • 6 miejsce w województwie!

    • 23.10.2023
    • W Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyła się 9 października Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024 oraz Sejmiku Szkolnej Kultury Fizycznej. Jednym z punktów programu, oprócz obchodów 70-lecia Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego, podczas inauguracji odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym szkół za rok szkolny 2022/2023 o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty

    • 6 miejsce w województwie!: Czytaj więcej
  • Partnerzy SP15

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Dzwonki

   Poniedziałek 26.02.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych