• Wizyta Przedszkolaków

   W poniedziałek 19 lutego 2024 gościliśmy w naszej Szkole dzieci z Przedszkola nr 23 oraz z Centrum Opieki nad Dziećmi Przedszkole Montessori "Świat Malucha"
  • Zawody pływackie

   Mistrzostwa Raciborza Szkół Podstawowych w Pływaniu "Już Pływam" II edycja Regulamin zawodów: 2023-03-02_regulamin_zawody_plywackie_II_edycja.doc
  • Koduj z Gigantami - zapisy

   Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zapisy na darmowe warsztaty z programowania dla uczniów Koduj z Gigantami właśnie ruszyły. To 14. już edycja największej w Polsce akcji organizowanej przez szkołę programowania Giganci Programowania, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Gov Tech, NASK, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz kuratoriów oświaty i prezydentów polskich miast.
  • Podziękowania

   Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu dziękują wszystkim zaproszonym gościom za przyjęcie zaproszenia i uczestniczenie w tak ważnym dla Naszej całej społecznosci szkolnej dniu jubileuszu 40-lecia SP15.
  • Kiermasz świąteczny

   Jak co roku w grudniu Rada Rodziców i uczniowie we współpracy z nauczycielami zorganizowali kiermasz świąteczny. W tym roku kiermasz odbył się 1 grudnia.
  • Świadomość Procentuje

   Od września do końca listopada 2023, uczniowie, rodzice/opiekunowie oraz nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniach online w ramach programu profilaktycznego "Świadomość Procentuje." #WięcejNiżLekcja #ŚwiadomośćProcenuje
  • Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o puchar Dyrektora SP 15

  • Święto Niepodległości 11 listopada

   ​​​​W piątek 10 listopada 2023 w naszej szkole uroczyście obchodzono 105 rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 roku. W środę 8 listopada odbył się konkurs recytacji utworów patriotycznych ”Polska -moja ojczyzna” zorganizowany dla uczniów klas 4-8 przez p. Katarzynę Halfar i p. Beatę Mróz -Kajstura.
  • Bycie EKO nie jest trudne

   Bycie EKO nie jest trudne! Przekonali się o tym uczniowie klas 4a, 4b, 5a i 5d biorący udział w warsztatach "RecyklON", które odbyły się w naszej szkole.
  • Zajęcia ze Strażą Miejską

   W dniu 25 września 2023 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Inspiracją do spotkania była tematyka związana z bezpieczeństwem w szczególności dzieci klas pierwszych w ruchu drogowym oraz sposobów zachowania się w obecności obcych. Uczniowie przypomnieli sobie zasady obowiązujące na ulicy, w szkole i w domu. Funkcjonariusze Straży Miejskiej utrwalali z dziećmi zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dużą uwagę pośw
  • Sztafetowe biegi przełajowe

   10.10.2023 w Parku Zamkowym odbyły się SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE. Rywalizacja odbyła się na dystansach 6 razy 800m dziewczęta, 6 razy 1000m chłopcy w Igrzyskach Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
  • Dzień Zabaw Integracyjnych

   Dnia 6 października 2023 roku, w naszej szkole odbył się Dzień Zabaw Integracyjnych w dwóch klasach pierwszych: IB i IC. Zabawy zorganizowały wychowawczynie : Estera Kurzydem i Teresa Stein. Pani Estera przeprowadziła „ wyścigi rzędów” w drużynach mieszanych: „sadzenie kartofli”, „przewlekanie szarfy”, „bieg z piłką lekarską” i inne zabawy. Pani Teresa prowadziła zabawy z chustą animacyjną. Dzieci chętnie uczestniczyły i były bardzo zaangażowane.
  • Mistrzostwa Śląska U12

   Ostatnim akcentem sezonu lekkoatletycznego były Mistrzostwa Śląska U12, które odbyły się 7 października w Rudzie Śląskiej. Rewelacyjnie zaprezentowali się:
  • Dzień Uśmiechu

   W piątek przypadał Światowy Dzień Uśmiechu :):) A, że „Zawsze jest jakiś powód do uśmiechu, wystarczy go tylko znaleźć” i nie od dziś wiadomo, że „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Jolantą Otlik oraz p.Lidią Zawadzką zaprosił uczniów oraz nauczycieli do udziału w akcji „PODZIEL SIĘ UŚMIECHEM”. Każda chętna osoba mogła tego dnia na holu głównym zaprezentowć swój piękny uśmiech w specjalnie
  • Festiwal Sztafet - festiwal sukcesów!

   4 października na stadionie OSiR odbył się Finał Powiatowy Festiwalu Sztafet w ramach zawodów Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego w kategorii: Igrzyska Dzieci (rocz.2011 i młodsi) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej(rocz. 2009 i 2010). Bardzo dobrze w biegach sztafetowych zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.
  • POLA NADZIEI

   Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Pola nadziei". Uczniowie posadzili cebulki żonkili. Rośliny zakwitną na wiosnę tworząc pole nadziei. Ma ono przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w najtrudniejszych chwilach życia.
  • Bezpieczeństwo na drodze z sukcesem

   Jak co roku nasi uczniowie z olbrzymim sukcesem wzięli udział w konkursie Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. W tegorocznej edycji Konkursu udział wzięło 52 uczniów z dwunastu szkół podstawowych. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy klasy 4-6 oraz 7-8.
  • 8a i 6c w czeskich jaskiniach

   Ołomuniec, Kromieryż, okolice Brna aż wreszcie Jaskinie: Sloupsko - sosuvske i Punkevni oraz malownicza, choć okraszona przerażającą historią Przepaść Macochy - takie kierunki były celem turystów z klas 8a i 6c. Tym razem postanowili oni rozpocząć rok szkolny od odwiedzenia nowych miejsc, bo przecież egzamin ósmoklasisty tuż tuż, a wiadomo, że podróże kształcą. :)
  • Wycieczka integracyjna

   26.09 pierwszoklasiści z Ia i Ic brali udział w wycieczce integracyjnej do lasu Obora. Dzieci najpierw odwiedziły Arboretum, gdzie oprócz oglądania pięknych, leśnych widoków zapoznały się z wieloma ciekawostkami przyrodniczymi. Przeszły ścieżką dydaktyczną, gdzie poszerzyły swoją wiedzę na temat leśnej flory i fauny, a także ochrony przyrody.
  • Dwa medale Mistrzostw Śląska U14

   30 września w Rudzie Śląskiej odbyły się Mistrzostwa Śląska U14 w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowało ponad 360 zawodników z 25 śląskich klubów. Naszą szkołę i klub MKS-SMS „Victoria” Racibórz reprezentowała dziewięcioosobowa grupa młodych lekkoatletów z klasy 7c i 6b. Srebrny medal w pchnięciu kulą (2kg) zdobyła Zosia Frydryszek wynikiem 9,09m, a brązowy medal Dominik Musiolik również w pchnięciu kulą (4kg) wynikiem 6,84m.
  • Mamy nowy Samorząd!

   26.09.2023r w naszej szkole odbyły się wybory władz Samorządu Uczniowskiego. Decyzją uczniów klas IV-VIII przewodniczącą została Lena Grabiniok z kl.7B, a zastępcami: Zofia Frydryszek (7C), Natasza Kyrychenko (8A) i Wioletta Rosina (7C). Brać uczniowska wybrała również nowych opiekunów SU, zostały nimi: p.Jola Otlik i p.Lidia Zawadzka.
  • Wycieczka do Gospodarstwa Edukacyjnego

   12 września i 27 września 2023 klasy Ib, IIa oraz klasa I d wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego w Kuźni Raciborskiej. „Kalejdoskop łąk i lasów” to temat warsztatów, w jakich wzięli udział uczniowie. Klasa Id brała również udział w warsztatach, na których każdy z uczestników zrobił dla siebie piękne, pachnące mydełko i zabrał je na pamiątkę do domu. Dzieci poznawały stare sprzęty gospodarskie, stroje regionalne i historię rodziny
  • Wizyta przedstawicieli Straży Miejskiej

   25 września 2023 naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Inspiracją do spotkania była tematyka związana z bezpieczeństwem, w szczególności dzieci klas pierwszych, w ruchu drogowym oraz sposobów zachowania się w obecności obcych. Uczniowie przypomnieli sobie zasady obowiązujące na ulicy, w szkole i w domu. Funkcjonariusze Straży Miejskiej utrwalali z dziećmi zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dużą uwagę poświęcili n
  • Święto Dyni

   22 września w Parku Jordanowskim odbyły się miejskie obchody Święta Dyni. Naszą szkołę z krótkim występem reprezentowały klasy: 2b, 2c i 2d. Pogoda d
  • Piknik edukacyjny nad Jeziorem Pławniowickim

   „Aktywni Błękitni - Szkoła przyjazna wodzie” to projekt realizowany w ubiegłym roku szkolnym pod kierunkiem pań: Małgorzaty Grabowskiej i Małgorzaty Latoń. Nasza szkoła została wyróżniona, zajmując 4 miejsce, spośród 40 szkół uczestników projektu. W nagrodę uczniowie klasy VIa i ubiegłoroczni wychowankowie pani Małgorzaty Grabowskiej zostali zaproszeni na piknik edukacyjny nad Jezioro Pławniowickie. Spotkanie i zajęcia odbyły się 15 września. Po
  • Warsztaty muzyczne

   19 i 20 września odbyła się w szkole pierwsza część warsztatów muzycznych prowadzonych przez Pana Jarosława Mrozka ze Szkoły Muzycznej Yamaha. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas 1-6. Pan Jarek przekazał dzieciom podstawowe techniki gry na instrumentach klawiszowych. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ każde dziecko miało okazję zagrać prosty utwór na instrumencie klawiszowym. Dziękujemy Panu Jarkowi za tę
  • Mały Memoriał

   We wtorek 19 września reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Evencie Lekkoatletycznym: „Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego, Mistrzostwa Raciborza szkół podstawowych w lekkiej atletyce”.
  • Bieg Fair Play 2023

   Z okazji Światowego Dnia Fair Play przypadającego 7 września uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie „Bieg fair play PKOl” Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
  • Brąz Ignasia!

   W dniach 31.08-1.09.2023r odbył się Ogólnopolski Finał Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich w Toruniu. Brało w nim udział ponad tysiąc młodych lekkoatletów z całego kraju, wyłonionych podczas wojewódzkich eliminacji.
  • Gala Laureatów

   15 czerwca 2023, jak co roku odbyła się Gala Laureatów w Raciborskim Centrum Kultury, w trakcie której nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w tym roku szkolnym reprezentowali SP15 i odnosili sukcesy nie tylko w konkursach przedmiotowych, ale również na polu sportowym oraz artystycznym.
  • Gogle CLASS VR

   W ramach realizacji projektu Wysoka Jakość Edukacji w Mieście Racibórz, SP15 pozyskało pracownię z goglami do wirtualnej rzeczywistośc
  • Witamy na naszej stronie

   Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
  • Nagłówek

  • Aktualności

   • Dni Profilaktyki 
    • Dni Profilaktyki 

    • 26.11.2023
    • “ Tydzień Szczęścia i Dobrych Relacji ”

     20 listopada – 24 listopada 2023 roku

     Klasa II B pracowała aktywnie na miarę swoich możliwości. Wspólnie wykonała plakat na temat „ Co czyni nas szczęśliwym”, ukazując wszystko to, co powoduje radość, zadowolenie i szczęście. Były to przede wszystkim zajęcia sportowe, ruch na powietrzu, wspólne spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Obejrzenie spektaklu „ Nasz Shrek- baśń o tolerancji” spowodowało chęć wykonania gry planszowej o tej tematyce. Po przeprowadzeniu zajęć o zdrowym odżywianiu, dzieci samodzielnie wykonały „warzywne stworki” oraz wspólnie przygotowały II śniadanie, zachowując zasady piramidy zdrowego żywienia oraz wykorzystując warzywa i soki z „ programu dla szkół”. Następnie razem to śniadanie spożywały, przestrzegając odpowiedniej higieny i kultury spożywania posiłków.

    • Dni Profilaktyki : Czytaj więcej
   • Jesienne spotkania z kulturą
    • Jesienne spotkania z kulturą

    • 22.11.2023
    • Jesień to czas, który chętnie spędzamy z książką lub wybieramy się do teatru. Uczniowie z klasy I B odwiedzili Bibliotekę Miejską, aby poznać jej tajniki. Pani Marzena przybliżyła im, co kryje się pod tym pojęciem. Dzieci mogły poznać bogaty księgozbiór oraz wiele innych zajęć, które są organizowane na miejscu. Chętnie wysłuchały fragmentów ciekawych książek oraz poznały ich bohaterów. Każdy znalazł coś dla siebie.

    • Jesienne spotkania z kulturą: Czytaj więcej
   • Kiermasz świąteczny
   • Zimowa Akademia Sportu
    • Zimowa Akademia Sportu

    • 21.11.2023
    • 20.11.2023 r. uczniowie klas 4B, 5D i 6B uczestniczyli w Zimowej Akademii Sportu na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Łąkowej. Organizatorem imprezy był OSiR Racibórz. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności na różnego rodzaju stacjach sportowych. Stacje te nawiązywały do zimowych dyscyplin sportowych: jazdy na nartach, biatlonu, curlingu, jazdy na łyżwach, skoków narciarskich, hokeja. Gościem specjalnym był medalista Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich Jakub Kot. Niektóre osoby z naszej szkoły zostały wyróżnione medalem lub słodkim upominkiem. Dzieci bawiły się świetnie, a podczas zabawy zdobywały nowe wiadomości na temat sportów zimowych.

    • Zimowa Akademia Sportu: Czytaj więcej
   • Karma wraca - III edycja
    • Karma wraca - III edycja

    • 21.11.2023
    • W związku z przypadającym 4 października Światowym Dniem Zwierząt, Szkolne Koło Wolontariatu „Razem Silniejsi” już po raz trzeci zorganizowało akcję „Karma wraca”, czyli zbiórkę tym razem na rzecz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals w Raciborzu.

     Los bezdomnych i porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę przynosząc przeróżne produkty, począwszy od karmy, po koce, miski, zabawki, czyli wszystko, co niezbędne bezdomnym zwierzakom.

    • Karma wraca - III edycja: Czytaj więcej
   • Biegi przełajowe
    • Biegi przełajowe

    • 21.11.2023
    • 18 listopada odbyły się Mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych w bytomskim Parku Miejskim im. Franciszka Kachla. W zawodach w kategorii U12 i U14 wystartowało 220 zawodników z 22 śląskich klubów. Nasz szkołę i klub MKS-SMS „VICTORIA” Racibórz reprezentowała dziewięcioosobowa grupa młodych lekkoatletów z klasy 7c, 6b i 5d.

    • Biegi przełajowe: Czytaj więcej
   • Rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych
    • Rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych

    • 20.11.2023
    • Od 1 lutego do 31 października 2023 roku trwała kolejna edycja konkursów ekologicznych zorganizowanych przez Urząd Miasta Racibórz.

     Nasza szkoła brała udział w konkursach:

     - „Zbieramy butelki plastikowe”,

     - „Chomikuj baterie”.

     Nasi uczniowie zebrali 480 kg plastiku i 940 kg baterii.

     W zbiórce butelek nie udało nam się stanąć na podium. W zbiórce baterii zajęliśmy III miejsce.

    • Rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych: Czytaj więcej
   • Miting pływacki
    • Miting pływacki

    • 19.11.2023
    • 18 listopada 2023 na pływalni w Radlinie odbyły się zawody z okazji 100-lecia KS
     Górnik Radlin. W imprezie wystartowało 139 zawodników z 12 klubów reprezentujących
     miasta: Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Żory, Gorzyce, Katowice, Pawłowice, Siemianowice Śląskie,
     Zabrze i Radlin. Miasto Racibórz, klub MKS-SMS Vicorię i Szkołę Podstawową nr 15 z Oddziałami
     Sportowymi reprezentowali uczniowie klasy 5c (Gieron Karol, Głombik Julia, Karapuda
     Patrycja, Rozkrut Jessica, Siedlaczek Maksymilian, Siorak Jakub) oraz klasy 6c (Adaszyński-
     Nawłoka Mieszko, Bednarz Paweł, Dziezok Zuzanna, Joszko Adam, Kalata Mateusz ,
     Kampczyk Dominik, Kowalczyk Leon, Mielnik Emilia, Mularska Pola, Shavkun Andrii, Śpiewak
     Borys, Zawisła Wojciech). Trenerami uczniów są: Janusz Lukoszek i Ewa Rudzka-Bałys.
     Zawodnicy rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych na dystansach:

    • Miting pływacki : Czytaj więcej
   • Co słychać w lesie?
    • Co słychać w lesie?

    • 18.11.2023
    • „Las brzozową furtę ma,

     furta się otwiera.

     Wiatr za furtą szumi, gra,

     gości sprasza teraz.”

     Co słychać w lesie?

     8 listopada uczniowie z klas I - III naszej szkoły mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Co słychać w lesie?”. Tym razem aktorami byli uczniowie z klas II b i III c, którzy przebrali się za drzewa i leśne zwierzęta. W ten sposób starali się oddać atmosferę jesiennego lasu i pokazać dzieciom przygotowania leśnych zwierząt do zimy.

    • Co słychać w lesie?: Czytaj więcej
  • Partnerzy SP15

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Dzwonki

   Poniedziałek 26.02.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych