• Zasady rekrutacji i druki rekrutacyjne

•

Zasady rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu obowiązująca na rok szkolny 2024/2025

1. Do klasy pierwszej przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie zgłoszenia.

2. Wykaz ulic objętych jej obwodem szkoła podaje do publicznej wiadomości zamieszczając na swojej stronie internetowej.

3. Do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do szkoły zobowiązani są jego rodzice lub prawni opiekunowie.

4. Zgłoszenie dziecka do pierwszej klasy polega na:

a) pobraniu z sekretariatu szkoły lub z jej strony internetowej formularza „Zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu im. Jana III Sobieskiego”

b) wypełnieniu, podpisaniu i złożeniu zgłoszenia w sekretariacie do spraw uczniowskich.

5. Na wniosek rodziców/prawnych opiekunów dziecko zamieszkałe poza obwodem może zostać przyjęte do pierwszej klasy jedynie w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami i po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

6. Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka spoza obwodu szkoły do pierwszej klasy polega na:

a) pobraniu z sekretariatu szkoły lub z jej strony internetowej formularza „Wniosku o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu im. Jana III Sobieskiego”

b) wypełnieniu, podpisaniu i złożeniu wniosku w sekretariacie do spraw uczniowskich.

7. Przy składaniu w sekretariacie szkoły "zgłoszenia" lub "wniosku" przez rodzica lub prawnego opiekuna wymagane są dowód tożsamości rodzica lub prawnego opiekuna oraz  odpis aktu urodzenia zgłaszanego dziecka.

Druki do pobrania:

Druki oraz terminy pojawią sie po ogłoszeniu zarządzenia Prezydenta Miasta Raciorza o harmonogramie rekrutacji do szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Racibórz

Druki do pobrania:

Zgłoszenie do klasy pierwszej SP15 (kandydaci z obwodu) Zgloszenie_do_I_klasy.pdf
          Załacznik do zgłoszenia (dotyczy kandydatów z obwodu) Zalacznik_nr_1__-_do_zgloszenia(1).pdf
          Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej SP15 (kandydaci spoza obwodu)  Wniosek_o_przyjecie_do_I_klasy(3).pdf
          Potwierdzenie woli  Potwierdzenie_woli(3).pdf
          Wniosek do klasy pierwszej sportowej ogólnorozwojowej wniosek_-_sportowa1(5).pdf