W dniach 1–3 czerwca uczniowie klas 3c oraz 2a wzięli udział w fascynującej wycieczce na południe Polski. Naszym celem były Kraków oraz słynna kopalnia soli w Wieliczce. Wyjazd okazał się niezwykłą przygodą, pełną historii, wspaniałej sztuki i niezapomnianych wrażeń!
Naszą podróż rozpoczęliśmy od wizyty w Kopalni Soli w Wieliczce. Spacerując krętymi, podziemnymi korytarzami, z zachwytem podziwialiśmy majestatyczne solne komory, które kryją w sobie wielowiekową historię. Następnie udaliśmy się do Krakowa, gdzie odkrywaliśmy tajemnice dawnych wieków w Podziemiach Rynku oraz podziwialiśmy wybitne dzieła Jana Matejki w Galerii Sztuki Polskiej w Sukiennicach.
Kraków zachwycił nas na każdym kroku. Podczas wycieczki zrealizowaliśmy bardzo bogaty program:
Przeszliśmy urokliwymi ulicami Grodzką i Kanoniczną prosto na Wawel.
Zwiedziliśmy Katedrę Wawelską wraz z kryptami królewskimi oraz wspięliśmy się na wieżę, by z bliska zobaczyć słynny Dzwon Zygmunta.
Podziwialiśmy renesansowy dziedziniec zamkowy oraz zapierającą dech w piersiach panoramę miasta.
Zeszliśmy na bulwary wiślane, by spotkać się ze ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim, po czym udaliśmy się na relaksujący rejs statkiem po Wiśle.
Obejrzeliśmy historyczny Barbakan oraz Bramę Floriańską.
Poczuliśmy dawny studencki klimat w dzielnicy uniwersyteckiej, gdzie na dziedzińcu Collegium Maius wysłuchaliśmy grającego zegara.
Odwiedziliśmy Bazylikę Mariacką ze wspaniałym ołtarzem Wita Stwosza, a także zatrzymaliśmy się pod historycznym Oknem Papieskim.
To była wyjątkowo udana wycieczka, która nie tylko wzbogaciła naszą wiedzę, ale też wspaniale zintegrowała obie klasy. Czas spędzony w Krakowie i Wieliczce z pewnością na długo pozostanie we wspaniałych wspomnieniach wszystkich uczestników!
Alicja Głuch i Ewa Kozuba