• Anonimowa skrzynka na sygnały

        • Szanowni Państwo,

          w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podejmujemy w szkole działania wychowawcze i profilaktyczne.

          W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej DWKI-WPB.5012.25.2019.BK z dnia 11 maja 2019 r. oraz na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 2, 3 i 6 i w zwiazku z art. 51 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.), by wzmocnić współpracę miedzy szkołą a rodzicami, utworzyliśmy ANONIMOWĄ SKRZYNKĘ NA SYGNAŁY.

          Skrzynka ta jest umieszona w budynku szkoły obok skretariatu głównego.

          Formuła funkcjonowania

          anonimowej skrzynki na sygnały

           

            1. Anonimowa skrzynka na sygnały to formuła umożliwiająca rodzicom i uczniom sygnalizowanie zagrożeń, nieprawidłowości – potencjalnych niebezpieczeństw, potrzeb w zakresie profilaktyki, przekazywanie wniosków, uwag, pomysłów związanych z problematyką funkcjonowania szkoły we wszystkich obszarach.
            2. Formuła anonimowej skrzynki nie stanowi narzędzia do składania skarg i zażaleń.
            3. Anonimowa skrzynka na sygnały znajduje się obok sekretariatu szkoły.
            4. Codziennie nastąpi otwarcie skrzynki przez sekretarza szkoły.
            5. Treść sygnałów będzie spisana w rejestrze anonimowej skrzynki, a  zawartość skrzynki zostanie zarchiwizowana na okres jednego roku szkolnego.
            6. Z treścią sygnałów zostaje zapoznany Dyrektor lub Wicedyrektor  szkoły.
            7. Dyrektor Szkoły lub Wicedyrektor podejmuje decyzję przy udziale komisji ds. anonimowej skrzynki, czy zapoznać grono pedagogiczne z treścią sygnałów.
            8. Rozwiązaniem zasygnalizowanych problemów na bieżąco zajmuje się zespół interwencyjny w składzie: pedagog szkolny, wychowawca klasy, inny przedstawiciel grona pedagogicznego podejmując stosowne działania.
            9. Rada pedagogiczna na wniosek zespołu interwencyjnego wspólnie podejmuje decyzje, w jaki sposób ustosunkować się do danego sygnału, wniosku rodzica/opiekuna prawnego.
            10. Rada pedagogiczna ma możliwość wprowadzenia zmian w obowiązujących procedurach bezpieczeństwa, regulaminach itp. Zgodnie z sygnałem rodziców/opiekunów prawnych.