• DZIEŃ UŚMIECHU

• 10.01.2023 14:21
          • Święto uśmiechu obchodzone jest od 1999 roku i wypada w pierwszy piątek października- w tym roku święto to przypadło 7 października.
            Na pewno każdy z was kojarzy symbol uśmiechniętej buźki, tzw. "smiley face"? Wyobraźcie sobie, że to ona była zalążkiem do stworzenia późniejszego Światowego Dnia Uśmiechu! Stworzył ją Harvey Ball w 1963 roku!
            "Smiley face" miała symbolizować bezinteresowny uśmiech i radość życia, czyli to, czego tak bardzo nam brakuje na co dzień, gdy wpadamy w wir obowiązków i od rana do wieczora jesteśmy pochłonięci odhaczaniem kolejnych zadań w naszych kalendarzach. Światowy Dzień Uśmiechu ma nam przypomnieć o tym, że warto się na chwilę zatrzymać, dostrzec drugiego człowieka i zwyczajnie się do niego uśmiechnąć, czyniąc swój i jego świat lepszym.

W Światowy Dzień Uśmiechu świetlica po raz kolejny zarażała wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkole UŚMIECHEM- każdy w naszej szkole dostał order uśmiechu oraz mógł „zerwać” kupon uśmiechniętej buźki.