Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dni profilaktyki.
Aktualności
Dni profilaktyki
Mistrz kaligrafii
Julia Sarniak mistrzynią kaligrafii
Uczennica klasy VI a zwyciężyła w VI Powiatowym Konkursie Pięknego Pisania „Zostań Mistrzem Kaligrafii”, którego organizatorem była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu.
Uczestnicy mieli za zadanie przepisanie zgodnie z zasadami kaligrafii fragmentu tekstu zaczerpniętego z książki Alfreda Szklarskiego „Tomek w krainie kangurów”. Szkołę Podstawową nr 15 reprezentowało pięć uczennic: Lena Piszczek kl. IV a, Julia Sarniak VI a, Anna Majchrzak VI c, Adrianna Piszcz VII a i Natalia Kożuch III b G.
Celem konkursu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży idei pięknego pisania oraz rozpowszechnianie umiejętności kaligraficznych.
Julii i jej opiekunce pani Joannie Chrzanowskiej – Rybeczce serdecznie gratulujemy, za pozostałe uczestniczki mocno trzymamy kciuki podczas następnej edycji konkursu.
Liga Klubów Śląskich 12-l
- W dniu 19.11.2018 w Dąbrowie Górniczej, odbyła się pływacka Liga Klubów Śląskich dzieci 12-letnich. W zawodach brało udział 255 zawodników z 23 śląskich klubów. Naszą szkołę godnie reprezentawali uczniowie klasy VI C, podopieczni trenerki Grażyny Kłody. W rywalizacji po I rundzie uczniowie zajęli drużynowo 10 m-ce.Punktujący zawodnicy:Jabłoński Jakub - 9m-ce 200m st. dow i 19 m-ce 100m st. zmMakaryk Martyna - 10 m-ce 100, st mot.Kraśnicka Natalia - 11 m-ce st.mot.Kampczyk Paulina 13 m-ce 100m st. klas.Kłoda Jakub 14 m-ce 100m st. klas.O sile drużyny stanowią występy sztafet:VI m-ce 4 x 50m st. dow chłopców (Jabłoński Jakub, Kończyło Szymon, Kłoda Jakub , Staroń Alan)VIII m-ce 4x50m dow. dzięwcząt (Makaryk Martyna, Kampczyk Paulina, Kraśnicka Natalia, Zub EmiliaX m-ce 4x50m st. zm. chłopców (Jabłoński Jakub, Kończyło Szymon, Kraśnicka Natalia, Kampczyk Paulina).XI m-ce 4x50 st. dow. dziewcząt (Oczek Julia, Twardy Laura, Majchrzak Anna, Głombik Julia.
„II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach”-konkurs ogólnopolski
Celem Konkursu jest:
- spisanie wspomnień członków rodziny z okresu II wojny światowej oraz czasów powojennych,
- ukazanie losów byłych żołnierzy ZWZ, WIN, BCH, AK w powojennej Polsce,
- ukazanie wkładu przodków w odzyskanie niepodległości przez Polskę,
- wywołanie dumy z dokonań przodków,
- kontynuowanie tradycji przez młode pokolenie,
- kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych wśród młodzieży.
Konkurs trwa od 19.11.2018r. do 30.04.2019r. (decyduje data stempla pocztowego).
Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:
- dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych,
- dla uczniów trzecich klas gimnazjalnych,
- dla uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych.
Prace należy nadsyłać na adres Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu (ul. Słowackiego 48, 47-400 Racibórz) w nieprzekraczalnym terminie do 30.04.2019r.
Forma literacka prac konkursowych jest dowolna (np. felieton, esej, opowiadanie itp.). Prace mogą zawierać zdjęcia, kserokopie dokumentów itp.
Szczegółowy regulamin w zakładce KONKURSY
Wycieczka do Wiednia
- Wycieczka do Wiednia - "Szlakiem Jana III Sobieskiego"W dniu 12.12.2018 r Nasza szkoła organizuje wycieczkę szkolną do Wiednia.Wycieczka jest przeznaczona dla klas VII-VIII- IIIG i chętnych rodziców.
PROGRAM:
• wyjazd o godz. 5.00 (zbiórka 4.50 na przystanku od ul. Matejki)
• Pałac Schönbrunn ( spacer po ogrodach, wejście na gloriettę)
• Hundertwasserhaus - "pływający dom" projektu słynnego architekta
• przejazd Ringstrasse pod Operą, Teatrem Dworskim i Ratuszem
• spacer Starym Miastem: Hofburg, słynne ulice Kohlmarkt i Graben, Katedra św. Szczepana
• wzgórze Kahlenberg- na którym obozował Jan III Sobieski przed bitwą z Turkami pod Wiedniem
- Muzeum Historii Naturalnej
- Czas na JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM
• powrót w późnych godzinach nocnych (ok 24.00)
ŚWIADCZENIA: Przejazd autokarem klasy lux, opłaty drogowe i parkingowe, ubezpieczenie turystyczne zagraniczne NNW i KL, opieka pilota wycieczek zagranicznych, licencjonowany przewodnik po Wiedniu, wstępy
Koszt wycieczki : 150 zł
Wycieczkę organizujemy z Biurem Podróży: ORINOKO ART.&TRAVEL, ul. Opawska 38, Racibórz, tel. 32/7409200.
Wszystkich, którzy chcieliby otrzymać fakturę za tę wyciecz kę prosimy o kontakt z biurem Orinoko do końca listopada 2018 r.
UWAGA: Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc !!! Zapisy u p.J.Otlik Serdecznie zapraszamy !!!Organizatorzy
Przedstawienie
Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości klasa II a wraz z wychowawczynią przygotowała spotkanie dla Rodziców. Dzieci zaprezentowały przedstawienie „ Polska Niepodległa” oraz recytowały wiersze Michała Rusinka „ Jaki znak Twój”, które autor przygotował na 100 lat Niepodległości. Teksty wierszy sprawiły, że wielkie słowa stały się bliskie i zrozumiałe dla małych patriotów. W czasach, kiedy zacierają się granice, a świat staje się globalną wioską, ważne jest, żeby kształtować w dzieciach świadomość tego kim są i skąd pochodzą, ale bez wielkich niezrozumiałych dla nich słów i pojęć. Nie obyło się również bez odśpiewania pieśni patriotycznych. Rodzice byli bardzo wzruszeni i poruszeni występem, zwłaszcza ,że podniosła atmosfera i odświętny strój sprzyjały takiej uroczystości.
Beata Górska
Wolontariat
WOLONTARIAT W RACIBORSKIM SZPITALU
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu już trzeci rok odwiedzają pacjentów oddziału pediatrycznego raciborskiego szpitala.
W szkole powstał klub wolontariusza „Fajna Ferajna” i właśnie jego członkowie jako wolontariusze pracują w szpitalu. Pomysłodawczynią tych działań jest nauczycielka języka angielskiego p. Bożena Ploszka. Nauczycielka jest również koordynatorem działań wolontariatu w szpitalu. W prace klubu zaangażowała się również nauczycielka chemii p. Jolanta Otlik.
Wolontariusze odwiedzają małych pacjentów raz w tygodniu, po lekcjach ale również w soboty. Pracują z pełnym oddaniem i zaangażowaniem czytając dzieciom książki, grając z nimi w gry czy wspólnie rysując. Dzieci są bardzo zadowolone bo mają chwile radości na oddziale a i rodzice tych dzieci są również bardzo zadowoleni bo mają chwilę dla siebie, żeby zadzwonić i porozmawiać spokojnie, pójść do sklepiku czy po prostu odpocząć.
Bożena Ploszka
Tymbark
„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” - SP 15 najlepsza w powiecie.
W dniu 13.11.2018 na orliku w Pietrowicach Wielkich rozegrano turniej powiatowy
„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” U-12 chłopców. Do rywalizacji stanęło 6 drużyn: SP Nędza, ZSZ Grzegorzowice, SP18 Racibórz, SP15 Racibórz, SP Pietrowice Wielki oraz SP Rudnik. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów. Po kilku godzinach zmagań najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 15, która w finale pokonała Grzegorzowice 6:2. Trzecie miejsce zajęła SP18 pokonując Rudnik. „Piętnastka” będzie reprezentowała nasz powiat na turnieju wojewódzkim, który rozegrany zostanie na wiosnę na Stadionie Śląskim w Chorzowie.Wyniki rozegranych spotkań:
Grupa A
SP Nędza – SP 18 Racibórz 1:3
SP Nędza – SP Rudnik 0:1
SP18 Racibórz – SP Rudnik 2:1
Grupa B
ZSZ Grzegorzowice – SP Pietrowice Wielkie 4:0
ZSZ Grzegorzowice – SP15 Racibórz 0:6
SP Pietrowice Wielkie – SP15 Racibórz 1:2
Półfinały:
SP18 Racibórz – ZSZ Grzegorzowice 1:3
SP15 Racibórz – SP Rudnik 7:2
Mecz o 3 miejsce
SP18 Racibórz - SP Rudnik 2:0
Finał
SP15 Racibórz - ZSZ Grzegorzowice 6:2
Schronisko
Zakończyła się akcja zbiórki karmy dla zwierząt przebywających w Schronisku w Raciborzu. To już od 11 lat uczniowie, którym los zwierząt nie jest obojętny aktywnie uczestniczą w akcji. W tym roku zbiórka karmy, kocyków, misek, zabawek przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zebrano wiele kartonów potrzebnych w schronisku darów. Wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w zbiórce. Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za okazane zainteresowanie i wrażliwość.
Beata Górska, Alicja Głuch
Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej i Pieśni Patriotycznej
W ramach obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Kornowacu odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej i Pieśni Patriotycznej. Nasza Uczennica z klasy VI D Maja Kołpacka wyśpiewała na nim I miejsce. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy naszej zdolnej wokalistki.
Miejskie obchody Dnia Niepodległości
Uczniowie SP 15 podczas miejskich obchodów 100-lecia niepodległości
11 listopada 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Niepodległości zorganizowanych przez Prezydenta Miasta Racibórz.
Już w godzinach porannych uczennice i uczniowie klas III gimnazjalnych pod opieką Pani Marii Senftleben i Pani Magdaleny Pordzik rozdawali raciborzanom włąsnoręcznie wykonane biało-czerwone kotyliony. Można było ich spotkać w okolicach pomnika Matki Polki, raciborskim rynku oraz przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
Członkowie Koła Przyjaciół Armii Krajowej, działąjącego w Szkole Podstawowej nr 15 asystowali pod Pomnikiem Matki Polki oraz w kościele farnym Panu Marianowi Szlapańskiemu, prezesowi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Raciborzu.
Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 15 pod opieką Pana Marka Zimnickiego reprezentował naszą szkołę podczas uroczystej Mszy Św. w intencji ojczyzny.
Przedstawienie "Polska niepodległa"
Uczniowie klasy II e wraz z wychowawczynią Panią Oliwią Joszko przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów z klas I-III przedstawienie pt.: ,,Polska Niepodległa”. Zaborcy przebrani na czarno, Polska na biało – czerwono, patriotyczne wiersze i piosenki miały na celu przybliżenie tematu STULECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.
Akcje SU
09.11. grupa uczniów SP 15 wraz z opiekunkami SU udała się na cmentarz Jeruzalem, aby z okazji Swięta Zmarłych zapalić znicze na opuszczonych i zapomnianych grobach.
100 lat odzyskania niepodległości w kl. IIc
W piątek 9 listopada w klasie II c odbyła się krótka lekcja historii, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie dowiedzieli się, że 11 listopada 1918 roku po 123 latach zaborów nasz ojczyzna powróciła na mapy Europy. Wysiłek pokoleń Polaków, ich krew przelana w powstaniach narodowych, heroiczny opór przed germanizacją i rusyfikacja przyniosły upragnioną wolność.
Na lekcji dzieci wypowiadały się na temat obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Polsce, w szkole i w ich miejscu zamieszkania. Wykonały ciekawe karty pracy oraz obejrzały prezentacje multimedialne. Potem wysłuchały opowiadania Wojciecha Widłaka „Wolność, radość, niepodległość”. A na zakończenie zajęć odbyło się podsumowanie oraz rozmowa o zachowaniu właściwej postawy w obecności symboli narodowych. Wszyscy odśpiewaliśmy z powagą i w postawie na baczność hymn Polski.
Nauczyciel uświadomił dzieciom, iż oświadczenia z tego dramatycznego okresu powinny być punktem odniesienia w edukacji młodego pokolenia opartej na poszanowaniu wolności i ludzkiej niezależności przy jednoczesnym dbaniu o dobro i niezawisłość naszego narodu.
Wychowawca Alicja Głuch
Śniadanie daje moc
8 listopada w Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania klasa 1 b wzięła udział w akcji “Śniadanie Daje Moc”. Uczniowie poznali zasady racjonalnego odżywiania i podział produktów żywnościowych. Rozmawiali o znaczeniu warzyw i owoców, produktów zbożowych, nabiału, mięsa i jego przetworów w diecie człowieka. Zajęciom teoretycznym towarzyszyły zajęcia praktyczne, czyli samodzielne przygotowanie kanapek. Oczywiście, najatrakcyjniejszą częścią lekcji była degustacja - czyli wspólne śniadanie. Śniadanie daje moc.
Dzień gotowania
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
6 listopada czwartoklasiści (była 3a) z byłą wychowawczynią wzięli udział w warsztatach kulinarnych "Cucina Italiana" w ramach Dziecięcej Akademii Gotowania. Podczas zajęć, które odbyły się w Hotelu Spa LASKOWO w Jankowicach uczniowie przygotowali własną pizzę, włoską limonatę oraz sycylijskie lody w bułce Brioche Con Gelato. Ważnym punktem warsztatów była degustacja przygotowanych potraw. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy Pomocnika Szefa Kuchni.
Udział w warsztatach był nagrodą dla klasy za zajęcie III miejsca w konkursie "Chroń las - zbieraj makulaturę" i IV miejsca w konkursie "Zbieramy plastikowe butelki".
100-lecie odzyskania niepodległości
9 listopada 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu świętowali 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień był obfity w różnego rodzaju imprezy i uroczystości od samego rana.
W tym dniu uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz pracownicy szkoły ubrani byli na biało-czerwono. Na terenie szkoły uczniowie włączyli się do akcji “Kotylion na Święto Niepodległości” nosząc biało-czerwone, włąsnoręcznie wykonane kotyliony.
Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla uczniów klas IV-VIII i klas III gimnazjum sztafetę klasową “100 km na 100-lecie niepodległości Polski”. Na stadionie PWSZ uczniowie w 25 zmianach biegu na 400 m, w dziesięcioosobowych biało-czerwonych reprezentacjach klas, po kierunkiem pań: Beaty Szyjki i Joanny Hanslik, wspólnie pokonały dystans 100 km. Sztafetę zakończyli nauczyciele, którzy w ostatniej zmianie biegli pod biało-czerwoną flagą.
O godzinie 11.11 (w nawiązaniu do daty odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918r.) młodzież odśpiewała uroczyście cztery zwrotki hymnu narodowego. ..
Po odśpiewaniu “Mazurka Dąbrowskiego” dyrekotr szkoły Pan Dariusz Malinowski dokonał podsumowania konkursów przeprowadzonych w Szkole Podstawowej nr 15 z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie “100 kotylionów na 100-lecie niepodległości Polski” świetlica szkolna oraz klasa V E odebrała słodkości za wykonanie największej ilości biało-czerwonych kotylionów. W konkursie plastycznym na portret marszałka Józefa Piłsudskiego dyplomy i nagrody rzeczowe odebrali Pola Mularska z kl. I d, Kacper Dudek z kl. I c, Kacper Oszek oraz Zosia Twardawa z kl. V d. W konkursie na prezentację multimedialną “Droga do niepodległej. Biografia Józefa Piłsudskiego 1867-1935” zwyciężyła uczennica klasy VIII C Dominika Ściepura. Nauczyciele języka polskiego Pani Katarzyna Halfar oraz Pani Bogusława Koczwara podsumowały konkurs recytatorski “Sto strof na 100-lecie niepodległości Polski”, a laureaci I miejsc zaprezentowali się swoim kolegom i koleżankom.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu podczas miejskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będą rozdawać raciborzanom kotyliony, reprezentować szkołę na raciborskim rynku i podczas mszy św. w kościele farnym niosąc sztandar szkoły, a członkowie Koła Przyjaciół Armii Krajowej, które działa w SP15 będą asystować panu Marianowi Szlapańskiemu Prezesowi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Raciborzu.
Konkurs: Portret Piłsudskiego
Konkursy o Józefie Piłsudskim na 100-lecie niepodległości
Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu zorganizowane zostały konkursy dotyczące życia i działalności Józefa Piłsudkiego, twórcy niepodległego państwa polskiego.
Konkurs plastyczny na portret Marszałka Józefa Piłsudskiego był przeznaczony dla uczniów klas I-VI. Format oraz technika wykonania pracy konkursowej była dowolna. Łącznie wpłynęło na konkurs 37 przepięknych prac plastycznych. Komisja konkursowa w składzie: Pani Dorota Dutkiewicz, Pani Monika Marcyanik i Pani Magdalena Pordzik postanowiła wyróżnić kilka prac w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Wyróżnione prace można podziwiać na głównym holu szkoły. Oto zwycięzcy:
Klasy I-III:
I miejsce ex aequo – Pola Mularska z kl. I D
Kacper Dudek z kl. II C
Klasy IV-VI:
I miejsce ex aequo – Zofia Twardawa z kl. V D
Kacper Oszek z kl. V D
Konkurs na prezentację multimedialną “Droga do niepodległej. Biografia Józefa Piłsudskiego 1867-1935” był adresowany do uczniów klas najstarszych, czyli klas VII-VIII oraz klas III gimnazjum. Tematem prezentacji było ukazanie biografii Józefa Piłsudskiego i jego wkładu w odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli historii: Pana Dariusza Malinowskiego, Pana Marka Zimnickiego oraz Pani Magdaleny Pordzik oceniła kilka prezentacji uczniów klas VII i VIII. Najlepiej postać Józefa Piłsudskiego przedstawiła uczennica klasy VIII C Dominika Ściepura.
Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursów o Józefie Piłsudskim!!!
100 kotylionów na 100-lecie
100 kotylionów na 100-lecie niepodległości Polski
11 listopada będziemy świętować 100-lecie niepodległości państwa polskiego. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu postanowili uczcić ten wyjątkowy dzień, włączając się do ogólnopolskiej akcji “Kotylion na Święto Niepodległości”, której pomysłodawcą był Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski.
W szkole został ogłoszony konkurs “100 kotylionów na 100-lecie niepodległości Polski”, którego koordynatorami były Panie Maria Senftleben i Magdalena Pordzik. Każda klasa miała przygotować 100 biało-czerwonych kotylionów, symbolizujących dumę z polskich barw narodowych. Zaangażowanie uczniów, nauczycieli oraz rodziców przerosło najśmielsze oczekiwania. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu przygotowali 6 tysięcy 6 sztuk biało-czerwonych kotylionów, dając wyraz temu, że patriotyzm, barwy narodowe mogą być źródłem radości i dumy.
Najwięcej kotylionów, bo aż 531 sztuk, wykonali uczniowie świetlicy szkolnej zdobywając Grand Prix. Sposród klas najlepsza okazała się klasa V E, która zrobiła 380 kotylionów. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Oto jak wyglądały wyniki pozostałych klas:
I a – 110 kotylionów
I b – 216 kotylionów
I c – 105 kotylionów
I d – 75 kotylionów
Klasy I – łącznie 506 kotylionów
II a – 157 kotylionów
II b – 287 kotylionów
II c – 196 kotylionów
II d – 70 kotylionów
II e – 43 kotyliony
Klasy II – łącznie 753 kotylionów
III a – 100 kotylionów
III b – 100 kotylionów
Klasy III – łącznie 200 kotylionów
IV a – 306 kotylionów – II MIEJSCE
IV b – 188 kotylionów
IV c – 182 kotyliony
IV d – 154 kotyliony
IV e – 82 kotyliony
Klasy IV – łącznie 912 kotylionów
V a – 82 kotyliony
V b – 90 kotylionów
V c – 155 kotylionów
V d – 220 kotylionów
V e – 380 kotylionów – I MIEJSCE
Klasy V – łącznie 927 kotylionów
VI a – 222 kotyliony
VI b – 123 kotylionów
VI c – 157 kotylionów
VI d – 176 kotylionów
Klasy VI – łącznie 678 kotylionów
VII a – 166 kotylionów
VII b – 167 kotylionów
VII c – 171 kotylionów
Klasy VII – łącznie 504 kotyliony
VIII a – 292 kotyliony – III MIEJSCE
VIII b – 201 kotylionów
VIII c – 100 kotylionów
VIII d – 168 kotylionów
Klasy VII – łącznie 761 kotylionów
III G-a – 103 kotyliony
III G-b – 131 kotylionów
Klasy G-III – łącznie 234 kotyliony
Świetlica szkolna – 531 kotylionów – GRAND PRIX
Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom dziękujemy za poświęcony czas. Nasze włąsnoręcznie wykonane biało-czerwone kokardy będziemy rozdawać raciborzanom podczas miejskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dokładnie 11 listopada od godziny 7.45 do godziny 9.00 w okolicach pomnika Matki Polki, raciborskiego rynku oraz kościoła farnego.
Pasowanie na pływaka
Dnia 6 listopada 2018r. na basenie PWSZ odbyło się „Pasowanie na Pływaka”. W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy IVC. To ważny dzień nie tylko dla małych pływaków, ale również dla ich trenerki i rodziców.
Uczniowie klasy IVC złożyli przysięgę pływacką, zanurzyli ręce w niebieskiej, magicznej wodzie, która miała na celu polepszyć ich czucie wody.
Po tych atrakcjach nastąpiło uroczyste pasowanie na pływaka.
I tak oto rocznik 2008 i 2009 został zapisany w poczet naszej Pływackiej Rodziny – Sportowych klas pływackich Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu. Zawodnicy stali się również oficjalnie członkami klubu MKS-SMS Victoria Racibórz.
Na końcu dzieci otrzymały słodycze i koszulki w których będą mogły godnie reprezentować szkołę, klub, miasto i kraj zarówno na zawodach okręgowych jak i międzynarodowych. Życzymy udanych startów. POWODZENIA.
TRENER: Ewa Rudzka-Bałys.
Archiwum Aktualności