• DNI PATRONA SZKOŁY

• 29.06.2023 10:27
            • Z okazji Dni Patrona naszej szkoły dzieci dowiedziały się kim był Jan III Sobieski i dlaczego został patronem naszej szkoły. Nauczyły się hymnu oraz przeniosły się w epokę Jana III Sobieskiego malując zamek oraz postacie z tej epoki.

• DZIEŃ UŚMIECHU

• 10.01.2023 14:21
            • Święto uśmiechu obchodzone jest od 1999 roku i wypada w pierwszy piątek października- w tym roku święto to przypadło 7 października.
              Na pewno każdy z was kojarzy symbol uśmiechniętej buźki, tzw. "smiley face"? Wyobraźcie sobie, że to ona była zalążkiem do stworzenia późniejszego Światowego Dnia Uśmiechu! Stworzył ją Harvey Ball w 1963 roku!
              "Smiley face" miała symbolizować bezinteresowny uśmiech i radość życia, czyli to, czego tak bardzo nam brakuje na co dzień, gdy wpadamy w wir obowiązków i od rana do wieczora jesteśmy pochłonięci odhaczaniem kolejnych zadań w naszych kalendarzach. Światowy Dzień Uśmiechu ma nam przypomnieć o tym, że warto się na chwilę zatrzymać, dostrzec drugiego człowieka i zwyczajnie się do niego uśmiechnąć, czyniąc swój i jego świat lepszym.

W Światowy Dzień Uśmiechu świetlica po raz kolejny zarażała wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkole UŚMIECHEM- każdy w naszej szkole dostał order uśmiechu oraz mógł „zerwać” kupon uśmiechniętej buźki.

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• 10.01.2023 14:18
            • Dzień Chłopaka w Polsce przypada w ostatni dzień września- 30.IX. Święto to zostało ustanowione w 1999r z inicjatywy ONZ.
              Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z świetlicy przygotowały krótki występ artystyczny, laurki oraz słodycze. Były życzenia, tradycyjne STO LAT, moc zabawy i radości.

NA DZIEŃ CHŁOPAKA
              ŻYCZYMY WAM
              SAMYCH RADOSNYCH W ŻYCIU CHWIL,
              SPEŁNIENIA MARZEŃ, POGODY DUCHA
              ORAZ
              UŚMIECHU OD UCHA DO UCHA

DZIEWCZYNKI ZE ŚWIETLICY

• DZIEŃ KROPKI

• 10.01.2023 14:09
            • Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki- DOT DAY- Święta kreatywności i pomysłowości świetlica zorganizowała szkolny konkurs, który polegał na policzeniu kropek znajdujących się na plakacie.

W świetlicy odbyły się zajęcia dzięki którym dzieci poznały pochodzenie i znaczenie tego święta oraz bohaterkę- dziewczynkę Vashti od której zaczęła się cała historia. Ponadto została wyświetlona  ciekawa prezentacja multimedialna, odbyły się nietypowe zajęcia plastyczne pt. WYTURLAJ KROPKĘ.