• List Ministra Edukacji i Nauki
     • List Ministra Edukacji i Nauki

     • Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 Minister Edukacji i Nauki skierował list do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz uczniów. Przedstawił w nim kluczowe programy i przedsięwzięcia MEiN związane z unowocześnianiem edukacji oraz zmiany, które zaczną obowiązywać od 1 września.

      List_Ministra_Edukacji_i_Nauki_na_rozpoczecie_roku_2022-2023.pdf

       

      Co nowego w roku szkolnym 2022/2023?

      Wprowadzenie nowego przedmiotu historia i teraźniejszość, zmiany w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa, uproszczenie procedury awansu zawodowego, nowe zawody w szkolnictwie branżowym, zwiększenie liczby specjalistów w szkołach – to tylko niektóre zmiany, które zaczną obowiązywać od 1 września. W nowym roku szkolnym 2022/2023 będą także kontynuowane najważniejsze programy i przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki. Zostanie również ogłoszony konkurs na utworzenie branżowych centrów umiejętności.

      https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/nowy-rok-szkolny-20222023

       

    • Świetlica i stołówka w dniach 1-2 września
     • Świetlica i stołówka w dniach 1-2 września

     • W czwartek 01.09.2022 świetlica szkolna będzie funkcjonować w godzinach od 7:00 do 12:00.

      Od piątku 02.09.2022 świetlica działa w godzinach od 6:45 do 16.15. Warunkiem korzystania ze świetlicy jest wypełniona karta zgłoszenia ucznia do świetlicy Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu im. Jana III Sobieskiego w roku szkolnym 2022/2023.

      Karta zgłoszenia oraz regulamin świetlicy znajduje się na internetowej stronie szkoły oraz są do pobrania w sekretariacie uczniowskim i u wychowawców świetlicy.

       

      https://sp15raciborz.edupage.org/a/swietlica?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQyNyZzdWJwYWdlPTM%3D

       

      Stołówka będzie czynna od piątku 02.09.2022.

      Karta zgłoszenia na stołówkę w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu będzie dostępna od 29.08.2022.

      Karta zgłoszenia oraz regulamin stołówki będzie można znaleźć na internetowej stronie szkoły oraz będą do pobrania w sekretariacie uczniowskim i u kierownika stołówki.

       

      https://sp15raciborz.edupage.org/a/stolowka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQzMyZzdWJwYWdlPTI%3D

       

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     •  

      Na apel rozpoczynający  rok szkolny zapraszamy wszystkie klasy, o wyznaczonej godzinie i prosimy o ustawienie się w odpowiednim, wyznaczonym dla każdej klasy miejscu. Jeśli pogoda nam pozwoli, to spotykamy się na podwórku szkolnym, przed wejściem głównym, w razie deszczu apel odbędzie się na holu głównym.

      Uczniowie wchodzą do szkoły i wychodzą ze szkoły wyznaczonymi wejściami. 

      Po apelu uczniowie przejdą z wychowawcami do swoich sal.

      W czasie apelu rozpoczynającego rok szkolny obowiązują wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego Głównego Inspektora Sanitarnego oraz procedury wprowadzone w szkole.

      Do szkoły mogą przyjść uczniowie bez objawów chorobowych. 

      UWAGA:

      Tylko z uczniami klas pierwszych na teren szkoły wchodzi jeden rodzic (bez objawów chorobowych), pozostali uczniowie samodzielnie przychodzą na apel oraz po apelu idą do sal lekcyjnych.

      Przypominamy, że w szkole przyjęto zasadę, że uczniowie klas pierwszych nie przynoszą rogów obfitości. 

      Harmonogram obowiązujący w dniu 01.09.2022 r:

      Uczniowie wszystkich klas 1-3:
      rozpoczęcie o godzinie 10:30, uczniowie wchodzą głównym wejściem oraz wejściem w budynku A.
      Rozpoczęcie na podwórku przed głównym wejściem (w razie deszczu w holu głównym, uczniowie wchodzą głównym wejściem oraz wejściem w budynku A i kierują się bezpośrednio do wyznaczonego miejsca na holu).

      Uczniowie wszystkich klas 4-6:
      rozpoczęcie o godzinie 9:30, uczniowie wchodzą wejściami w budynkach C i D.
      Rozpoczęcie na podwórku przed głównym wejściem (w razie deszczu w holu głównym, uczniowie wchodzą wejściami w budynkach C oraz D i kierują się bezpośrednio do wyznaczonego miejsca na holu).

      Uczniowie wszystkich klas 7, 8:
      rozpoczęcie o godzinie 8:30, uczniowie wchodzą wejściami w budynkach C i D.
      Rozpoczęcie na podwórku przed głównym wejściem (w razie deszczu w holu głównym, uczniowie wchodzą wejściami w budynkach C oraz D i kierują się bezpośrednio do wyznaczonego miejsca na holu).

       

      Nowe wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego

      https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/nowe-wytyczne-zachowania-bezpieczenstwa-zdrowotnego

      Profilaktyka chorób zakaźnych – materiały informacyjne GIS (w języku polskim i w jezyku ukraińskim)

      https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/profilaktyka-chorob-zakaznych--materialy-informacyjne-gis

       

    • Zaświadczenia z egzaminów
     • Zaświadczenia z egzaminów

     • uczniowie klas ósmych w piątek 08.07.2022 mogą odebrać zaświadczenia OKE w Jaworznie o wynikach egzaminów po klasie ósmej.

      Zaświadczenia będą wydawane osobiscie uczniowi lub jego rodzicowi/opiekunowi prawnemu. Ze względu na konieczność zebrania podpisów odbioru, zaświadczenia będą wydawane w sekretariacie do spraw uczniowskich według harmonogramu:

      8:00 klasa 8a

      8:30 klasa 8b

      9:00 klasa 8c

      9:30 klasa 8d

      10:00 klasa 8e.

       

    • Listy klas I i IV
     • Listy klas I i IV

     • Listy uczniów klas pierwszych oraz klas czwartych z podziałem na oddziały są dostępne na gazetce szkolnej obok sekretariatu.

    • Zakończenie roku szkolnego klas siódmych i ósmych
     • Zakończenie roku szkolnego klas siódmych i ósmych

     • W uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2021/2022 klas siódmych i ósmych wzięli  udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

       

      Wspólnie żegnali ten rok szkolny uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu. Starsi koledzy musieli bowiem przekazać młodszym obowiązki. W ich ręce ósmoklasiści oddali sztandar szkoły. 

       

      Podczas uroczystości wręczono nagrody dla wyróżniających się uczniów oraz gratulacje dla ich rodziców. Najlepszym absolwentem Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu został Filip Smołka z klasy VIII c, który otrzymał tytuł Sokoła i Lwa Lechistanu.

       

      Jednak w każdej klasie byli uczniowie, którzy uzyskali świetne wyniki w nauce. Wychowawcy wspólnie z dyrektorem szkoły Panem Dariuszem Malinowskim wręczyli świadectwa z paskiem oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

      Wyróżniono również tych, którzy pracowali w samorządzie uczniowskim czy reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym. Dyrektor szkoły Pan Dariusz Malinowski wręczył również Nagrody Dyrektora Szkoły  nauczycielom: Pani Krystynie Sebastian-Wypasek, Pani Joannie Morawiec, Pani Danucie Matyi oraz Pani Joannie Paszkowskiej. 

       

      Na koniec uczniowie obejrzeli interpretację “Balladyny” w wykonaniu klasy VIII a.  Był czas na wspomnienia, pamiątkowe fotografie oraz łzy...

       

       

       

    • Trzydniowa wycieczka do Wisły klasy II b
     • Trzydniowa wycieczka do Wisły klasy II b

     • W dniach 6-8 czerwca  klasa  II b z wychowawcą Alicją Głuch i opiekunkami: panią Ewą Kozubą i panią Kasią Larą pojechała na szkolną wycieczkę do Wisły.

      W godzinach rannych spotkaliśmy się pod szkołą. Podróż autokarem trwała godzinkę. Dojechaliśmy do Ustronia do Leśnego Parku Niespodzianek, gdzie widzieliśmy pokaz drapieżnych ptaków. Spacerowaliśmy alejką znanych bajek. Nie zabrakło również zabawy pod chmurką na dużym placu zabaw. Na koniec zakupiliśmy sobie piękne pamiątki. Następnie dojechaliśmy do naszego Ośrodka  Wczasowego ”Kłos”, gdzie zakwaterowaliśmy się. Po chwili udaliśmy się na plac zabaw przy naszym ośrodku, gdzie zorganizowaliśmy sobie zabawy ruchowe z piłkami i innymi sprzętami sportowymi. Tego dnia wieczorem czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka – wspólne ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski i chlebek, popijając ciepłą herbatką i śpiewając  piosenki.

      Drugiego dnia po śniadaniu wyjechaliśmy do centrum Wisły, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Beskidzkie. Przewodnik oprowadził nas po skansenie i opowiadał o tradycji i kulturze tego regionu. Kolejnym etapem była Istebna, gdzie odwiedziliśmy „Chatę Kawuloka”. Przewodnik bardzo ciekawie, a zarazem w zabawnym języku przybliżył nam historię tego miejsca oraz zapoznał z dawnymi instrumentami. Kolejnym etapem był Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej, w którym przewodnik zapoznał nas ze światem  fauny i flory występującej na terenach Beskidu Śląskiego. Potem ruszyliśmy w stronę Koniakowa, gdzie odwiedziliśmy Chatę „Na Szańcach”. W chacie poznaliśmy bardzo ciekawe instrumenty zwane trąbitami i ich krótką historię zastosowania w życiu codziennym górali Beskidu.  Każdy z nas mógł na koniec spróbować zgrać proste dźwięki na trąbitach, choć nie było to zbyt łatwe, wymagało nie lada wysiłku. Po całym dniu wielu atrakcji i mnóstwa wrażeń wróciliśmy do ośrodka na posiłek i odpoczynek.

      Trzeciego dnia wybraliśmy się  pod skocznię Adama Małysza, zobaczyliśmy także jego figurę z białej czekolady. Następnie podjechaliśmy nad ogromną tamę do Wisły Czarne, a na koniec dojechaliśmy do Zamku Prezydenta.

      Bardzo szybko minął nam czas na wycieczce. Wróciliśmy z niej bardzo zadowoleni i z wielkim bagażem wielu wspomnień. Wyjazd należy zaliczyć do naprawdę udanych. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy się dobrze bawić.

      Już jesteśmy ciekawi i zastanawiamy się nad wycieczką w klasie trzeciej.

      Alicja Głuch

    • Krasiejów
     • Krasiejów

     • Ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym/ KRASIEJÓW

      Dwie klasy z „15” pod opieką Pani Oliwii Joszko i Estery Kurzydem, wybrały się dziś śladami prehistorycznych gadów, żyjących 60 milionów lat temu na terenach dzisiejszego Krasiejowa.

      JuraPark Krasiejów – to muzeum paleontologiczne połączone z parkiem rozrywki umieszczone na ciągle aktywnym terenie wykopalisk paleontologicznych. Oprócz zwiedzenia muzeum i spędzenia czasu w parku rozrywki, udaliśmy się na spacer po terenie dawnego wyrobiska iłu, gdzie zobaczyliśmy repliki zwierząt prehistorycznych. Stanowisko w Krasiejowie od lat 70 stało się znane na całym świecie dzięki wykopaliskom prezentującym faunę pochodzącą z triasu późnego, zwłaszcza dzięki skamieniałościom kręgowców. Leżą tam osady ciemnoczerwonych i szarych iłowców oraz mułowców. Po lekcji historii i przyrody było mnóstwo zabawy na karuzelach i statku pirackim, w kinie 5 D oraz w tunelu czasu, w którym poznaliśmy historię powstania Układu Słonecznego i naszej planety. Obejrzeliśmy również nowo powstałe ekspozycje interaktywne i wystawę poświęconą ewolucji człowieka. Wyjazd był bardzo udany, pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

      Estera Kurzydem

    • Spacer, ognisko i dobra zabawa...
     • Spacer, ognisko i dobra zabawa...

     • We wtorek 21.06 klasa 5d wybrała się na wycieczkę do Arboretum Bramy Morawskiej.

      Na początek cała grupa wybrała się na spacer, podziwiając uroki jednej z najbardziej zielonych części naszego miasta, obcując nie tylko z przyrodą, ale także z licznymi zwierzętami, po czym dotarła na kemping, gdzie czekało rozpalone ognisko, pyszne kiełbaski i rozmaite gry.

      Klasa w niezwykle miłej atmosferze, aktywnie spędziła czas na świeżym powietrzu, umacniając tym samym koleżeńskie więzi. Pieczę nad uczniami sprawowali wychowawca klasy Lidia Zawadzka wraz z p. Jackiem Osowieckim. 

    • I FESTIWAL PIOSENKI i SPORTU
     • I FESTIWAL PIOSENKI i SPORTU

     • 7 czerwca 2022r. w godz. 9:30 – 12:00 w Parku Roth odbył się I Festiwal Piosenki i Sportu, którego uczestnikami były raciborskie przedszkola, grupy 5-6 latków.

      Organizatorzy przedsięwzięcia to: Urząd Miasta Racibórz, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu. Pomysłodawcy postawili sobie za cel: promocję aktywności, zdrowego stylu życia, popularyzacę śpiewania, docenianie talentów sportowych. Każde przedszkole wystawiało 4- osobową sztafetę, która biegła wokół stawu, a na scenie zaprezentowano program artystyczny. Sztafetę biegową przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego SP nr 15.

      Były też nagrody, wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali słodki poczęstunek i pamiątkowy dyplom. Nie obeszło się bez atrakcji: gry i zabawy sportowe, gry dydaktyczne, malowanie buziek itp.

      Wszyscy uczestnicy festiwali zgodnie uznali, że była to świetna zabawa i warto taką imprezę wpisać w miejski kalendarz imprez.

    • Czwórbój LA
     • Czwórbój LA

     • Dnia  7.06.2022 w Rudzie Śląskiej na stadionie MOSiR,  jak co roku, odbył się Finał Wojewódzki w Czwórboju Lekkoatletycznym Igrzysk Dzieci . W zawodach wystartowało 16 najlepszych ekip chłopców i 16 ekip dziewcząt,z województwa śląskiego, które wcześniej musiały wygrać zawody rejonowe. . Nasi zawodnicy pokonali swoich rywali podczas  finału rejonowego  19,05.2022 na stadionie OSiR.

      Po przyjeździe na stadion uczniowie mieli możliwość zobaczyć koncówkę treningu naszej Mistrzyni i rekordzistki Świata w rzucie młotem p. Anity Włodarczyk.

      Drużynę dziewcząt reprezentowały : Hania Kąś, Magda Woitena- VII d, Łucja Szymiczek- V d, Julia Kowalska - VII a, Zosia Frydryszek - V c.

      Drużyna chłopców to : Roch Kowalczyk- VII a, Kacper Kabat- VII d, Adam Świerczek, Sergiusz Zdrzałek - VI a, Kuba Szyjka, Bartosz Grzelak- V c oraz zawodnik rezerwowy Michał Smotrycki - VII a.

      Niestety w tym roku nie zdobyliśmy medali , ale wszyscy zawodnicy z klas V tych mają szanse wystartować ponownie w Finale Wojewódzkim za rok. Był to dla nich niezły trening i możliwośc spróbowania swych sił w czwórboju. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia w kolejnych startach. 

      Drużyny przygotowali Adam  Kurpis i Irena Noga. 

    • Moja Mała Ojczyzna - gra miejska
     • Moja Mała Ojczyzna - gra miejska

     • Uczniowie klasy III d uczestniczyli w grze miejskiej ,,Moja Mała Ojczyzna - śladami zabytków Raciborza". Na poszczególnych stacjach dzieci wykonywały różne zadania, poznawały historię swojego miasta, a przy okazji świetnie się bawiły i spędzały czas na świeżym powietrzu. 

       

    • Niespodzianki na Dzień Dziecka
     • Niespodzianki na Dzień Dziecka

     •        Ten szczególny dzień spędziliśmy bardzo fajnie. Dorośli przygotowali dla nas różne niespodzianki. W „Misiu” zjedliśmy pyszne „misiowe” lody, a potem gościliśmy przy sklepie „Bystre oko” u Pana Marka Gądzikiewicza, który przygotował mnóstwo atrakcji. Robiliśmy ogromniaste bańki mydlane, rzucaliśmy do celu, zrobiliśmy sobie tatuaże i na koniec najedliśmy się cukierków. Było super.

              Z tej samej okazji odbył się w szkole Dzień Sportu oraz  zawody gier i zabaw. Walczyliśmy zaciekle w trzech konkurencjach, zdobywając ostatecznie II miejsce wśród klas drugich. Takie dni mogłyby być częściej.

                                                                                       Estera Kurzydem i klasa II c

    • "15" w Górach Stołowych
     • "15" w Górach Stołowych

     •      Dzieciaki z „15” mogą znowu wyjeżdżać na wycieczki. Tym razem  wyruszyły na 3-dniową przygodę do Kotliny Kłodzkiej. Klasy: II c, III b i III d zwiedziły ten malowniczy zakątek Polski wraz ze swoimi wychowawcami: Panią Esterą Kurzydem, Panią Małgorzatą Rostowską i Panią Oliwią Joszko.

          W pierwszym dniu przeszły korytarzami kopalni w Złotym Stoku, poznając jej mroczne tajemnice.Niegdyś produkowano tam arszenik, ale i również wydobywano złoto.

      W drugim dniu poszukiwały  śladów legendarnego niedźwiedzia w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Na szczęście zamiast niego napotkały na śliczne, futrzaste nietoperze, które drzemały pośród stalaktytów i stalagmitów, przepięknych nacieków skalnych.

      Największym wyzwaniem jednak było zdobycie najwyższego szczytu Gór Stołowych – Szczelińca  914m n.p.m. Jak się potem okazało, całą wspinaczkę poprowadził 84 letni przewodnik, który niemalże wbiegł po 700 schodach. Na szczycie podziwiały przepiękne widoki i urokliwy krajobraz. Trasa po szczytach była dość wymagająca, momentami nawet napotkały na wąskie szczeliny, przez które musiały się przedzierać, ale i również mnóstwo śniegu, ale była radość.

             Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po parku zdrojowym w Dusznikach Zdroju i wysłuchaniem utworu F.Chopina przy Dworku Chopinowskim.

      Przez całe 3 dni pogoda nam dopisała. Odwiedziliśmy: Kłodzko,Kudowę Zdrój,Kletno, Duszniki Zdrój i Złoty Stok.

                                                                                                Estera Kurzydem

    • Czy dobrze znasz swoje lektury?
     • Czy dobrze znasz swoje lektury?

     • 2 czerwca nauczyciele-bibliotekarze zorganizowali szkolny konkurs znajomości lektur dla uczniów klas II.

      W rywalizacji wzięli udział chętni przedstawiciele klas drugich. W teście wiedzy o książkach uczniowie zmierzyli się z 27. zadaniami otwartymi i zamkniętymi. Najlepszą znajomością 10 lektur wykazali się: Monika Chuda, Adam Liptak, Maria Teodorowicz-Tomaszek, Antonina Grzesiuk, Szymon Bartosik i Maks Koczwara. 

      Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu w naszym konkursie!

    • Omnibusik klas ósmych  
     • Omnibusik klas ósmych  

     • 01.06.2022 pięć klas ósmych znalazło się w prawdziwym ogniu pytań z różnych dziedzin.

      Wytypowane przez uczniów (zmieniające się w zależności od dziedziny wiedzy) trzyosobowe drużyny z każdego zespołu klasowego mierzyły się z pytaniami z różnych przedmiotów: j. polskiego, j. angielskiego, geografii, biologii, fizyki, chemii, matematyki, edukacji dla bezpieczeństwa, techniki, wychowania fizycznego. Duże znaczenie miała prezentacja obecnej na sali klasy i doping swojej drużynie, za które można było zdobyć dodatkowe punkty. W trakcie rywalizacji powstawały też (punktowane później) plakaty na temat: „Nie jestem obojętny, pomagam”. Ich wykonanie powierzono wybranej trójce uczniów wskazanych przez poszczególne oddziały.  

      Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania- zaangażowały się w zdrową rywalizację i zabawę. Na podium znalazły się: 

      • I miejsce: klasa 8C

      • II miejsce: klasa 8D

      • III miejsce: klasa 8B

      Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców SP 15. 

      Gratulacje zarówno dla laureatów jak i tych klas, które dzielnie rywalizowały, lecz tym razem zabrakło trochę szczęścia, by znaleźć się na podium.  

      Warto wspomnieć, że tegoroczny Omnibusik 2022 odbył się po raz pierwszy po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią. Miejmy nadzieję, że kolejne edycje tego konkursu będą się odbywały bez przeszkód i dadzą dużo satysfakcji ich uczestnikom.

    • Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego
     • Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego

     • 06.06.2022 odbyły się kolejne powiatowe zawody lekkoatletyczne z cyklu Mały Memoriał im.Janusza Kusocińskiego. Nasi uczniowie także wzięli w nim udział. Zawodnicy wrócili do szkoły z 23 medalami. A oto nasi medaliści w poszczególnych konkurencjach i grupach wiekowych:

      60 m klasy III-IV

      III m Patrycja Krybus 4b

      60 m klasy V-VI 

      I m Ariel Żuk-Żukowski 5 d

      II m Wojciech Żagiel-Ciołek 5 a

      60m klasy VII - VIII 

      II m Maciej Klima 7d

      300 m klasy III - IV

      I m Katarzyna Jarosz 3 a

      I m Adam Jabłoński 4b

      II m Jakub Chomiczewski 4 b

      300 m klasy V-VI 

      III m Franciszek Sergiel 5 d

      600 m klasy III - IV Dz

      I m Alicja Woskowska 4d

      II m Emilia Myszakowska 3a 

      1000 m chł klasy III - IV 

      I m Ignacy Paskuda 3 b

      II m Kacper Kawka 4 b

      Skok w dal klasy III - IV

      II m Natalia Drożdż 4 b

      II m Jacek Janeczek 4 b

      Klasy V-VI 

      I m Hanna Kąś 7 d

      I m Kacper Kabat 7d

      III m Sergiusz Zdrzałek 6a

      Skok wzwyż klasy V-VI 

      I m Łucja Szymiczek 5 d

      II m Kalina Fiegiel 5 d

      III m Julia Marcinkowska 5 d

      Skok w dal

      I m Jakub Szyjka 5c

      III m Bartosz Grzelak 5c

      Pchnięcie kulą klasy V-VI 

      II m Emilia Szczuka  7 d

      I m Przemysław Piwko 7 e

      II m Nataniel Durejko 7 d

      Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. 

    • Rowerowa Stolica Polski
     • Rowerowa Stolica Polski

     • Miasto Racibórz rozpoczyna kolejną rywalizację o miano Rowerowej Stolicy Polski.

      Kilkadziesiąt miast, tysiące uczestników to zaproszenie do nowej odsłony treningu przed decydującym etapem walki o tytuł. W tym roku, jak w roku poprzednim zaproszono szkoły podstawowe do współzawodnictwa,  po pandemii dzieci spędzają dużo czasu przed komputerem czy też ze smartfonem w dłoni, dlatego tak ważnym zadaniem dla nas jest aktywizowanie uczniów na rzecz ruchu fizycznego. Szkoły podstawowe uczestniczące w rywalizacji w mogą liczyć na atrakcyjne nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Raciborza za I miejsce to 3000 zł, drugie 2000 zł i 1000 zł za trzecie miejsce. W tamtym roku udało nam się zająć I miejsca jako Szkoła oraz wielu uczestników/zawodników SP15 otrzymało nagrody indywidualne wśród uczniów, rodziców, opiekunów, członków rodzin oraz znajomych. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny! Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Finałowa rywalizacja w tym roku wypada od 1 do 30 czerwca.

      Aby dołączyć do rywalizacji trzeba pobrać aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy ją ściągnąć, zainstalować i uruchomić. W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy dla jakiego miasta oraz dla jakiej szkoły będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach np. w klasach, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną i zachęcić swoich znajomych, współpracowników lub rodzinę do wspólnej rywalizacji.

      ZAPRASZAMY!!!

      ​​​​​​​