• „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”
     • „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

     • Pierwszy i drugi listopada to czas refleksji, zadumy i wspomnień. Wszystkich Świętych i Zaduszki to uroczystości obchodzone w naszym kraju ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych oraz wszystkich zmarłych.

      W tych szczególnych dniach udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając znicze, wierząc, że już cieszą się oni chwałą „gdzieś tam wysoko”.

      27.10 uczniowie klasy 8d a 28.10 wychowankowie klasy 6d wraz z wychowawczyniami udali się na Cmentarz Jeruzalem, aby pomodlić się i  złożyć znicze na grobach swoich bliskich, ale też byłych pracowników oraz absolwentów naszej szkoły. Z niezwykłą uwagą wysłuchali wspomnień o tych osobach, zagłębili się w ich historię. Było to  dla uczniów głębokie przeżycie, wprowadziło w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach, których już niestety z nami nie ma. 

      Uczniowie naszej szkoły chcieli tym samym podkreślić, że „szkoła pamięta” o zmarłych, którzy kiedyś byli częścią naszej szkolnej społeczności.

      Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego młodzież poznawała tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych; dbała również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

    • Dzień Otwarty Czarnego Teatru
     • Dzień Otwarty Czarnego Teatru

     • W ramach projektu ,,Wysoka jakość edukacji szkolnej w Mieście Racibórz” uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestnictwa w zajęciach teatralnych. W czwartek 27.10.2022r z okazji Dni Otwartych Czarnego Teatru uczniowie klas 1-3 mogli przeżyć niesamowitą podróż w świat ciemności, gdzie to, co niemożliwe staje się możliwe, a efekty wizualne przerastają nasze wyobrażenia. Aktorzy przygotowali magiczny spektakl, który przeniósł widzów w świat wyobraźni, marzeń, gry świateł. Uczniowie zarówno widzowie, jak i aktorzy bawili się świetnie!

       

    • Dni Patrona Szkoły
     • Dni Patrona Szkoły

     • DNI PATRONA SZKOŁY

      17 – 23 października 2022 roku

      w „ Piętnastce”

       

      W ramach obchodów Dni Patrona Szkoły klasy I – III realizowały różne  przedsięwzięcia, które pozwoliły przybliżyć postać króla i jego dokonania.

      „Gdy zagrażała Turków nawała,

      to na Europę padł blady strach…”

      Słowa i melodia  hymnu szkoły rozbrzmiewały we wszystkich salach.

      Starsze klasy zdobywały wiedzę za pomocą prezentacji multimedialnych, uczestniczyły w warsztatach na Zamku Piastowskim oraz odwiedziły Arboretum Bramy Morawskiej i Rezerwat Łężczok, w którym wg legendy, Jan III Sobieski, jadąc z wojskiem na Odsiecz Wiednia, sadził dęby.

      Młodsze klasy malowały scenki, postaci oraz zamki z czasów panowania króla oraz  wykonywały piękne, kolorowe wachlarze królowej Marysieńki.

      Uwieńczeniem obchodów była nauka tańca oraz bal w pięknych, złoconych  strojach z epoki.

      Wszyscy uczniowie choć na chwilę mogli przenieść się w czasie i poczuć atmosferę dworu, zabawy i muzyki. Estera Kurzydem

    • Siatkarskie święto
     • Siatkarskie święto

     • W dniu dzisiejszym (25.10) na salach sportowych SP18 odbyła się kolejna edycja turnieju Siatkarskiego „Mistrzostwa Raciborza Dwójek Siatkarskich Chłopców”.

      W zmaganiach uczestniczyły klasy 5-8. Frekwencja bardzo dopisała, w turnieju wzięlo udział 31 par zawodniczych. 

      Rozgrywki zostały przeprowadzone w 4 kategoriach wiekowych:klasy piąte i młodsi, szóste, siódme i ósme. 

      W poszczególnych kategorich  rozegrane zostały grupy eliminacyjne, a następnie odbyły się ścisłe finały.  

      Naszą szkołę w kl. 6 reprezentowały pary:

      Wojtaszewski Patryk- Durejko Nataniel,

      Sergiel Franciszek-Kuc Kacper.

      Klasa 7:

      Zdrzałek Sergiusz-Świerczek Adam

      Górski Jakub-Zientek Patryk

      Klasa 8:

      Klima Maciej-Stuchly Paweł

      Kabat Kacper-Łacina Dawid

      Franciszek Szerszunowicz-Jarosz Wojciech.

      Główną ideą turnieju była zasada sportowej walki fair play. Poza tym Zawodnicy sędziowali sobie mecze na zmianę, odbywało się to pod bacznym okiem nauczycieli wf prowadzących poszczególne kategorie. To było wielkie święto siatkówki , była rywalizacja, ale ponad wszystkim wspaniała zabawa!

      W klasie 6 niestety chłopcy nie awansowali do gier półfinałowych, kończąc swoje zmagania na trzecich miejscach w grupie. Natomiast w kategori kl. 7:

      1 miejsce zajęli Zdrzalek Sergiusz/Świerczek Adam,   4 miejsce Górski Jakub/Zientek Patryk. 

      W kategoria kl. 8:

      1 miejsce zajęli Klima Maciej/Stuchly Paweł, pozostałym parom z najstarszej grupy nie udało się awansować do gry o medale. 

      Gratulacje dla wszystkich naszych par i zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. Brawo!

      Opiekunem zawodników był Pan Adam Kurpis.

    • Sadzimy kwiaty cebulkowe
     • Sadzimy kwiaty cebulkowe

     • Miasto Racibórz dba o edukację najmłodszych w zakresie bioróżnorodności, dlatego wspólnie z Arboretum Bramy Morawskiej rozpoczęła się akcja pt. ,,Cebu-love kwiatki Agatki” mająca na celu zapewnienie zapylaczom, źródła pyłku i nektaru w sąsiedztwie przedszkoli i szkół podstawowych. Dzieci i młodzież wzbogacą otoczenie szkoły o szafirki, krokusy i tulipany. Są to jedne z najwcześniej kwitnących roślin, dzięki czemu dostarczają owadom pokarmu zaraz po wiosennym przebudzeniu. W piątek 21.10 klasy trzecie wraz z wychowawcami wzięły udział w tej akcji. Dzieci wyposażone w łopatki i grabki , poinstruowane przez wychowawców sprawnie zasadziły rośliny. A teraz czekamy do wiosny, aby zobaczyć efekty naszej pracy. 

    • Finały Powiatowe w Tenisie Stołowym
     • Finały Powiatowe w Tenisie Stołowym

     • 21.10.2022 r. w PCS w Raciborzu odbyły się Finały Powiatowe w Tenisie Stołowym w kat. Igrzyska Dzieci (dz. i chł.) 

      Naszą szkołę reperezentowały dziewczęta z klasy 6d: Julia Lis, Łucja Szymiczek oraz Nicole Wańdoch oraz chłopcy w składzie Wojciech Skrędzelewski (6d), Bartłomiej Skrędzelewski (6d) oraz Wojciech Żagiel-Ciołek (6a).

      Po zaciętej i niezwykle wyrównanej walce w finale, żeński skład wywalczył ostatecznie II miejsce, panowie uplasowali się na miejscu V. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

      Opiekę nad tenisistami stołowymi sprawowała Lidia Zawadzka.

    • IX Zawody Pływackie o Ciupagę Ondraszka
     • IX Zawody Pływackie o Ciupagę Ondraszka

     • 22 października 2022r. na basenie „Troclik” w Bielsku - Białej odbyły się IX Zawody Pływackie o Ciupagę Ondraszka. W imprezie wystartowało 180 zawodników z 12 klubów reprezentujących miasta: Jastrzębie, Żywiec, Zabrze, Gilowice, Suchą Beskidzką, Bielsko – Białą. Nasze miasto Racibórz, klub MKS – SMS Victoria i Szkołę Podstawową nr 15 reprezentowało 24 uczniów: Dziezok Zuzanna, Mielnik Emilia, Mularska Pola, Bednarz Paweł, Kalata Mateusz, Kampczyk Dominik, Kowalczyk Leon, Ryszkowski Kacper, Śpiewak Borys, Wadowski Marek, Zawisła Wojciech, Zawisła Wiktor – kl. 5c, Pomiotło Hanna, Jasita Magdalena, Frydryszek Zosia, Lazer Julia, Szyjka Jakub, Wala Aleksander, Przybyła Antoni, Tarnowski Kacper – kl. 6c, Bulak Nadia, Mosek Pascal, Kowalczyk Roch, Moroz Yaroslav – kl. 8c.

           

      Zawodnicy z rocznika 2011 (kl. 5) rywalizowali na dystansach: 50 dow, 50 grzb, 50 klas, 50 mot. Zawodnicy z roczników 2010, 2009, 2008 (kl. 6, 7 i 8) ścigali się na dystansach: 100 dow, 100 grzb, 100 klas, 100 mot oraz w sztafetach 4x50dow. mix.

      Najwyżej indywidualnie uplasował się Mosek Pascal, który wywalczył dwa medale:

      Złoty medal na dystansie 100 metrów stylem klasycznym

      Brązowy medal na dystansie 100 metrów stylem dowolnym

      IV miejsce na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym

       

      Czwarte miejsca indywidualnie, tuż za podium zajęli:  

      Kalata Mateusz: IV miejsce 50 klas, IX miejsce 50 dow

      Mularska Pola: IV miejsce 50 grzb, VIII miejsce 50 dow

      Śpiewak Borys: IV miejsce 50 grzb, X miejsce 50 dow

      Również IV miejsce z czasem 2:31, 43 zajęła sztafeta 4x50dow w składzie:

      Kalata Mateusz 37,88, Mularska Pola 37,90, Zawisła Wiktor 38,25, Śpiewak Borys 37,40

      Reszta wyników do X miejsca:

      Ryszkowski Kacper: V miejsce 50 mot

      Moroz Yaroslav: VI miejsce 100 dow, VI miejsce 100 grzb

      Kowalczyk Roch: VI miejsce 100 dow, VII miejsce 100 klas

      Bulak Nadia: VII miejsce 100 dow

      Szyjka Jakub: VI miejsce 100klas, VIII miejsce 100dow

      Jasita Magdalena IX miejsce 100 klas

      Zawisła Wiktor: X miejsce 50 klas

      Sztafety: 

      VI miejsce 2: 17, 51 w składzie:

       Mosek Pascal 31,02, Szyjka Jakub 37,69, Kowalczyk Roch 31,20, Frydryszek Zosia 37,60

      IX miejsce 2:49, 82 w składzie:

      Mielnik Emilia 42,99, Kowalczyk Leon 41,81, Bednarz Paweł 43,15, Kampczyk Dominik 41,87

      Trenerami zawodników w SP 15 są : Grażyna Kłoda (kl. 6c), Ewa Rudzka-Bałys (kl. 8c), Ewa Rudzka-Bałys, Janusz Lukoszek (kl. 5c).

      Dziękujemy za wspaniałą rywalizację!    

      Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

      Życzymy wytrwałości w treningach i dalszych sukcesów.

    • Finały Wojewódzkie w Biegach Przełajowych
     • Finały Wojewódzkie w Biegach Przełajowych

     • 20.10.2022 przy Szkole Podstawowej Nr 15 w Rudzie Śląskiej odbyły się Finały Igrzysk Dzieci, Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiada województwa śląskiego w sztafetowych biegach przełajowych.

      Przy niezwykle sprzyjającej aurze na starcie stawiło się 16 najlepszych zespołów z poszczególnych rejonów, zarówno dziewcząt jak i chłopców.

      Naszą szkołę tego dnia reprezentowały biegaczki z grupy młodszej: Kalina Antczak (4d), Martyna Pytlik (6a), Alicja Barycka (4d), Emilia Myszakowska (4d), Katarzyna Jarosz (4d), Alicja Woskowska (5b) oraz Oliwia Bałys-rezerwa (4d).

      Dziewczyny starsze w składzie: Oliwia Kaszuba (8d), Monika Woitena (8d), Zofia Mazurkiewicz(7a), Alicja Hendryks (7a), Hanna Kąś (8d), Natalia Trojańska (8a) oraz Magda Woitena-rezerwa (8d).

      Rywalizacja była niezwykle zacięta, a nasze dziewczyny pokazały niezwykłą wolę walki i z pewnością można stwierdzić, że zostawiły na trasie serce, gdyż każda z nich schodziła po biegu wyczerpana.

      Ostatecznie tego dnia cyfra 8 była nam pisana. Obie drużyny ulokowały się właśnie na miejscu VIII, a więc w połowie stawki.

      Gratulujemy wyniku i sportowego zacięcia. Życzymy dalszych sportowych sukcesów.

      Dziewczęta pod opieką Ireny Nogi oraz Lidii Zawadzkiej.

    • Ciekawy spektakl
     • Ciekawy spektakl

     •  Z zaciekawieniem uczniowie klas 4-6 naszej szkoły wybrali się we wtorkowe południe 11 października do RCK na spektakl pt. ”Ten inny. Opowieść o tolerancji”. Młodzi widzowie z zainteresowaniem  śledzili szkolne wspomnienie dorosłego Jacka o Auguście prześladowanym w szkole z powodu oszpecenia twarzy. Aktorzy Teatru Profilaktycznego we Wrocławiu na tle niezwykłej scenografii zawierającej ekran z vlogami bohaterów oraz filozoficznymi mottami o tolerancji, lojalności i przyjaźni bardzo wiarygodnie i wzruszająco przedstawili ten ważny i aktualny problem w kontaktach dzieci i młodzieży, skłaniając do refleksji i zmiany postępowania wobec rówieśników. Warto było zobaczyć ten spektakl.

    • Mistrzostwa Śląska U 12 w lekkiej atletyce
     • Mistrzostwa Śląska U 12 w lekkiej atletyce

     • 8 października w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Śląska U 12 w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowało ponad 250 zawodników z 17 śląskich klubów.  Naszą szkołę i klub reprezentowała dwunastoosobowa grupa młodych lekkoatletów z klasy 4d i 5b. Brązowy medal w rzucie piłeczką palantową zdobył Artem Ivanov wynikiem 36 m.  

      Pozostałe  wyniki: 

      Adam Jabłoński - rzut p. palantową – 32m 

      Jędrzej Sulski - rzut p. palantową – 26,50m 

      Wiktor Huczek rzut p. palantową – 21 m 

      Ignacy Paskuda - skok w dal – 3,89m 

      Aleksander Deneszewski skok w dal – 3,36m 

      Alicja Woskowska - bieg na 300m – 53,40 

      Kasia Jarosz - bieg na 300m – 58,95 

      Emilia Myszakowska - bieg na 60 m – 10,52s 

      Oliwia Bałys bieg na 60 m – 10,88 

      Sztafeta 4x100m K (E. Myszakowska, O. Bałys, K. Jarosz, A. Woskowska) – 67,68s 

      Sztafeta 4x100 m M (I. Paskuda, J. Sulski, A. Jabłoński, Artem Ivanov) – 65,00s 

       

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

    • WYCIECZKA DO FUNZEUM
     • WYCIECZKA DO FUNZEUM

     • 11 października 2022r. klasy 2a i 2b odwiedziły „Funzeum czyli Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach.

      Wizytę w muzeum rozpoczęliśmy od Pokoju Audio, w którym uczestniczyliśmy w audiowizualnej prezentacji. Poznaliśmy magiczną bryłę – pryzmat. Kolejnym etapem naszej wycieczki było przejście ścieżką edukacyjną dotyczącą światła i koloru prowadzoną przez przewodnika. Doskonale  bawiliśmy się w strefie zabawy, gdzie czekały na nas niezliczone interaktywne i niepowtarzalne eksponaty. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach  w „Interaktywnej Rysilandii”- krainie gdzie zwierzęta pokolorowane przez dzieci w magiczny sposób ożywają na ścianach obiektu.  W Funcafe mogli odpocząć, zjeść lody, ciastko, hot – doga, wypić lemoniadę lub herbatę. Natomiast w Funshopie mogli zakupić wyjątkową pamiątkę.

      Uczniowie w Funzeum dali się ponieść magii kolorów i światła, przeżyli niezapomniane chwile, uwolnili swoją kreatywność, świetnie się bawili, łącząc naukę z zabawą.     

                                                                                                                                           Ewa Kozuba, Jolanta Klejny

    • Pływackie sprinty 2022
     • Pływackie sprinty 2022

     •            08 października 2022 na pływalni ZSOMS odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego, w których startowało 140 zawodników z 13 klubów polskich, czeskich i reprezentacja Ukrainy. To już kolejna edycja takich zawodów, które mają na celu popularyzowanie sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży.

              Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas pływackich: 6c (Jakub Szyjka, Aleksander Wala, Bartosz Grzelak, Antoni Przybyła, Kacper Tarnowski, Rafał Seget, Julia Lazer, Hanna Pomiotło, Paulina Osińska, Magdalena Jasita, Wioletta Rosina), 5c (Pola Mularska, Emilia Mielnik, Leon Kowalczyk, Wiktor i Wojciech Zawisła, Mateusz Kalata, Marek Wadowski, Seweryn Sobiech, Borys Śpiewak, Adam Joszko, Paweł Bednarz, Kacper Ryszkowski, Mieszko Adaszyński, Dominik Kampczyk) i 8c (Angelika Leśniak, Nadia Bulak, Yaroslav Moroz), którzy startowali w konkurencjach sprinterskich 50 dow, 50 grzb, 50 klas i 50 mot. Pomimo bardzo wysokiego poziomu pływania nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i wielokrotnie pobijali swoje rekordy życiowe. 

      Dziękujemy za wspaniałą rywalizację i życzymy dalszych sukcesów

    • Fotograf w szkole
     • Fotograf w szkole

     • ​​​​​

      W dniach 17 - 19 października 2022 w szkole będą robione zdjęcia.

      Rada Rodziców ustaliła, że w roku szkolnym 2022/2023 zdjęcia w naszej szkole wykona Fotograf na Długiej Leszek Jakieła.

      W ofercie:

      • zdjęcie klasowe - 15zł,
      • portret 15x21 - 20zł (kopia - 10zł),
      • portret 21x30 - 25zł (kopia - 10zł)
      • koleżeńskie - 10x15 - 15zł,
      • koleżeńskie 15x21 - 20zł,
      • legitymacyjne 4szt. - 20zł,
      • legitymacyjne 8szt. - 25zł,
      • paszportowe z certyfikatem zgodności - 25zł,
      • dowodowe z certyfikatem zgodności - 25zł,
      • scenka świąteczna 10x15 - 20zł (kopia - 10zł),
      • scenka świąteczna 15x21 - 25zł (kopia - 10zł).

      Zdjęcia odbywać się będą wg planu znanego wychowawcom w dniach 17-19 października. Każdy uczeń otrzyma karteczkę z rozpiską zdjęć. Rodziców prosimy o zaznaczenie wybranych do wykonania i zakupu zdjęć oraz przekazanie podpisanej karteczki wychowawcy.

      Uczniowie klas trzecich oraz ósmych obligatoryjnie będą mieli wykonane zdjęcia portretowe, które zostaną przekazane uczniom na zakończenie roku. 

      ​​​​​​

    • Jesienna wycieczka do parku
     • Jesienna wycieczka do parku

     • „W naszym parku na jesieni,

        od kolorów, aż się mieni.

        Gubią liście lipy, klony,

        tu liść żółty, tam czerwony”

      Dnia 6 października uczniowie klasy IIA i IIB pod opieką pań: Ewy Kozuby i Jolanty Klejny wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni udali się do pobliskiego parku Roth na lekcję przyrody, która dostarczyła nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Wyjście na wycieczkę poprzedziła rozmowa ,,Jak zachowujemy się w parku” – dzieci dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. Zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać. Dzieci nie zapomniały również o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez ulicę. Park odkrył przed nami swe piękno. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody. Bacznie przyglądaliśmy się przyrodzie: korze drzew, liściom, rozmawialiśmy o zwierzętach i ptakach żyjących w parku.

           Podczas wycieczki zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, którymi przyozdobiliśmy nasz klasowy kącik przyrody. Był też czas na bieganie i zabawy. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści. Zebrane liście wykorzystamy do wykonania pracy plastycznej „Jesiennego drzewa”. Zadowoleni, z kieszeniami pełnymi żołędzi i bukietami kolorowych liści wróciliśmy do naszej szkoły. Już nie możemy doczekać się następnej wycieczki…

                                     PIĘKNA JEST JESIEŃ W PARKU !

                                                                                      Ewa Kozuba, Jolanta Klejny

       

       

    • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • ,,Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie, to tabliczka mnożenia.” - Lucy Maud Montgomery 7 października 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, a także Światowy Dzień Uśmiechu. Lepszego połączenia nie można było sobie wymarzyć. Osobom dorosłym tabliczka mnożenia wydaje się być prosta. Niewielu z nas jednak pamięta, że początki z nią bywały trudne. Godziny siedzenia nad działaniami, ich zapamiętanie z pewnością nie należały do najłatwiejszych. Dlatego z okazji tego święta, uczniowie klas IV-VI mogli odświeżyć swoją pamięć lub też nadrobić powakacyjne zaległości. Na początku każdy uczeń musiał odpowiedzieć na pytanie dotyczące tabliczki mnożenia. Następnie każdy z nich w swoich zeszytach zrobił kolorowy wpis upamiętniający ten dzień. Na koniec został przeprowadzony quiz, w którym uczniowie mogli zmierzyć się z tabliczką mnożenia na czas. Uczniowie klas IV-VI poradzili sobie śpiewająco i co najważniejsze - z szerokimi uśmiechami

    • „Warszawski finał” ”
     • „Warszawski finał” ”

     • 1 października 2022 r. na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbył się Ogólnopolski Finał Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich. W tej prestiżowej sportowej imprezie II m zajęła reprezentacja województwa śląskiego. Swoją cegiełkę do sukcesu dołożył uczeń naszej szkoły Ignacy Paskuda - wychowanek i zawodnik Pani Beaty Szyjki . Ignaś jest dopiero w IV klasie a już zajął wysokie 15 miejsce w dwuboju lekkoatletycznym. Młody lekkoatleta zaprezentował się bardzo dobrze , uzyskał rekordy życiowe: w biegu na 300m – 48,80s i w skoku w dal – 4,05 m.

      Młodych sportowców w ich zmaganiach wspierały gwiazdy lekkiej atletyki m.in. Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyci

      szkiewicz,Wioleta Frankiewicz, Dawid Tomala, Wojciech Nowicki, Tomasz Majewski.

      Gratulacjedla naszego zawodnika i serdeczne podziękowanie dla rodziców za zaangażowanie i wsparcie.👍 😃 🏃🏻‍♂️

    • BIEGI PRZEŁAJOWE I AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W TYM ROKU SZKOLNYM
     • BIEGI PRZEŁAJOWE I AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W TYM ROKU SZKOLNYM

     • 4 października 2022 w Parku Zamkowym odbyły się Rejonowe Biegi Przełajowe.

      Uczniowie naszej szkoły startowali w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyskach Dzieci w Kategorii Dziewcząt i Chłopców w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

      Po zaciętej rywalizacji dziewczęta starsze w składzie z klasy 8d: Zofia Nikodym, Oliwia Kaszuba, Hanna Kąś, Monika i Magda Woitena , Zofia Mazurkiewicz (7a), Rezerwa Emilia Przybyła (8d) oraz Alicja Hendryks (7a) były bezkonkurencyjne i zarówno na etapie miejskim jak i rejonowym wywalczyły I miejsce i awans do Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które to odbędą się 20.10.2022 w Rudzie Śląskiej. 

      W ślad za starszymi koleżankami dziewczynki młodsze w składzie, z klasy 4d: Oliwia Bałys, Kalina Antczak, Emilia Myszakowska, Katarzyna Jarosz, Alicja Woskowska (5b), Martyna Pytlik (6a) oraz rezerwa Milena Dziadkowiec (6d) także wywalczły I miejsce w mieście i I miejsce w rejonie, tym samym awansując do startu w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

      Po niezwykle zaciętej walce, chłopakom młodszym zabrakło zaledwie kilku metrów do zwycięstwa w rozgrywkach rejonowych i awansu do kolejnej fazy startów; zajęli miejsce II. Skład drużyny to: Ignacy Paskuda (4d), Bartosz Grzelak(6c), Wiktor Zawisła i Leon Kowalczyk (5c), Jakub Chomiczewski (5b), Wojciech Skrędzelewski (6d) oraz rezerwa Bartosz Skrędzelewski (6d). Na poziomie miejskim natomiast byli bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce.

      Starsi chłopcy czyli Wojciech Jarosz(8d), Ariel Żuk-Żukowski(6d), Roch Kowalczyk (8c), Tytus Mokrosz (8c) Yaroslav Moroz (8c), Sergiusz Zdrzałek (7a) i rezerwa Adam Świerczek (7a), mimo iż nie awansowali do etapu wojewódzkiego, to uzyskali wysokie lokaty, tj. II miejsce na poziomie miejskim i III na poziomie rejonowym

      Wszyscy reprezentanci szkoły startujący w tych zawodach dali z siebie 150%! Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne starty!!

      Opiekunami podczas zawodów były Irena Noga i Lidia Zawadzka

    • LISTA LAUREATÓW SZKOLNEGO KONKURSU Z OKAZJI „DNIA KROPKI”
     • LISTA LAUREATÓW SZKOLNEGO KONKURSU Z OKAZJI „DNIA KROPKI”

     •  

       LISTA LAUREATÓW SZKOLNEGO KONKURSU Z OKAZJI „DNIA KROPKI”  Prawidłowy wynik liczby kropek to 300, najbliżej byli:

      KL.I-III

       

      I miejsce:

      SZYKSZNIAN POLA kl.IIb wynik 300

      GRĘBSKI BŁAŻEJ kl.IIc wynik 300

      KLIMASZEWSKI TYMON kl.IIc wynik 300

      DEPTA FILIP kl.IIc wynik 300

      TKOCZ ALEKSANDER kl.IIc wynik 300

       

      II miejsce:

      LICHECK LENA kl.IIIc wynik 301

      KUNAKH MYROSLAVA kl.IIIc wynik 301

       

      III miejsce:

      SZARABAJKO WOJTEK kl.IIb wynik 309

       

      IV miejsce:

      GŁUSZCZAK JAKUB kl.IIb wynik 311

      BOROWSKI BORYS kl.Ia wynik 311

       

      udział:

      KOCZWARA MAKS kl.IIIc wynik 229

      WERESZCYŃSKA HANNA kl.IIIb wynik 242

      IZBICKA ALEKSANDRA kl.IIIb wynik 242

      DURLAK NICOLAS kl.IIIc wynik 256

      WARDALIŃSKA ALEKSANDRA kl.IIIc wynik263

      SZRABAJKO TOMASZ kl.IIb wynik 282

      KORUS JULIA kl.IIIc wynik 329

      GUCIK MAJA kl.IIIb wynik 330

      LIPTAK ADAM kl.IIIc wynik 340

      BARTOSIK SZYMON kl.IIIc wynik 360

      CHOBOT ZUZIA kl.IIIb wynik 368

      ROMPA-BRYŁKA AMELIA kl.IIIc wynik 497

       

      KL.IV-VII

       

      I miejsce:

      SABALSKI OLAF kl.IVa wynik 300

       

      II miejsce:

      MOTYKA SARA kl.VIIIc wynik 299

      ŁACEK PAULINA kl.VIb wynik 301

       

      III miejsce:

      ROSKOSZ KINGA kl.VIa wynik 302

       

      IV miejsce:

      GRABINIOK LENA kl.VIb wynik 310

      ANTCZAK KALINA kl.IVd wynik 310

       

      udział:

      MAŁECKA MAJA kl.VIa wynik 312

      KASZUBA OLIWIA kl.VIIId wynik 319

      DUDEK JAKUB kl.IVc wynik 128

      FOLP ZUZIA kl.IVa wynik 200

      IKSAL JAKUB kl.Va wynik 201

      KARAPUDA PATRYCJA kl.IVc wynik 231

      ZACHARKO MIŁOSZ kl.IVc wynik 236

      KAMPKA KACPER kl.Vb wynik 238

      KANIAIEV KYRYLA kl.VIIa wynik 323

      KOBYLAŃSKA ZUZIA kl.VIIId wynik 325

      KUCIŃSKA NATALIA kl.Vb wynik 329

      KOCZWARA ANIA kl.Va wynik 329

      KUKLEWICZ ZUZIA kl.VIIIc wynik 345

      ADAMSKA AMELIA kl.IVa wynik 350

      SIARA KAMILA kl.IVa wynik 360

      MOKROSZ TYTUS kl.VIIIc wynik 453

      BEDNARZ PAWEL kl.Vc wynik 460

      URBAS KACPER kl. Va wynik 727

      SZRAMOWSKI IVO kl.Va wynik 10000

       

      O terminie wręczenia dyplomów i nagród poinformujemy.

       

       

       

    • Klasy pierwsze na wycieczce
     • Klasy pierwsze na wycieczce

     • W środę 28.09.2022r. uczniowie klasy Ib, Ic i Id wraz z wychowawczyniami oraz panią Bożeną Cieślik wybrali się na pierwszą wspólną wycieczkę do „Zagrody Edukacyjnej” w Kuźni Raciborskiej. Podczas wycieczki dzieci odwiedziły mini pasiekę, hotelik dla pszczółek, dowiedziały się jak dbać o zwierzęta, a także  poznały okoliczny las podczas przejażdżki wozem konnym.  Nie zabrakło także zajęć sprawnościowych na świeżym powietrzu : strzelania z łuku oraz chodzenia po równoważni. Na koniec dzieci otrzymały pyszny poczęstunek, babkę i herbatę. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i nie mogą się doczekać kolejnego wyjazdu.

    • Ogłoszenie o rekrutacji uzupełniającej
     • Ogłoszenie o rekrutacji uzupełniającej

     • uczniów do projektu Wysoka Jakość Edukacji w Mieście Racibórz na rok szkolny 2022/2023

       

       Informujemy, że Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu  ogłasza rekrutację uzupełniającą dzieci na zajęcia dodatkowe w ramach projektu „Wysoka jakość edukacji szkolnej w Mieście Racibórz”. Warunkiem udziału w rekrutacji jest złożenie formularza rekrutacyjnego w terminie od 03.10.2022 roku do 06.10.2022 roku  w sekretariacie szkoły. Szczegóły dotyczące zajęć, jak również kryteria rekrutacji znajdują się w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Wysoka jakość edukacji szkolnej w Mieście Racibórz”. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są do pobrania na stronie internetowej oraz w sekretariacie szkoły.

      Link do regulaminu i formularzy rekrutacyjnych

      https://sp15raciborz.edupage.org/a/projekt-wysoka-jakosc-edukacji-szkolnej-w-miescie-raciborz?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ0OSZzdWJwYWdlPTQ%3D