• Dzień Chłopaka w klasie VIc

• W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy młodzież, aby pamiętała o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu szkoły. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

W tym dniu w klasie pływaków VIc dzieczynki wręczały chłopcom upominki i złożyły życzenia.

Nie brakło także słodkiego poczęstunku oraz smacznej pizzy  dla wszystkich.

W klasie był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

• 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.
            Z tej okazji uczniowie klas IV – VIII obejrzeli prezentację z platformy LINGOS na temat różnych
            ciekawostek dotyczących języków. Mieli również możliwość posłuchać jak brzmią różne języki, np.:
            język baskijski, esperanto, czy też silbo, który składa się wyłącznie z gwizdów. Poznali również
            podstawowe zwroty w języku migowym. Po prezentacji uczniowie wzięli udział w quizie w Kahoot,
            gdzie mieli możliwość sprawdzić , ile ciekawostek zapamiętali z prezentacji. Pod koniec zajęć
            wysłuchali piosenki zaśpiewanej w różnych językach (Love Song in 67 languages).
            Chętne osoby przygotowały również plakaty na szkolny konkurs „Moje wymarzone zagraniczne
            wakacje”. Zwycięzcami zostali:
            - I miejsce: Milena Adamczewska,
            - II miejsce: Katarzyna Jarosz,
            - III miejsce: Kalina Antczak.
            Serdecznie gratulujemy!

M. Chrystof

• Pasowanie na pływaka

• Dnia 30.09.2022r. na pływalni H2Ostróg odbyło się „Pasowanie na pływaka”. W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy IV c z najmłodszej grupy pływackiej w składzie: Dudek Jakub, Fijałkowska Ewa, Gieroń Karol, Głombik Julia, Hetman Samuel, Karapuda Patrycja, Kochel Natalia, Komor Hubert, Kulik Paulina, Madecki Bartosz, Marcyanik Bartosz, Marshal Jessika, Marushak Iryna, Piechaczek Szymon, Rozkrut Jessika, Shubert Wiktoria, Siedlaczek Maksymilian, Siorak Jakub, Smołka Emilia,Turlejski Jakub, Wala Filip,Warsz Ewa, Yatsiv Veronika, Zacharko Miłosz. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę i odczytały wspólnie dekalog pływaka, po czym nastąpiło pasowanie. Otrzymali pamiątkowe koszulki i czepki, w których będą mogli godnie reprezentować szkołę i Klub MKS SMS Victoria Racibórz na zawodach pływackich.                                                                        Trenerami-opiekunami  klasy IV są: Janusz Lukoszek i Grażyna Kłoda.

Tym sposobem uczniowie klasy IV c zostali zapisani w poczet „pływackiej rodziny” w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi.

Życzymy uczniom wytrwałości by zawsze towarzyszyło im uczucie radości i zadowolenia z osiąganych wyników w nauce i sporcie