• Mamy nowy Samorząd!

• 26.09.2023r w naszej szkole odbyły się wybory władz Samorządu Uczniowskiego. Decyzją uczniów klas IV-VIII przewodniczącą została Lena Grabiniok z kl.7B, a zastępcami: Zofia Frydryszek (7C), Natasza Kyrychenko (8A) i Wioletta Rosina (7C). Brać uczniowska wybrała również nowych opiekunów SU, zostały nimi: p.Jola Otlik i p.Lidia Zawadzka.

Nowym władzom SU gratulujemy i życzymy fajnych pomysłów oraz owocnej pracy.

• Wycieczka do Gospodarstwa Edukacyjnego

• 12 września i 27 września 2023 klasy Ib, IIa oraz klasa I d wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego w Kuźni Raciborskiej. „Kalejdoskop łąk i lasów” to temat warsztatów, w jakich wzięli udział uczniowie. Klasa Id brała również udział w warsztatach, na których każdy z uczestników zrobił dla siebie piękne, pachnące mydełko i zabrał je na pamiątkę do domu. Dzieci poznawały stare sprzęty gospodarskie, stroje regionalne i historię rodziny. Dowiedziały się, jakie rośliny i zwierzęta występujące w okolicy Kuźni Raciborskiej. Uczniowie zapoznali się z pracami, jakie wykonuje się w gospodarstwie przy hodowli koni, kóz, kur oraz kaczek. Dodatkową atrakcją było karmienie tych zwierząt. Na zakończenie dzieciaki mogły spróbować kiełbasek z grilla, pysznej lemoniady, poczęstowane zostały także ciastem upieczonym przez gospodynię. Uczniowie wrócili zadowoleni, pełni pozytywnej energii i z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę.

• Wizyta przedstawicieli Straży Miejskiej

• 25 września 2023 naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Inspiracją do spotkania była tematyka związana z bezpieczeństwem, w szczególności dzieci klas pierwszych, w ruchu drogowym oraz sposobów zachowania się w obecności obcych. Uczniowie przypomnieli sobie zasady obowiązujące na ulicy, w szkole i w domu. Funkcjonariusze Straży Miejskiej utrwalali z dziećmi zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dużą uwagę poświęcili noszeniu przez dzieci odblasków. Podkreślono, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że staną się widoczne dla kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów. Na koniec spotkania każdy jego uczestnik otrzymał odblask oraz worek z elementami odblaskowymi. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali, jak bezpiecznie zachowywać się w jego najbliższym otoczeniu. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, odpowiadały na pytania gości i wiedzą jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.