• BADMINTON – SP15 Chłopcy Awans do następnej rundy

• Gratulacje dla chłopców z SP15 za zwycięstwo w drużynowych zawodach w badmintonie.

Zawody odbyły się 07.11.2023 r. na hali "ARENA" Rafako w Raciborzu – Finał Miejski Igrzysk Dzieci w kategorii dziewcząt i chłopców organizowany przez Szkolny Związek Sportowy.

Naszą szkołę reprezentowali:

Drzymała Paulina – kl. 4a, Kuklewicz Emilia – kl. 4a, Teodorowicz-Tomaszek Maria – kl. 4a,

Joneczek Jacek – 6b, Opiela Leon – 6a, Stadnik Olivier – 6b

Chłopcy zajęli pierwsze miejsce w mieście, co dało im awans do finału rejonowego szkół podstawowych, który odbędzie się w Rudniku.

Dziewczęta z kolei zajęły drugie miejsce w mieście i na tym etapie zakończyły rywalizację w drużynowych zawodach w badmintonie.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Do zawodów, uczniów SP 15 przygotowała Ewa Sienkiewicz.

• Dwójki siatkarskie chłopców

•  7.11.2023, Szkoła Podstawowa Nr 18 była organizatorem tegorocznych miejskich rozgrywek w dwójkach siatkarskich chłopców w kategorii wiekowej klas 7-8 Naszą szkołę godnie reprezentowały następujące teamy: Klasy 8: Adam Świerczek (8a) i Sergiusz Zdrzałek (8a) oraz Jakub Górski (8a) i Mateusz Sarniak (8a) , rezerwa:Ariel Żuk-Żukowski (7d) Klasy 7: Nataniel Durejko (7d) i Patryk Wojtaszewski (7d) oraz Franciszek Sergiel (7d) i Kacper Kuc (7d) Chłopcy z uwagi na sporą liczbę startujących, początkowo rozgrywali swoje mecze w grupach, następnie ekipy zajmujące I i II miejsce w grupie grali „na krzyż” o miejsca medalowe. Bezkonkurencyjna, okazała się para Adam Świerczek i Sergiusz Zdrzałek. Zajęli miejsce I w roczniku 2009, prezentując siatkówkę na wysokim poziomie! Po świetnej grze bez straty seta na etapie grupowym i po zaciętych 3 setowych zmaganiach w finale para Nataniel Durejko i Patryk Wojtaszewski ostatecznie zajęła miejsce II w roczniku 2010. Gratulujemy sukcesów! W przyszłym tygodniu do rozgrywek przystąpią dziewczęta-trzymamy kciuki! Opiekunem podczas zawodów była Lidia Zawadzka, natomiast do zawodów młodzież przygotowali nauczyciele: Adam Kurpis, Lidia Zawadzka oraz Irena Noga.

• Misja edukacja

• W dniu 19.10.2023r. miałam przyjemność, razem z koleżanką z pracy Iwoną Zawadzką, poprowadzić lekcje w trzecich klasach Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu. Lekcje były przeprowadzone w ramach programu „Misja edukacja”. W trakcie zajęć dzieci miały okazję poznać wiele bankosłówek. Naszą misją było przedstawienie uczniom świata finansów jako przyjaznego, interesującego i użytecznego. Starałyśmy się prostym językiem przekazać dzieciom wiedzę o tych pojęciach  oraz zilustrować ją przykładami z życia wziętymi.

Pytałyśmy dzieci o to, czy wiedzą, co to jest bank, co można zlecić w banku, czym jest pieniądz, co to jest przelew, co to jest karta płatnicza i do czego służy? To tylko przykładowe pojęcia, bankosłówek było o wiele więcej.

Chciałyśmy rozbudzić podczas lekcji ciekawość poznawczą uczniów i myślę, że udało nam się, gdyż każda klasa podczas zajęć była bardzo zaangażowana, dzieci chętnie podnosiły ręce do góry, gdyż bardzo chciały odpowiadać na pytania, widać było, że chcą brać czynny udział w prowadzonych lekcjach i miały dużo do powiedzenia. Okazało się, że uczniowie posiadają szeroką wiedzę na temat bankowości.

Na zakończenie lekcji w każdej klasie przeprowadziłyśmy quiz z przedstawionych pojęć bankowych. Uczniowie doskonale poradzili sobie z odpowiedziami na pytania, gdyż bardzo uważali na lekcji. Każdy uczeń w nagrodę dostał od nas na pamiątkę gadżet.

Kinga Wycisk

Menadżer ds. jakości relacji z klientami

• STRACHY NA LACHY I WSZYSCY ŚWIĘCI

• Ostatniego dnia października korytarze i sale szkolne nie były całkiem zwyczajne..Dlaczego? Ponieważ dzisiaj nasza szkoła wypełniła się nie tylko uczniami, ale zjawami, upiorami, aniołami, czarownicami, mumiami i świętymi. Wszystko za sprawą akcji samorządu uczniowskiego „Strachy na Lachy i Wszyscy Święci”. Zabawa nawiązywała do zbliżającego się Święta Zmarłych oraz Halloween. Inwencja uczniów nie miała granic. Stroje były wspaniałe a atmosfera, bo o nią właśnie chodziło, była dzisiaj znakomita! Uśmiechów było co niemiara. Każdy „nietypowy gość” mógł dzisiaj liczyć na „ulgę” ze strony nauczycieli , a przy okazji wzbogacić się o pozytywną uwagą. Uczniowie zgodnie przyznali, że świetnie się dzisiaj bawili..