• Zawody mikołajkowe

• Tu liczyły się chęci i dobra zabawa😊

W dniu 2 grudnia 2023r. na pływalni ZSOMS odbyły się jubileuszowe X Zawody Mikołajkowe w których wystartowało 150 zawodników klas IV-VI. Była to fantastyczna okazja do świętowania w duchu sportowej rywalizacji i zabawy w wodzie. Szkołę Podstawową nr 15 z Oddziałami Sportowymi reprezentowali podopieczni trenerów: Grażyny Kłody, Janusza Lukoszka i Ewy Rudzkiej – Bałys. Zawodnicy mieli okazję pokazać swoje umiejętności na dystansach 50 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wyniki do X miejsca:

IV miejsce Kalata Mateusz

V miejsce Zawisła Wiktor

VII miejsce Zawisła Wojciech

Dziękujemy za wspaniałą rywalizację dzieciom oraz rodzicom za głośne kibicowanie z trybun😊

Serdecznie gratulujemy, życzymy  sukcesów i wytrwałości w dalszej pracy.

• 40-lecie SP15

• w piątek 8 grudnia 2023 r. będziemy świętować 40-lecie SP15. W związku z odbywającą się uroczystością Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz Uczniowie maja zaszczyt zaprosić obecnych oraz byłych pracowników SP15 na Jubileusz z okazji 40-lecia Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu im. Jana III Sobieskiego, który odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godzinie 11:00 w budynku szkoły przy ulicy Juliusza Słowackiego 48.

Prosimy o potwierdzenie przybycia.

• Mecz sparingowy

• W czwartek 30.11 dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Kalina Figiel, Łucja Szymiczek, Julia Marcinkowska, Julia Lis, Nicole Wańdoch (klasa 7d) oraz uczennice klasy 8a: Zofia Mazurkiewicz, Natasza Kyrychenko i Anastasiia Zub rozegrały sparingowy mecz piłki siatkowej z drużyną LKS Volley Tworków prowadzoną przez p. Lidię Zawadzką.

Pomocni okazali się także chłopcy z klasy 7d, którzy pełnili funkcję sędziów spotkania.

Była to okazja, aby w niezwykle miłej atmosferze, szlifować formę siatkarek przed nadchodzącymi zawodami szkolnymi w tej właśnie dyscyplinie.

• Aktywna przerwa

• W środę 29.11 uczniowie naszej szkoły przerwy spędzili w tanecznych rytmach.

Nie ma lepszego sposobu na wyzwolenie hormonów szczęścia, który były tematem przewodnim obchodzonego w ostatnim czasie Tygodnia Profilaktyki niż właśnie poprzez taniec i muzykę.

Najpierw uczniowie klas 1-3 mieli okazję poćwiczyć i zatańczyć na holu głównym szkoły do hitowych utworów „Tańcz, tańcz, tańcz” oraz „Krecik krecik zielony ma berecik”. Starsi uczniowie świetnie zatańczyli do dwóch zupełnie odmiennych stylów muzycznych tj. latynoskich rytmów „Tacata” oraz country „Cotton Eye Joe” .

Wszyscy z uśmiechami na twarzy, podrygując, wrócili na lekcje.

Aktywną przerwę poprowadziła nauczycielka wychowania fizycznego i jednocześnie instruktorka fitnessu Lidia Zawadzka.