Serdecznie zapraszamy przyszłych gimnazjalistów do klasy sportowej – tenis stołowy dziewcząt i chłopców.
Oferujemy:
- 10 godzin WF w tygodniu (realizacja programu WF, podział na treningi ogólnorozwojowe i ukierunkowane);
- zajęcia z wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą nauczycielską (pani Anita Dąbkowska – instruktor tenisa stołowego, była zawodniczka II ligi)
- wykorzystywanie nowoczesnych metod i form pracy z uczniami
- przygotowanie uczniów do zawodów na różnych szczeblach
- wyjazdy uczniów na obozy sportowe
- szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych rozwijających uzdolnienia i poszerzających zainteresowania uczniów oraz zajęcia wyrównujące szanse
- wsparcie pedagoga i psychologa
Zapraszamy także do klas sportowych o profilu: tańce; zapasy; tchoukball
W każdą sobotę w godzinach 10:00-12:00 na sali gimnastycznej Gimnazjum Nr 5 odbywają się zajęcia sportowe z tenisa stołowego oraz tchoukballa.
Tenis stołowy to sport, który jest znany niemal każdemu. Jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pomaga nie tylko w prawidłowym rozwoju fizycznym i emocjonalnym dziecka, budowaniu świadomości własnego ciała, poprawie koordynacji ruchowej.
Znany światowy neurofizjolog kliniczny, dr Daniel G. Amen twierdzi, że jest to jedyna dyscyplina sportu, która znacząco wpływa na rozwój mózgu.
Gra w tenisa stołowego rozwija koordynację ręka-oko i kształtuje u zawodników takie same schematy, jakie mają miejsce przy przepisywaniu tekstu – jednoczesne obserwowanie i działanie. Bardziej niż inne dyscypliny zwiększa wytrzymałość, poprawia zwinność i koordynację. A to dzięki temu, że ping pong jest jednym z najszybszych sportów.
Tenis stołowy zwiększa również inteligencję dziecka, ponieważ wymaga opanowania szeregu taktycznych umiejętności: zasad, strategii, indywidualnego stylu gry. Sport ten umożliwia dzieciom lepszy start w dorosłość – dzięki grze najmłodsi lepiej radzą sobie ze stresem, co jest niezwykle istotne w dorosłym życiu.
Tchoukball to gra zespołowa rozgrywana przy użyciu piłki oraz specjalnych bramek. W odróżnieniu od większości sportów drużynowych, tchoukball jest grą bezkontaktową: przechwytywanie podań, blokowanie rzutów
czy ograniczanie toru ruchu innego zawodnika jest zabronione. Pomimo braku kontaktu między zawodnikami, tchoukball jest grą niezwykle dynamiczną i efektowną. W odróżnieniu od innych sportów zespołowych,
w tchoukballu nie traci się energii na przeszkadzanie przeciwnikowi w grze, gdyż głównym sposobem na przejęcie piłki jest skuteczna obrona. Zawodnicy skupiają się na doskonaleniu własnej gry oraz umiejętności drużynowych, związanych z ustawieniem na boisku i obserwacją ruchów przeciwnika. Dzięki temu tchoukball, zgodnie
z założeniami jego twórcy, dr. Hermanna Brandta, zachęca do budowania więzi społecznych poprzez wspólną aktywność sportową.