•  Z wizytą w szpitalu i nie tylko
          • Z wizytą w szpitalu i nie tylko

          • Po raz kolejny udowodniliśmy, że nie pozostajemy obojętni na ludzką krzywdę i problemy. W ramach kolejnej akcji Wolontariatu udało nam się zebrać ogromną ilość zabawek i gier, które przekazane zostały na rzecz Oddziału Pediatrycznego w Raciborzu, Domu Samotnej Matki „Maja”oraz świetlicy prowadzonej przez Siostry Klasztoru Annuntiata. Przywiezione rzeczy sprawiły dzieciom sporo radości i były wielką niespodzianką dla wszystkich. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za zaangażowanie się w powyższą akcję.

             

            Opiekunowie Wolontariatu: Ewa Rudzka- Bałys i Dominika Rydzek

        • Sukces w konkursie "Tell Your Tale"
          • Sukces w konkursie "Tell Your Tale"

          • Dnia 1 marca 2024 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ”Tell Your Tale”. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Antonina Kasowska z kl. 7a, Nataliia Kyrychenko oraz Mateusz Sarniak z kl. 8a. Konkurs składał się z 2 części: pisemnej i ustnej. Po pierwszej części 14 uczniów z najlepszymi wynikami przeszło do drugiego etapu. Ostatecznie nasza uczennica Antonina Kasowska zdobyła 3 miejsce, za co należą się jej ogromne gratulacje.

             

            M. Chrystof, J. Piórko

        • Język mniejszości - niemiecki
          • Język mniejszości - niemiecki

          • Szanowni Rodzice!

            Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu informuje, że od przyszłego roku szkolnego tj. 2024/2025 nie będzie możliwości korzystania przez uczniów z dodatkowej godziny języka niemieckiego. Dodatkowa godzina języka niemieckiego została wstrzymana we wszystkich szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Racibórz.

            Jednocześnie informujemy , że uczniowie tegorocznych klasy I-IV zgodnie z Dz. U. 2017.823 mają możliwość nauki języka mniejszości narodowej – języka niemieckiego (art.13.ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty).

            Wnioski do pobrania w sekretariacie ds. uczniowskich oraz na stronie szkoły w zakładce UCZNIOWIE I RODZICE – JĘZYK MNIEJSZOŚCI.

             

            Podstawa prawna:

            - Art. 13 ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty,

            - ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków i sposobu wykonywania przez przedszkola, szkoły i placówki publiczne zadań umożliwiających podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej, etnicznej i językowej uczniów należących do mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności posługującej się językiem regionalnym

            - Dz.U.2017.823 z dnia 24 kwietnia 2017r. Art. 2 (Mniejszości narodowe i mniejszości etniczne – pojęcia)

            1. Mniejszością narodową, w rozumieniu ustawy, jest grupa obywateli polskich, która spełnia łącznie następujące warunki:

            1) jest mniej liczna od pozostałej części ludności Rzeczypospolitej Polskiej;

            2) w sposób istotny odróżnia się od pozostałych obywateli językiem, kulturą lub tradycją:

            3) dąży do zachowania swojego języka, kultury lub tradycji:

            4) ma świadomość własnej historycznej wspólnoty narodowej i jest ukierunkowana na jej wyrażanie i ochronę:

            5) jej przodkowie zamieszkiwali obecne terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od co najmniej 100 lat:

            6) utożsamia się z narodem zorganizowanym we własnym państwie.

        • Warsztaty dla uczniów klas 1-3
          • Warsztaty dla uczniów klas 1-3

          • W dniu 14 lutego 2024 roku klasy 1-3 brały udział w warsztatach w ramach bezpłatnego programu edukacyjnego ,,Energia odnawialna”. Warsztaty były prowadzone w naszej szkole przez przybyłych gości. Podczas pogadanki połączonej z prezentacją, uczniowie dowiedzieli się jakie rozróżniamy źródła energii odnawialnej, jakie są plusy i minusy jej wytwarzania. W części praktycznej uczniowie mieli możliwość przeprowadzania eksperymentów w trakcie których przetestowali mini turbinę wiatrową, wykonali różnorodne testy i pomiary, aby sprawdzić, czy wielkość i kształt łopatek wiatraka ma znaczenie przy wytwarzaniu prądu elektrycznego. Sprawdzili również wydajność mini paneli słonecznych i próbowali za ich pomocą uruchomić śmigło wiatraka. Po wykonaniu eksperymentów uczniowie wspierani przez prowadzących postarali się wyciągnąć wnioski z przeprowadzonych ćwiczeń. Uczniom bardzo podobały się tego typu warsztaty, a przeprowadzone doświadczenia na pewno pozostaną na długo w pamięci.

        • Halowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego
          • Halowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego

          • 24 lutego 2024 na Kompleksie Lekkoatletycznym ZSOMS w Raciborzu odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego w kategorii U16 (rocz.2009-2010), w których uczestniczyło ok.330 zawodników z 20 śląskich klubów.

            Bardzo dobrze zaprezentowała się trójka uczniów naszej szkoły z klasy 7c, uzyskując rekordy życiowe w swoich konkurencjach.

            Srebrny medal wywalczył Jakub Szyjka w biegu na 1000m z wynikiem 2:56,84s. Piąte miejsce zajęła Zofia Frydryszek w pchnięciu kulą z wynikiem 8,35m, a na 7 miejscu w biegu na 600m uplasował się Bartosz Grzelak z wynikiem 1:41:01s.

            Warto dodać, iż nasi uczniowie rywalizowali z rocznikiem starszym, tym większe brawa!

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            B.Sz

        • Spotkania z przedszkolakami P12 i P26
          • Spotkania z przedszkolakami P12 i P26

          • W piątek 23.02.2024 gościliśmy dzieci z przedszkoli P12 i P26. 

            Dzieci, oprócz zwiedzania szkoły brały udział w zabawach na dużej sali gimnastycznej, prowadzonych przez p. Grażynę Kłodę i p. Ewę Rudzką-Bałys. Przedszkolaczki oglądały spektakl w Czarnym Teatrze, przygotowany przez p. Oliwię Joszko oraz p. Joannę Nowak. Nasi Goście uczestniczyli również w zajęciach w Bibliotece prowadzonych przez p. Krystynę Cyfkę oraz w zajęciach ze swoimi starszymi kolegami, prowadzonymi przez p. Irenę Piszcz, Esterę Kurzydem, p. Katarzynę Larę oraz p. Elżbietę Jagiełło-Pisanko.

        • Zajęcia dla dzieci z przedszkoli
          • Zajęcia dla dzieci z przedszkoli

          • Czwartek 22.02.2024 był kolejnym dniem zajęć dla dzieci z przedszkoli. Tym razem gościliśmy dzieci z przedszkoli P10 i P20.

            Dzieci, oprócz zwiedzania szkoły brały udział w zabawach na dużej sali gimnastycznej, prowadzonych przez p. Adama Kurpisa, p. Ewę Sienkiewicz i p. Joannę Srokę. Przedszkolaczki oglądały spektakl w Czarnym Teatrze, przygotowany przez p. Oliwię Joszko oraz p. Joannę Nowak. Nasi Goście uczestniczyli również w zajęciach w Bibliotece prowadzonych przez p. Krystynę Cyfkę oraz w zajęciach ze swoimi starszymi kolegami, prowadzonymi przez p. Aleksandrę Urban, Małgorzatę Grabowską, p. Katarzynę Larę oraz p. Jolantę Klejny.

        • "Bohaterowie w pudełkach od zapałek"
          • "Bohaterowie w pudełkach od zapałek"

          • Tak, potwierdzamy,że bohatera książki można schować do małego pudełeczka. ;)

            Klasa 4a, w formie projektu "Bohaterowie w pudełkach od zapałek", podsumowywała dziś cykl lekcji opartych na lekturze "Mikołajek". Zabawa była świetna, a efekty pracy naszych kreatywnych uczniów można obejrzeć na zdjęciach.

        • "Zemsta"
          • "Zemsta"

          • 19 lutego klasy 7 i 8 udały się na spektakl "Zemsta", wystawiony w Raciborskim Centrum Kultury, przez wrocławski Narodowy Teatr Edukacji. Perypetie Cześnika i Rejenta oraz ich odwiecznego sporu o mur graniczny, przedstawione zostały, jak na komedię przystało, w wersji humorystycznej- pełnej żartów słownych i brawurowych zwrotów akcji. Po spektaklu aktorzy zaprosili chętnych uczniów na scenę, gdzie przeprowadzili warsztaty teatralne. Pod kierunkiem profesjonalistów młodzież wykonała kilka ćwiczeń aktorskich. Na koniec każdy uczeń miał za zadanie stanąć na scenie przed publicznością i zawołać: "Jestem świetny!". Okazuje się, że jest to nie lada wyzwanie, ale młodzież poradziła sobie z nim doskonale. Wygląda na to, że rośnie nowe pokolenie artystów...

            B.K.

        • Zajęcia dla przedszkolaków
          • Zajęcia dla przedszkolaków

          • w środę 21.02.2024 odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Stokrotka. 

            Dzieci z Przedszkola Stokrotka, oprócz zwiedzania szkoły brały udział w zabawach na dużej sali gimnastycznej, prowadzonych przez p. Joannę Hanslik i p. Beatę Szyjkę. Przedszkolaczki oglądały spektakl w Czarnym Teatrze, przygotowany przez p. Oliwię Joszko oraz p. Joannę Nowak. Nasi Goście uczestniczyli również w zajęciach w Bibliotece prowadzonych przez p. Krystynę Cyfkę oraz w zajęciach ze swoimi starszymi kolegami, prowadzonymi przez p. Esterę Kurzydem oraz p.Ewę Kozubę.

        • Drugi dzień wizyty
          • Drugi dzień wizyty

          • przedszkolaków w SP15 (20.02.2024). Tym razem odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 13 w Raciborzu.

            Dzieci z Przedszkola nr 13, oprócz zwiedzania szkoły brały udział w zabawach na dużej sali gimnastycznej, prowadzonych przez p. Joannę Hanslik i p. Beatę Szyjkę. Przedszkolaczki oglądały spektakl w Czarnym Teatrze, przygotowany przez p. Oliwię Joszko oraz p. Joannę Nowak. Nasi Goście uczestniczyli również w zajęciach w Bibliotece prowadzonych przez p. Krystynę Cyfkę oraz w zajęciach ze swoimi starszymi kolegami, prowadzonymi przez p. Irenę Piszcz, Małgorzatę Grabowską, p. Esterę Kurzydem oraz p. Aleksandrę Urban.

        • Wizyta przedszkolaków
          • Wizyta przedszkolaków

          • W poniedziałek 19 lutego 2024 gościliśmy w naszej Szkole dzieci z Przedszkola nr 23 oraz z Centrum Opieki nad Dziećmi Przedszkole Montessori "Świat Malucha"

            Dzieci, oprócz zwiedzania szkoły brały udział w zabawach na dużej sali gimnastycznej, prowadzonych przez p. Irenę Nogę, p. Ewę Sienkiewicz i p. Adama Kurpisa. Przedszkolaczki oglądały spektakl w Czarnym Teatrze, przygotowany przez p. Oliwię Joszko oraz p. Joannę Nowak. Nasi Goście uczestniczyli również w zajęciach w Bibliotece prowadzonych przez p. Krystynę Cyfkę oraz w zajeciach ze swoimi starszymi kolegami, prowadzonymi przez p. Ewę Kozubę, Małgorzatę Grabowską, p. Andreę Wochnik oraz p. Jolantę Klejny.

        • Zawody pływackie
          • Zawody pływackie

          • Mistrzostwa Raciborza Szkół Podstawowych w Pływaniu "Już Pływam" SP15 II edycja

            Organizatorzy:

            • Urząd Miasta w Raciborzu,
            • Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu,

            • OSiR Racibórz,

            • MKS-SMS Victoria Racibórz,

            Miejsce zawodów: Kryta Pływalnia H2Ostróg w Raciborzu ul. Zamkowa 4

            Termin: 02. 03. 2024 (sobota)

            Godzina: 8.00 zbiórka klasy I-III , godzina: 8:45 – OTWARCIE ZAWODÓW

            9.00 zawody I-III

            Dekoracja dziewcząt i chłopców kl. I -III po przepłynięciu dziewcząt i chłopców

            Klasy IV -VIII zbiórka 9.45 – zawody 10.15

            Wszystkie dekoracje uczniów klas IV – VIII po zakończeniu wszystkich konkurencji

             

            Cel zawodów:

            • propagowanie pływania jako zdrowej formy spędzania czasu wolnego,

            • promocja pływania sportowego – zachęcenie dzieci do pływania kwalifikowanego,

            • rozwijanie sportu pływackiego w Raciborzu,

            • zachęcenie szkółek pływackich do współpracy w zakresie wyłaniania talentów pływackich,

            • promocja H2Ostróg,

            Termin zgłoszenia do zawodów upływa 28 lutego 2024r. (do godziny 14.00)

            • Zgłoszenia dokonują szkoły podstawowe Raciborza, przedstawiciele szkółek pływackich, zainteresowani rodzice - na adres e-mail : KLASY I- III do p. Grażyny Kłody - szkolkadelfin@gmail.com , natomiast zawodnicy klas IV- VIII do p. Ewy Rudzkiej – Bałys – rudzkabalyssp15@gmail.com – NA KARTACH STARTOWYCH wg załącznika nr 1,

            • zgłoszenia uczniów klas I- III dokonujemy na liście zbiorczej imię nazwisko, klasa – drogą e- mailową, natomiast zawodników klas IV- VIII na karcie startowej , która stanowi załącznik nr 1 do komunikatu,

            • wymagana jest zgoda rodziców – zawodnik będzie dopuszczony do startu na podstawie podpisanej zgody przez rodzica – opiekuna prawnego o aktualnym stanie zdrowia, przedstawionej wychowawcy klasy, trenerowi – stanowi załącznik nr 2 do komunikatu,

            • do dnia 29.02.2024 do godziny 18.00 należy dokonać skreśleń przez opiekunów na w/w adresy e- mailowe – jeśli ktoś nie wystartuje w zawodach – co usprawni szybkie przeprowadzenie zawodów,

            • w związku z RODO udział - zgłoszenie do zawodów jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie danych osobowych (listy startowe, wyniki, dekoracje) oraz wyrażeniem zgody na publikację wizerunku w celach reklamowych i promocyjnych organizatora,

            6. Uwagi techniczne

            • w zawodach mogą uczestniczyć dzieci od klasy I-VIII szkoły podstawowej,

            • rozpoczęcie zawodów o godzinie 9:00,

            • kryta pływalnia 25 m, 8 torów.

            • wyścigi pływackie rozgrywane będą seriami na czas,

            • pomiar czasu - ręczny.

            • uczniowie kl. 4-8, mogą startować w dwóch konkurencjach

            7. Program zawodów

             

            • Uczniowie klas I - III – start na dystansie 25 m stylem dowolnym

            • Uczniowie klas IV - VIII

            1. Nagrody

            • najlepsza dziewczynka i chłopak w klasach I-III, którzy uzyskają największą ilość punktów po II edycjach otrzymają Puchar Dyrektora SP 15 Racibórz ,

            • w kategorii dziewcząt i chłopców w klasach I-III zostaną wyłonieni najszybsi zawodnicy za pierwsze trzy miejsca, którzy otrzymają dyplomy i medale,

            • w kategorii dziewcząt i chłopców w klasach IV-VIII za start w poszczególnych konkurencjach najszybsi zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymują medale i dyplomy,


            SERDECZNIE ZAPRASZAMY

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

        • Konkurs dla młodzieży z Ukrainy
          • Konkurs dla młodzieży z Ukrainy

          • Konkurs „Moje osiągnięcia” dla młodzieży z Ukrainy zamieszkałej w Polsce

            Fundacja Jedność i Konsulat Generalny USA w Krakowie zapraszają młodzież ukraińską mieszkającą w Polsce przez ostatnie 2 lata wojny na pełną skalę w Ukrainie, do udziału w ogólnopolskim konkursie „Moje osiągnięcia”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie ukraińscy mieszkający w Polsce i uczący się w ramach polskiego sytemu edukacji, czy też nauki wirtualnej prowadzonej przez szkoły w Ukrainie. Celem konkursu jest zachęcenie młodych osób do podzielenia się swymi osobistymi  osiągnięciami i sukcesami, z których są dumni i zechcą o nich opowiedzieć. Jesteśmy pewni, że prace konkursowe (w dowolnej formie, do wyboru: esej, praca plastyczna, wideo) będą nie tylko inspiracją do dalszych pozytywnych działań i sięgania przez samych uczestników po nowe wyzwania, ale też dodadzą skrzydeł innym.

            Szczegóły, formularze zgłoszeniowe oraz regulamin Konkursu dostępne są na  FB Fundacji Jedność:

            https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=384127574347583&id=100082510302300

            oraz

            na FB Konsulatu Generalnego USA w Krakowie: https://www.facebook.com/share/p/GYwUdskLxXuQmPMa/?mibextid=WC7FNe

            Prace przyjmowane są od 29.01.2024 do 11.02.2024 (23:59).
            W konkursie mogą wziąć udział osoby, które:
            - mają 14-18 lat;
            - mają obywatelstwo ukraińskie;
            - mieszkają w Polsce w momencie składania wniosku;
            - zapoznały się z Regulaminem Konkursu i akceptują jego treść (kliknij w link)
            - wysłały swoją pracę konkursową za pośrednictwem właściwego formularza do 11.02.2024 23:59 (GMT+1, Warszawa)

            Zgłaszając pracę do Konkursu, Uczestnik potwierdza, że jest to praca oryginalna, która nie była wcześniej publikowana drukiem, na stronach internetowych ani w mediach społecznościowych.
            Uczestnicy mogą przesłać tylko jedną pracę konkursową, indywidualną, w jednej z  dowolnych poniżej opisanych  form:

            - esej (maksymalna długość - 1000 słów)
            - wideo (maksymalna długość - 2 minuty)
            - praca plastyczna (rysunek, malarstwo, komiks, grafika, grafika komputerowa)
            Wyniki zostaną ogłoszone 15.02.2024 r. drogą mailową. 
            Wszyscy uczestnicy otrzymają elektroniczne CERTYFIKATY uczestnictwa w Konkursie. Finaliści zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród w Krakowie 23 lutego 2024 r. i otrzymają karty podarunkowe do sieci sklepów Empik.

             

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

          • ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

            życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

             

            Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego 23 stycznia 2024, mimo zimowego popołudnia do naszej szkoły zawitali goście. Panie wychowawczynie klasy 1b Estera Kurzydem i 1d Teresa Stein przygotowały wspólnie ze swoimi klasami niespodziankę. Na samym początku przywitały obecnych gości. Na udekorowanych korytarzach uczniowie zaprezentowali piękne programy artystyczne, na które złożyły się Jasełka, bardzo wzruszające wierszyki i piosenki oraz pokazy taneczne. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Po części artystycznej z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat”, a następnie obdarowano dziadków upominkami. Dzieci wraz z Babciami i Dziadkami zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze. Uczniowie mieli możliwość wyrazić Babciom i Dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za opiekę i trud włożony w ich wychowanie. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i dziadków! Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

             

            Teresa Stein

            Estera Kurzydem

        • Koduj z Gigantami - zapisy
          • Koduj z Gigantami - zapisy

          • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zapisy na darmowe warsztaty z programowania dla uczniów Koduj z Gigantami właśnie ruszyły. To 14. już edycja największej w Polsce akcji organizowanej przez szkołę programowania Giganci Programowania, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Gov Tech, NASK, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz kuratoriów oświaty i prezydentów polskich miast.

            Warsztaty odbywają się po raz czwarty w Raciborzu  w dniach 17 i 18 lutego 2024 oraz 02.03.2024 roku przy ulicy Nowej 1 (biurowiec PSS Społem) . Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Raciborza oraz Starosta Powiatu RaciborskiegoSerdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat warsztatów i do udostępniania jej uczniom. W poprzedniej edycji akcji w warsztatach wzięło udział 30 tysięcy uczniów - dzięki Państwa zaangażowaniu mamy nadzieję na jeszcze więcej.W załączniku znajdziecie Państwo grafikę do udostępnienia na Dziennik Elektroniczny o co bardzo prosimy oraz w miarę możliwości na Facebooka oraz stronę internetową.

             

            Michał GołąbDyrektor

             

            Giganci Programowania Racibórz

             

            w: www.giganciprogramowania.edu.pl

        • Cykl warsztatów poświęcony  pierwszej pomocy przedmedycznej  dla klas 1- 3
          • Cykl warsztatów poświęcony  pierwszej pomocy przedmedycznej  dla klas 1- 3

          •     W dniu 24 stycznia 2024r naszą szkołę odwiedzili Pan Radosław i Pan Remigiusz wychowawcy Zakładu Poprawczego w Raciborzu wspólnie z wychowankami  i Panią ratownik WOPR. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Celem zajęć było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Pod okiem prowadzących warsztaty, pani ratownik oraz wychowanków Zakładu Poprawczego mieli możliwość przećwiczenia na  fantomach: ocenę stanu poszkodowanego, umiejętność skutecznego wzywania pomocy, zastosowania pozycji bocznej bezpiecznej oraz postępowania przy zatrzymaniu oddechu i krążenia (resuscytacja krążeniowo – oddechowa -RKO). Dzięki powyższym zajęciom mieliśmy możliwość nauki odpowiedzialności za siebie i innych.  Warsztaty tego typu uświadamiają nam, że nawet dziecko może zostać małym ratownikiem. Kolejny cykl zajęć w którym wezmą  udział pozostałe klasy przed nami. Pragniemy podziękować Panu Radosławowi, Panu Remigiuszowi oraz ich wychowankom i pani ratownik WOPR za przekazanie cennej wiedzy w praktyczny sposób.

        • Jan Górka w kl. IId
          • Jan Górka w kl. IId

          • W poniedziałek kl. IId odwiedził Jan Górka były uczeń naszej szkoły oraz zwycięzca XIV edycji The Voice of Poland. Wizyta była krótka, ale wywołała wiele pozytywnych emocji wśród uczniów. Janek cierpliwie odpowiadał na pytania dzieci, robił zdjęcia, rozdawał autografy oraz zaprezentował techniki beatboxu. Na koniec udzielił wywiadu, w którym zdradził jakie są jego muzyczne marzenia oraz kiedy wychodzi nowy singiel. Wywiad przygotowały uczennice kl. Vd Milena Adamczewska oraz Liliana Matlak.

            Życzymy Jankowi wielu sukcesów!