• Znicze na kresy
          • Znicze na kresy

          • W dniach od 16 do 23 października 2013 roku w Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu przeprowadzono akcję "Podaruj znicz na Kresy".

            Inicjatorem akcji jest Górnośląski Oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Katowicach. Celem akcji jest zebranie zniczy, które w dniu Wszystkich Świętych zapłoną na opuszczonych grobach Polaków, którzy zostali pochowani w dziesiątkach nekropolii, znajdujących się w Borysławiu, Stryju, Samborze i Łanowicach na Ziemi Drohobyckiej.

            Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony gimnazjalistów i nauczycieli. Zebrano łącznie ponad 130 zniczy. 

            Znicze na kresy.

        • Dni kariery
          • Dni kariery

          • Od odkrywania talentów do uniwersytetu w Cambridge

             

            W Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu odkrywanie talentów stało się już tradycją.

            Tegoroczny V Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem "Odkryj talenty swojego dziecka" rozpoczęliśmy wystawą zawodoznawczą połączoną z wystawą talentów naszych uczniów, którą zaprezentowaliśmy środowisku lokalnemu na Festynie Rodzinnym dnia 13.10.2013 r. z okazji Dnia Patrona - Jana Pawła II. Wszyscy przybyli na plac szkolny Gimnazjum Nr 5 mogli podziwiać talenty Mateusza Jęczmionki z klasy II z, który od wielu lat obserwuje zjawiska atmosferyczne i utrwala je na zdjęciach. Mateusz ma obecnie praktyki u fotografa. Pasją kolejnego ucznia Maksymiliana Wojcieszyka jest rysowanie. Jego rysunki zachwyciły uczniów, nauczycieli i rodziców. Talenty naszych uczniów to także taniec, gra na instrumentach, śpiew, sport, a także sztuka fryzjerstwa i "leczenia" komputerów.

            16 października w auli szkolnej wszyscy uczniowie wypełnili ankietę, w której wypowiadali się na temat wymarzonego zawodu oraz pisali, w czym są "mistrzami". Niektórzy zaprezentowali swoje pasje i talenty koleżankom, kolegom i rodzicom. Wiele talentów już odkryliśmy, a niektórzy widząc, że to wspaniałe uczucie, być podziwianym przez innych, wystąpili spontanicznie. Mateusza Piełę z klasy I a fascynują komputery i ich wnętrza, bo może w ten sposób pomagać innym ludziom. Dziewczęta tańczą w różnych zespołach tanecznych działających w naszym mieście. Przemysław Siudak przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum Nr 5 jest zapaśnikiem i zdobywcą licznych medali. Opowiadał o swoich zawodach i medalach. Dominika Małecka z klasy III a i Wiktoria Żydek z klasy I a stworzyły duet i pięknie zaśpiewały piosenkę w języku angielskim. Michał Król z klasy III a zaśpiewał akompaniując sobie na gitarze. Barbara Fijas i Aleksandra Cieślak zrobiły fryzurę koleżance.

            Uczniowie zobaczyli, że warto mieć jakieś zainteresowania i warto pokazywać swoje talenty innym. Warto też spędzać czas wolny, robiąc to co się lubi i z ludźmi, którzy mają podobne zamiłowania.

            Inni uczestnicy tego nietypowego pokazu dowiedzieli się, że trzeba kochać to, co się robi, umieć dobrze organizować swój czas, aby móc pogodzić treningi, szkołę muzyczną, próby, z nauką w szkole i że to bardzo pomaga w przyszłości, aby osiągać założone cele.

            Najlepszym dowodem na to są losy naszych absolwentów, którzy chętnie do nas wracają i dzielą się z nami swoimi sukcesami. Takim przykładem jest wielka pasja Wojciecha Kaczmarczyka do geografii, historii i podróżowania, która "zaprowadziła" go na studia na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii, który uważany jest za jeden z najlepszych uniwersytetów w Europie i na świecie.

             

            Wielu naszych uczniów uczy się nadal i odnosi sukcesy w konkursach z różnych dziedzin.

            A wszystko zaczyna się od odkrycia talentu, szlifowania go, aby błyszczał pełnym blaskiem.

            V Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem "Odkryj talenty swojego dziecka" w naszej szkole wpisuje się doskonale w prowadzony projekt unijny w ramach POKL "Świat Wokół Nas", gdzie prowadzone są między innymi zajęcia z doradztwa zawodowego według programu " Moja pasja moją pracą. Moja praca moją pasją.”

            Koordynatorem V Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II jest Róża Szramek

             

             Dni kariery.

        • Multikosz
          • Multikosz

          • Szkolny konkurs na "Projekt multikosza" ogłoszony został w ramach akcji "Sprzątania Świata" pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę". Konkurs na najlepszy "Projekt Multikosza" odbył się w dniach od 15.09.do 25.09.2013.

            Celem konkursu było uświadomienie uczniom, że selektywną zbiórkę odpadów zaczynamy w naszym domu, odzyskując wiele cennych surowców wtórnych i dzięki takim działaniom "Odkrywamy czystą Polskę".

            W Konkursie wzięło udział 25 uczennic i uczniów Gimnazjum Nr 5 im Jana Pawła II w Raciborzu. Młodzież dostarczyła różne ciekawe prace graficzne i przestrzenne, często wykonane z surowców wtórnych.

            Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 08.10.2013 w wyniku głosowania na daną pracę, w którym udział wzięli uczniowie klas II oraz koordynatorki konkursu: Róża Szramek i Beata Rubin - Jałowiecka.

            Za najciekawsze zostały uznane następujące prace:

            Aleksandry Dudacy z klasy II a, która zajęła I miejsce

            Jakuba Radeckiego z klasy II c - II miejsce

            Michała Urbszysa z klasy II b - III miejsce

            Zuzanny Rychlik z klasy II a, która uzyskała wyróżnienie

             

            Nagrody książkowe i dyplomy zostały wręczone uczniom w dniu 13.10.2013 podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Papieskiego.

            Pozostali uczestnicy otrzymali dodatnie punkty do zachowania za udział w szkolnym konkursie.

            Koordynatorki podziękowały wszystkim uczestnikom za zaangażowanie we wspólnym  dziele, jakim jest ochrona naszego środowiska. /R.S./

            Multikosz.

        • Dzień Nauczyciela
          • Dzień Nauczyciela

          • Dzień rozpoczął się uroczystością w auli szkolnej. Młodzież klasy I a pod kierunkiem pani Beaty Mróz-Kajstury przygotowała kabarecik uczniowski poświęcony codziennej pracy nauczycieli oraz krótki montaż słowno-muzyczny  zadedykowany naszemu patronowi Janowi Pawłowi II. Podczas uroczystości głos zabrał pan dyrektor Dariusz Malinowski, który złożył wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. W czasie wystąpienia pan dyrektor przypomniał nam wartości, jakie promował nasz patron, nawiązywał do jego zamiłowań, wskazując, że postać Jana Pawła II powinna być nadal autorytetem, zarówno dla uczniów, jak i rodziców i nauczycieli. Wspominając zamiłowanie Jana Pawła II do przyrody i ojcowizny pan dyrektor wręczył dyplomy i nagrody uczniom klas drugich wyróżnionym w szkolnym konkursie na projekt multikosza. Konkurs był przeprowadzony w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”.

             Dzień Nauczyciela.

        • Dzień Patrona
          • Dzień Patrona

          • Uroczysty Dzień Patrona Gimnazjum nr 5 rozpoczął się od Mszy św. w intencji uczniów, rodziców i pracowników Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w kościele NSPJ. Po mszy udaliśmy się na salę gimnastyczną, na której odbywały się pokazy karate prowadzone przez pana Grzegorza Wachowskiego oraz pokazy taneczne zespołu tanecznego „Skaza” pod kierunkiem pani Manueli Krzykały. Na boisku szkolnym  odbywało się wiele ciekawych rozgrywek sportowych przygotowanych przez nauczycieli m.in. rzuty do kosza, podnoszenie ciężarów, trafianie piłeczką do celu, bieg na nartach po trawie czy chód na szczudłach.

            Kulminacją Dni Patrona był mecz towarzyski księża kontra absolwenci szkoły. Przed meczem został odegrany oficjalny hymn reprezentacji Polski na Euro 2012. Mecz przebiegał zgodnie   z zasadami fair-play oraz zasadami bezpiecznego kibicowania. Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla drużyny absolwentów oraz uroczystym wręczeniem Pucharu Dyrektora Gimnazjum Nr 5 oraz dyplomów dla wszystkich uczestników meczu przez pana dyrektora Dariusza Malinowskiego i proboszcza Kościoła NSPJ księdza Adama Rogalskiego. Po meczu zostały rozstrzygnięte konkurencje uczniowskie. Uczniowie i rodzice zostali nagrodzeni nagrodami i dyplomami.

            W trakcie trwania Dni Patrona dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka, gdzie można było nabyć ciasta przygotowane przez rodziców i uczniów, kiełbasę z grilla oraz skorzystać z oferty sklepiku szkolnego.

            Tegoroczne Dni Patrona cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Po raz kolejny Dni Patrona Jana Pawła II okazały się wspaniałą imprezą integrującą uczniów, nauczycieli, rodziców oraz lokalną społeczność. Dziękujemy wszystkim za przybycie  i zapraszamy za rok!!!

            Dzień Patrona.

        • Marsz Nadziei
          • Marsz Nadziei

          • W sobotę 12.10. uczniowie i absolwenci Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II pod opieką pani Krystyny Sebastian-Wypasek wzięli udział w Marszu Nadziei.

            Włączenie się uczniów do akcji zorganizowanej przez Raciborskie Koło Polskiego Komitetu Zwalczania Raka było ważne ze względu na edukację zdrowotną, prowadzoną na co dzień w szkole, oraz wychowanie zdrowego, aktywnego i świadomego wyborów pokolenia.
            Nasz styl życia kształtuje się w dzieciństwie i młodości. Wczesne wyrobienie zdrowych nawyków może skutkować później zdrowszym trybem życia oraz uchronić nas przed chorobami przewlekłymi w starszym wieku. 

            Marsz nadziei.

        • Dzień Papieski i Dzień Patrona
          • Dzień Papieski i Dzień Patrona

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Raciborza do wzięcia udziału w obchodach Dnia Papieskiego w dniu 13.10.2013r. (niedziela). Uroczystość rozpocznie się w kościele NSPJ o godzinie 12.00. Po Mszy Św.  zapraszamy do Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II, gdzie w ramach Dnia Patrona rozpocznie się festyn rodzinny, a w jego programie: mecz piłki nożnej księża/absolwenci i uczniowie, pokazy karate, gry i zabawy rodzinne. Zapraszamy na kiełbaski z grilla i na coś słodkiego do kawiarenki prowadzonej przez Samorząd Uczniowski.

            Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli zdecydują się Państwo na wspólne rodzinne spędzenie niedzielnego popołudnia i włączą się Państwo w obchody Dnia Papieskiego i Dzień Patrona Gimnazjum nr 5.

        • Samorząd szkolny
          • Samorząd szkolny

          • Funkcję przewodniczącego szkoły w roku 2013/2014 objął Przemysław Siudak.

            W krótkim wywiadzie opowiedział o sobie:

            1.Co czułeś, gdy pan dyrektor wyczytał twoje imię, gdy zostałeś wybrany do samorządu szkolnego?
            odp. Byłem bardzo szczęśliwy, a zarazem zaskoczony tym, że akurat mnie wybrali, bo byłem pewien, że ktoś inny wygra.
            2.Czym się zajmujesz po szkole?
            odp. Po szkole uczęszczam na treningi zapaśnicze.
            3.Czy uczęszczasz do jakiegoś klubu?
            odp.Tak uczęszczam do klubu zapaśniczego MKZ Unia Racibórz
            4.Jakie masz plany na prowadzenie samorządu ?
            odp. Mam nadzieję, że będę go prowadził dobrze, że wszystko pójdzie po mojej myśli i zgodnie z moimi planami.

             

            Przemkowi w pełnieniu funkcji przewodniczącego pomogą dwie koleżanki, w roli zastępców: Simona Mruzek i Marta Kołodziej. Oto co mówią o sobie:

            Marta Kołodziej klasa 3b
            Słucham różnej muzyki- przeważnie tej, która wpadnie mi w ucho.
            Moje hobby to taniec i cztery razy w tygodniu uczęszczam na zajęcia z tańca.
            W wolnym czasie lubię oglądać telewizję oraz przeglądać strony internetowe.
            Jestem miła, przyjacielska i zawsze pomagam potrzebującym.
             
            Nazywam się Simona Mruzek. Interesuję się fotografią. Uwielbiam robić zdjęcia. Nie jest ważne komu, ale ważne, żeby były oryginalne: naturalne i ciekawe. Wolny czas poświęcam fotografowaniu i znajomym. Robienie zdjęć znajomym sprawia mi radość.

            Samorząd szkolny.

        • Mały festiwal nauki
          • Mały festiwal nauki

          • Mały festiwal nauki, który miał miejsce w Gimnazjum nr 5, był konsekwencją współpracy szkoły w ramach Klubu Młodego Odkrywcy z Centrum Nauki Kopernik.

            30.09.2013 r. młodzi odkrywcy przygotowali dla uczniów G5 i gości 8 stanowisk naukowych. Zaliczając kolejne zadania, uczestnicy szukali odpowiedzi na pytania:  Czy mogę zobaczyć gwiazdy i odlecieć poduszkowcem? Jak działa mój mózg? Czy jestem dobrym matematykiem? Zmierzyli się z zadaniem językowym „Mein Geburstag”. Próbowali złożyć komputer z części oraz skonstruować obwód elektryczny. Uczestnicząc w przygodzie z jabłkiem odkrywali tajemnice równika. Wszystko odbywało się pod hasłem: Trochę wysiłku i pracy umysłu mi nie zaszkodzi.

            Dobra zabawa i odrobina nauki pochłonęła uczestników zajęć, którzy z niedosytem podsumowali swoje osiągnięcia przeliczone na punkty. Inicjatorka popołudniowych zajęć koordynator Renata Dradrach-Szweda zapowiedziała kontynuację festiwalu, co spotkało się z aplauzem, szczególnie zaproszonych do udziału w projekcie uczniów szkoły podstawowej.

            Mały festiwal nauki.

        • Pasowanie na ucznia
          • Pasowanie na ucznia

          • 25 września to ważna data dla pierwszoklasistów Gimnazjum nr 5. W tym dniu odbyło się pasowanie na ucznia G5. Jeszcze nie do końca pewni swojej pozycji w społeczności szkolnej przeszli tor przeszkód, którego pokonanie pozwoliło im wpisać się w poczet gimnazjalistów.

            Zadania przygotowane przez drugoklasistów obejmowały pokazy umiejętności w różnych dziedzinach, niezmiernie ważnych w życiu uczniów. Zaczęło się od przeglądu stanu wiedzy. Pierwszoklasiści doskonale radzili sobie z odpowiedziami na pytania: „kto jest kim w szkole?, jak się nazywa?”, ale polegli na pytaniu o numer gabinetu pedagoga szkolnego. Wiele uciechy dostarczyło zadanie ruchowe polegające na pokonaniu toru przeszkód. Niemniej ciekawie wypadło zadanie polegające na dmuchaniu balonów. Poradzili sobie z rysowaniem portretu dyrektora placówki. Ostatnie zadanie z zakresu muzyki porwało wszystkich: i uczestników, i publiczność. Było to karaoke. Kultowe „Małgośka”, „Mydełko FA”, „Hej sokoły” wykonane chórem dowodzą, że społeczność szkolna: uczniowie i nauczyciele jest nieźle zintegrowana.

            Cała impreza zakończyła się wspólną dyskoteką, gdzie muzyka porwała i uczniów, i nauczycieli.

            Pasowanie na ucynia.

        • Wybory SU
          • Wybory SU

          • 25 września w Gimnazjum nr 5 odbyły sie wybory do Samorządu Uczniowskiego.

            Zaczęło się od kampanii wyborczej, która wyzwoliła energię w uczniach gimnazjum. Plakaty, ulotki, dyskusje, walka o każdy głos absorbowały uwagę wszystkich uczniów, bo przecież samorząd tworzy cała społeczność. Samorząd ma wpływ na wiele spraw dotyczących uczniów i raz wybrany będzie rządził przez cały rok szkolny.

            Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Katarzyna Miler, Karolina Ralko, Aleksandra Pocentajło, Dżesika Koncewicz, p.Elżbieta Galicka, p. Krystyna Sebastian-Wypasek. Szkolna Komisja Wyborcza ma za zadanie zadbać o wszelkie szczegóły, by wybory odbyły się zgodnie z prawem i czterema podstawowymi zasadami. Są bezpośrednie – byśmy mogli poczuć powagę chwili, tajne, by wybór był obiektywny, równe – byśmy uwierzyli, że mamy takie same prawa, powszechne, bo stanowimy jedność i każdy powinien z pełną świadomością podjąć tę ważną decyzję.

            W głosowaniu uprawnionych było: 147 uczniów i 22 nauczycieli. Głosowało: 109 uczniów i 5 nauczycieli. Ważnych głosów oddano: 114.

            W podsumowaniu komisja podliczyła liczbę oddanych głosów na poszczególnych kandydatów.

            Przemysław Siudak: 45

            Simona Mruzek: 36

            Marta Kołodziej: 18

            Błażej Łazarski: 2

            Marta Tambor: 12

            Tym samym funkcję przewodniczącego szkoły w roku 2013/2014 obejmie Przemysław Siudak. W pełnieniu tej funkcji pomogą mu dwie koleżanki, w roli zastępców: Simona Mruzek i Marta Kołodziej. Gratulujemy. Czekamy na pierwsze inicjatywy. Wybory SU.

        • Festiwal Nauki
          • Festiwal Nauki

          • Zainteresowani poznawaniem świata poprzez naukę wzięli udział w zorganizowanym przez m.in. Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu I Festiwalu Nauki. Pokazy naukowe i doświadczenia, nauka i doskonała zabawa przyciagnęła również gimnazjalistów z "Piątki". Uczniowie brali udział w pokazach Kolorowej chemii ognia, robili  baterie z cytryny czy ziemniaka, wywoływali własne pioruny, kręcili filmy i po prostu doskonale się bawili.  Wiele emocji wzbudzały pokazy przygotowane (również przez absolwentów G5) uczniów Technikum Mechanicznego. Festiwal Nauki.

        • Sprzątanie świata
          • Sprzątanie świata

          • Odkrywamy czystą Polskę w Parku Krajobrazowym Cysterskich Kompozycji Krajobrazowych Rud Wielkich.

            20 września uczniowie Gimnazjum Nr 5 wzięli udział w "Cysterskich dymarkach". Po przyjeździe do Rud Wielkich czekał na nas przewodnik z Ośrodka Edukacyjnego Zespołu Parków Krajobrazowych Woj. Śląskiego im. Juliusza Rogera w Rudach.
            Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania kościoła, Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym. W kościele zasiedliśmy w ławach i wysłuchaliśmy historii pobytu Cystersów na terenie Europy, Polski i Rud. Uczniowie zapoznali się z życiem i działalnością gospodarczą Cystersów.

            Następnie udaliśmy się na wędrówkę po parku, gdzie uczniowie "Sprzątali Świat" i odkrywali czystą Polskę. Okazało się, że nawet w parku krajobrazowym ludzie pozostawiają swój ślad w postaci śmieci.
            Wędrówkę po parku zakończyliśmy w pałacu biskupim zwiedzaniem wystawy Przyrodniczo - Łowieckiej z okazji 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. Wielu uczniów podziwiało trofea myśliwych, a niektórzy byli zmartwieni z powodu zabijania zwierząt
            Następnie udaliśmy się na warsztaty edukacyjne i krok po kroku zobaczyliśmy, jak dawniej wytapiano żelazo w Rudach. Wielu uczniów z takim zapałem dęło w piec, że ogień buchał wysoko. Niektórym udało się uzyskać dyplom dymarza. Po wytężonej nauce i ciężkiej pracy młodzież integrowała się przy ognisku, piekąc kiełbaski, chleb, a nawet chrupki. Dla wielu z nich było to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie z Rudami.


            Warsztaty i przejazd sponsorowane były przez Wydział Ochrony Środowiska Miasta Racibórz. Sprzątanie świata.

        • Wrześniowe rocznice
          • Wrześniowe rocznice

          • "Mogiłom i cieniom"

            W dniach 17-18 września br. uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję obejrzeć wystawę zatytułowaną "Mogiłom i cieniom", która upamiętniała wydarzenia z września 1939 roku, a więc niemiecką i sowiecką agresję na nasz kraj.

            Pomysł wystawy, zainicjowała ekspozycja Instytutu Pamięci Narodowej, pod tym samym tytułem, prezentowana na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, upamiętniająca cierpienia i ofiary narodu polskiego poniesione w czasie działań wojennych. Zainteresowanych tematem odsyłamy na stronę internetową IPN.

            Na zakończenie wystawy uczniowie zapalili znicze pod dębem - pomnikiem upamiętniającym płk Jerzego Skrzydlewskiego - polskiego oficera rozstrzelanego przez NKWD w Katyniu.

            Wrześniowe rocznice.

        • "Czekać nam było, śmierci czy cudu"
          • "Czekać nam było, śmierci czy cudu"

          • Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II uczestniczyło w uroczystościach na cmentarzu Jeruzalem upamiętniających wywózkę polskich rodzin na Syberię.

            Symboliczne spotkanie pokoleń: Sybiraków, władz miejskich, harcerzy i młodzieży odbyło się już po raz czternasty. Pod pomnikiem upamiętniającym te tragiczne wydarzenia podczas wzruszającej uroczystości, dyrektor G 5 pan Dariusz Malinowski wygłosił do zebranych przemówienie, obejmujące m.in. historię agresji ZSRR na Polskę oraz podkreślające ogrom strat, jakie poniósł polski naród.
            Wszyscy w zadumie słuchali słów o latach zesłań, które były dla Sybiraków prawdziwą współczesną golgotą, naznaczoną głodem,chorobami i utratą wielu najbliższych.

            Pomnik Sybiraków.

        • Bitwa pod Wiedniem
          • Bitwa pod Wiedniem

          •  Szkolny konkurs z okazji 330 rocznicy bitwy wiedeńskiej w G5


            W środę 11 września, w przeddzień 330 rocznicy odsieczy wiedeńskiej, w stylowych wnętrzach auli Gimnazjum nr 5 miał miejsce konkurs upamiętniający to wielkie zwycięstwo oręża polskiego.

            Bitwa wiedeńska jest zaliczana przez historyków do grona dwudziestu bitew, które zmieniły losy Europy i świata, zatrzymując turecką ekspansję na naszym kontynencie.
            Dwuosobowe drużyny zmagały się z pytaniami konkursowymi, niektóre z nich były zaskakujące, tak jak pytanie o nazwę napoju, który wg tradycji rozpowszechniły wojska tureckie w Europie (macie pomysł o jaki napój chodzi?). Po podsumowaniu punktów okazało się, że konieczna jest dogrywka, która wyłoni zwycięzcę.

            W ostatecznej punktacji klasa 2B zajęła 3 miejsce z wynikiem 5 pkt . Ogromnie nam miło, że klasy "z" mogły świętować swój sukces, bowiem 2 miejsce z wynikiem 6 pkt zajęła klasa 3Z, a zwyciężyła klasa 2Z z wynikiem 7 pkt.
            Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w konkursie, serdecznie gratulujemy zwycięzcom, życząc wszystkim - zwycięzcom i zwyciężonym - kolejnych sukcesów. Bitwa pod Wiedniem.

        • Rozpoczęcie roku szkolnego
          • Rozpoczęcie roku szkolnego

          • Uroczysty apel, który zgromadził uczniów i ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły stał się sygnałem do rozpoczęcia roku szkolnego 2013/14 w Gimnazjum nr 5. Zebranych przywitał dyrektor placówki Dariusz Malinowski oraz stary poczciwy dzwonek. Nowością będzie zamontowany w pierwszych dniach września nowy dzwonek… bezstresowy, który będzie obsługiwał 9 oddziałów uczniów i 20 nauczycieli.

            Rozpoczęcie roku szkolnego.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14 odbędzie się 2 września o godz.8.30. Spotykamy się na placu apelowym przed wejściem do budynku.

        • Zaproszenie do Gimnazjum Nr 5
          • Zaproszenie do Gimnazjum Nr 5

          • Serdecznie zapraszamy szóstoklasistów do składania podań na nowy rok szkolny.

            Gimnazjum Nr 5 jest szkołą, która tworzy mało liczne klasy, ma wdrożony dziennik elektroniczny, do którego dostęp mają wszyscy uczniowie naszej szkoły i ich rodzice. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogów w bogato wyposażonych salach lekcyjnych. W murach G-5 wszyscy uczniowie mogą rozwijać swoje pasje, zainteresowania i talenty.

            W naszej szkole działa jedyny w powiecie profesjonalny "Czarny Teatr", prowadzimy zajęcia w ramach "Klubu Młodego Odkrywcy" we współpracy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

            Jako jedyne gimnazjum prowadzimy zajęcia w ramach szkolnego Koła Przyjaciół Armii Krajowej. Szczycimy się działalnością ekologiczną (uczniowie zdobywają wysokie miejsca w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich o tematyce ekologicznej).

            Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II to mała, bezpieczna szkoła, w której panuje przyjazna atmosfera.

            Zapraszamy! Zapraszamy! Zapraszamy!